Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uzależnienie od Coca-Coli ?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 10:17 pm    Temat postu: Uzależnienie od Coca-Coli ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak sądzicie jest takie coś możliwe? Słyszałam o osobach które muszą dziennie chociaż pół szklanki wypić tego napoju, znam nawet jedna osobiście... sądzicie że to można nazwać nałogiem?
Sama bardzo lubię się napić ale nie mam problemów z jej "odstawieniem". Jest to jest a jak nie ma to nie ma.... dlatego troszkę mnie to zastanawia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kowal swego losu



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc Smile pol szkalanki coli to nie zbrodnia coca cola bardzo pomaga przy zgadze wiec moze twoj znajomy cierpi na zgage i pijac cole pomaga sobie w dolegliwosciach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kod:
# Coca-cola została wynaleziona przez J. S. Pembertona, aptekarza z Atlanty, w 1886 roku i docelowo miała służyć jako środek medyczny.
# Był to jego drugi napój na bazie liści koki (wysoce rafinowany ekstrakt z liści koki to kokaina) i orzechów koli (pierwszy nosił nazwę Pemberton’s French Wine Coca).
# W 1886r. sprzedawano jedynie 9 butelek dziennie a 26 lat później zyski ze sprzedaży sięgneły 50 milionów dolarów. W 2004r. - 4,85 miliarda dolarów.
# 29 maja 1886r. pojawiła się pierwsza reklama Coca-Coli w gazecie “The Atlanta Journal”. Dziś około 94% całej populacji zna tą markę.
# W puszkach pojawiła się dopiero w 1955r.
# Gdyby nie barwniki - cola miałaby kolor zielony.
# Kiedy w Chinach zaczęto sprzedawać coca-colę, jej nazwę zapisano znakami, które w wymowie brzmiały jak “coca-cola”. Niestety okazało się, że ich znaczenie to “ugryź woskową ropuchę”. Sprzedaż nie szła zbyt dobrze.
# W 1985 roku firma próbowała zmienić formułę napoju. Po wielu przygotowaniach wprowadzono ją na rynek, jednak na skutek protestów przywrócono poprzednią recepturę coca-coli i sprzedawano równocześnie z nową pod nazwą „Coca-Cola Classic”.
# Tylko kilku ludzi na Świecie zna wszystkie składniki Coca-Coli. Koncentrat produkowany jest w siedzibie głównej firmy, nastomiast później rozsyłany dalej do innych oddziałów.
# Kopia oryginalnej receptury przechowywana jest w skrytce SunTrust’s Bank w Atlancie.
# W kilku stanach USA oddziały drogówki posiadają po 2 galony Coca-Coli. Po wypadkach, szybko zmywa krew z jezdni.
# Coca-cola zabija robaki.
# Służy też jako odrdzewiacz. Świetnie czyści srebro. (Ciekawe co na to Twój żołądek?)
# Polski poeta, Adam Ważyk, w socrealistycznym okresie swojej twórczości poświęcił Coca-Coli wiersz
# Dzięki połączeniu Coli, pensów, papieru, folii aluminiowej i soli można zbudować baterie

    * http://www.metacafe.com/watch/727730/cola_battery/

# Firma oskarżana jest o działania sprzeczne z prawami człowieka: w Kolumbii, Indiach, Turcji.

    * Obecnie na całym Świecie prowadzone są kampanie przeciw praktykom firmy. Również w Polsce:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z pewnością można się uzależnić. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffi



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 1:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozna się uzależnić od słodyczy to od coca coli również
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Musztarda



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można się uzależnić, lepiej juz sprite pić niz cole.
Cola negatywnie oddziałuje na nerki - w dużych ilościach... ponieważ w składzie ma coś tam < nie pamietam dokładnie, jakiś składnik który powoduje że cola jest ciemna >
dlatego lepiej przerzucić się na sprite'a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Mar 12, 2009 10:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing w coli mamy kofeine wiec uzaleznia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lusiak1970



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 08, 2009 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej uzaleznia, i co wiecej jest niesamowicie niezdrowa!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kostonica



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 12:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety ja jestem uzależniona od coca-coli Sad dziennie muszę wypić 1 szklankę conajmniej. sama się z tym męczę, nie chcę pić już tego ale nie mogę odstawić. nie umiem, próbowałam ale jestem wtedy nerwowa duzo bardziej i nie mogę się skupić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cola jest dobra Very Happy a wszystko co dobre, w dużych ilościach, zazwyczaj szkodzi, no trudno, nic na to nie poradzę Very Happy jestem uzależniona od coli light z biedronki Sad muszę ją pić, a po niej często jeszcze więcej chce się pić i tak w kółko Sad ale i tak ją lubię Sad Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group