Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wyprawka dla noworodka

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 9:49 am    Temat postu: Wyprawka dla noworodka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się nad kupnem wyprawki dla mojego synka, który wkrótce się urodzi (chodzi o wyprawkę do szpitala). Nie wiem tylko czy warto kupować ją niewiedząc jak duże urodzi się dziecko a przede wszystkim jak długie. Moja szwagierka kupiła juz tą wyprawkę i twierdzi że wzięła rozmiar uniwersalny, moja mama doradza mi żeby jednak poczekać aż urodzi się dziecko i ewentualnie dopiero wtedy tatuś dzidziusia dowiezie mi co trzeba. Jako przyszła mama uwielbiam robić zakupy dla dzidziusia i jednak wolałabym mieć już wszystko przygotowane. Mam już wszystko oprócz wózka Smile co robić?? czy ktoś był w podobnej sytuacji lub może mi doradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozumiem,ze chodzi Ci o pierwsze ubranka ktore Twoj synus zalozy zaraz po urodzeniu?Jesli jeszcze nie skompletowalas calej garderoby dla dziecka to kup kilka ubranek w rozmiarze 56 cm,mniejszych sie nie oplaca kupowac poniewaz dziecko moze nawet nie zdazyc ich zalozyc.Kup body,kaftaniki,spioszki i pajacyki.No i skarpetki najmniejsze i rekawiczki,bo dzieci zaraz po urodzeniu maja dlugie paznokietki i moga sie podrapac.Oczywiscie kup tez malutkie czapeczki i najmniesze pieluszki np.pampersy,albo huggiesy.A wracjac jeszcze do tych ubranek to oczywiscie kup tez wieksze rozmiary,zeby juz w domku byly/np 62,68 cm/bo dzieci bardzo szybko wyrastaja z tych najmniejszych ubranek.Ale do szpitala w zupelnsci starczy rozmiar 56 cm,no chyba,ze masz podejzenia,ze urodzisz''wielkoluda''.Zycze zdrowka. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Albiniec



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny powiedzcie mi od kiedy zaczełyście kupować rzeczy dla dzidziusia. Nie tylko o ubranka mi chodzi ale o łóżeczko, fotelik, kosmetyki itd. Ja jestem w 22 tygodniu i co prawda juz mam jeden sweterek i polarek i ciepły pajacyk ( nie mogłam sie powstrzymac, te ciuszki są takie słodziutkie) ale nie mam zupełnie pojęcia kiedy zacząć kupowac "wyposarzenie" dla dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zaczelam kupowac powoli ubranka po usg jak sie dowiedzialam jakiej plci jest dzidzius,czyli w 23 tyg,a w 29 tyg pojechalismy na wieksze zakupy typu wanienka,butleki,przybory kosmetyczne/nozyczki,szczoteczka do wlosow,gruszka do nosa itp./Łozeczko tylko ogladalismy i na drugi dzien po narodzinach maz pojechal i je kupil.Po wozek pojechalismy juz we trojke,jak maluszek mial 2 tyg,chcielismy,zeby sobie sam wybral.haha.A kosmetyki,pieluszki i husteczki kupilam pod sam koniec ciazy.Zycze milych zakupow. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Albiniec



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga dzieki za odpowiedź. *-:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co,zawsze sluze rada. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group