Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Wada wzroku i dobieranie szkieł

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 1:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lepsze są szkła plastikowe, ale patrząc na Twoją wadę to i szklane będą dobre Smile
jeśli kupisz szkła plastikowe to koniecznie z utwardzeniem- wtedy tak szybko Ci się nie porysują. warto też dopłacić kilkanaście złotych i poprosić o antyrefleks- szczególnie jeśli prowadzisz samochód, siedzisz dużo przed monitorem. są też specjalne powłoki które sprawiają, że szkła są prawie suche podczas deszczu- woda po nich spływa nie zostawiając zacieków.

co do oprawek- to zależy od tego jaką masz twarz:)
cena zależy też od producenta, i wcale nie jest tak, że markowe (droższe) są lepsze od tych nie markowych.
ja kupuję te średniej ceny i jestem bardzo zadowolona:)
najlepiej popytać wśród znajomych, pochodzić po optykach i poszukaćSmile na pewno coś dla siebie znajdziesz:)

co do ceny szkieł- to pewnie zapłacisz za nie jakieś 70-80 zł, ale to jeszcze zależy jakie konkretnie wybierzesz:)
ja za moje płacę ponad 100 zł, ale teraz wybrałam sobie takie z fotochromami, więc za parę szkieł płaciłam 250 zł. i jestem z nich bardzo zadowolona:)
z tym, że nie opłaca się ich kupować osobie, której wada się pogłębia- wtedy będziesz zmuszony wydać kolejny raz tyle , a to nie zawsze jest ekonomiczne;)
można zakupić sobie okulary z "klapkami" pełniącymi funkcję okularów przeciwsłonecznych, są one na magnesiki i kiedy się chce można je doczepić/ odczepić. ich cena to około 200 zł Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majaz1



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 8:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy astygmatyzm możę się zmieniać? Mam taka wade -3,50;2;20 stopni oraz 2,75:2,25;180. Czy cylindry i osie sie zmieniają. Dopiero 6 lat temu odkryto u mnie astygmatyzm. 4 lata temu zmieniono mi cylindry. Teraz tylko sfere. Czy cylindry i osie też wzrastają? Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam wadę -0,5 i -0,75 . Dodam , ze mam 15 lat . ;] . czy możliwe jest , że kiedyś już nie będę potrzebować okularów , ponieważ wada się cofnie ? Czy jestem skazana na to do końca zycia ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lenkaa003
jesteś w wieku, w którym wszystko się może zdarzyć Smile
wada zarówno może się pogłębić albo zniknąć.
ciągle rośniesz dlatego nie wiadomo w którym kierunku u Ciebie będzie postępować wada.
ważne żeby stosować się do wskazówek lekarza, nosić okulary wg jego zaleceń. można się też wspomóc wyciągiem z borówki - mnóstwo tego teraz jest w aptekach Smile (oczywiście chodzi mi o preparaty bez recepty).
jak często chodzisz do okulisty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
Ponownie dziękuję za odpowiedz Wink Mozna na ciebie liczyć . Do okulisty chodzę co pół roku . ;] . (chodze prywatnie) . Poza tym słyszałam , że jeśli chodzi o krótkowidzów to jest im gorzej niż dalekowidzą . Ponoć takie wady się nie cofają .. Sama nie wiem co o tym myśleć . Okulary tak bardzo mi nie przeszkadzają ... na codzień , ale jeśli idę na jakiś basen , plaże itp . to mam wtedy problem .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lenkaa003
Smile
ja też tak kiedyś słyszałam. ale okulistka powiedziała mi, że w trakcie dojrzewania wada może się cofnąć lub pogłębić. także w minusach.
ważne byś dbała o oczy: nie czytaj na leżąco, pracuj i ucz się przy odpowiednim oświetleniu- najlepiej dziennym.
i noś okulary. wiem, że to nie za wygodne czasami ale myślę, że na basen i na plażę możesz je odłożyć do etui Smile
możesz też wypróbować soczewki kontaktowe (jeśli możesz oczywiście) ale przed zakupem skontaktuj się z lekarzem bo nie każdy może je nosić .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenkaa003



Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85
Dziękuję . Poza tym za niedługo jak wyzdrowieje .. bo mam ospe xD to pojde do okulisty . Wtedy go wypytam . Boje się tylko , ze moja wada się moze pogłębiać ;((.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lenkaa003
owszem - może. ale czy i jak bardzo się pogłębi lekarz raczej Ci nie powie. to wszystko kwestia indywidualna. dlatego ciężko teoretyzować.
niektórym wada pogłębia się w okresie dojrzewania i przestaje po ukończeniu wzrostu.
innym "szczęśliwcom" między innymi mnie, pogłębia się przez długi czas po dojrzewaniu ;/
jedno jest pewne- o oczy trzeba dbać.

jeśli wada będzie głęboka, i skończysz już dojrzewać możesz zgłosić się na laserową korekcję wzroku- niestety- płatną. NFZ nie finansuje takiego zabiegu. poza tym żeby przeprowadzić korekcję wada musi się utrzymywać na stałym poziomie przez dłuższy czas .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maria60



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podnoszę wątek. Moja wnuczka nosi okulary i jeździ na nartach. Niedługo wyjeżdża w góry i chciałbym jej zasponsorować jej jakieś ładne szkła, korekcyjne ale w oprawach sportowych. Jakie będą się najlepiej sprawdzały na stoku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group