Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczulenie na słońce!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ospę miał przebytą, gronkowiec też odpada Neutral eh... ja już sama nie wiem co to może być ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uczulenie na słońce, to to raczej nie jest. Ja mam uczulenie na słońce odkąd się urodziłem. Chodzi o to pierwsze słońce, czyli kwiecień, maj, ewentualnie czerwiec. Po każdym wyjściu na słońce i wystawieniu rąk i kolan wyskakują na łokciach i kolanach takie małe krostki (ale hurtowymi ilościami), nie są niczym wypełnione, bardziej gęsią skórkę przypominają, swędzą jak cholera i trudno się nie drapać. Dawno temu byłem z tym u dermatologa, a ten co roku inną maść przepisywał, trochę pomagało, trochę nie. Od kilku lat stosuję na te miejsca po prostu kremy z filtrem UV (np. Dermosan), a i tak wszystko znika w lipcu. Raczej wykluczałbym uczulenie na słońce, chyba, że to jakaś inna odmiana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój brat używał maści bedicort G, a także robionych maści w skład których wchodził predisolan 0.1. ale nic nie pomagało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
.:Agga:.



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem nowa na tym forum, mam nadzieje ze uzyskam od was jakies odpowiedzi bo juz nie wiem co mam robic.
Jak bylam mlodsza bardzo czesto wychodzilam na slonce, w wakacje codzienie na plaze, szybko sie opalalam. Jakies 3 lata temu przestalam regularnie sie opalac bo zaczelam roznego rodzaju wakacyjne prace i brakowalo czasu. W zeszlym roku pracowalam na dworzu latem i zauwazylam ze glownie na lydkach pojawiaja mi sie jakies dziwne "czerwone placki". Z poczatku myslalam ze to uczulenie na truskawki ktorych jadlam dosc duzo, myslalam tez zaczerwienienie pojawilo sie na skutek ogolenia nog rano maszynka. Gdzies po tygodniu wszystko znikalo. W tym roku znowu pojawil sie problem. Dwa razy poszlam na plaze i po drugim wysjciu pojawily sie "czerwone placki". Znowu z tylu na lydkach ale dodatkowo na kostkach, stopach i z tylu na udach. Przez 3 dni unikalam slonca, chodzilam w dlugich spodniach ale dzisiaj musialam wyjsc na dluzej, chodzilam okolo 8h w dlugich spodniach, skarpetkach i adidasach. W pewnym momencie zaczely mnie piec nogi. Po powrocie do domu zauwazylam ze "pkacki" sie rozrosly jeszcze bardziej niz jak sie pojawily za pierszym razem. Wyglada to tak:
http://www.dragoart.info/noga.jpg
Jutro ide do lekarza, ale na wizyte u dermatologa bede musiala czekac okolo 3 tygodnie Mad
Dodam ze zawsze stosuje kremy z fitrem i nie siedze dlugo na sloncu - okolo 3h jak na poczatek. Placki napoczatku pieka a pozniej jak zaczynaja znikac to swedza.

Czy wiecie co to moze byc? Czy jest to reakcja na slonce czy na cos innego? Jak sobie z tym poradzic?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno to musi byc zwiazane ze słoncem Shocked 1wszy raz cos takiego widze...wybierz sie jak najszybciej do lekarza- nie ma co zwlekac!
PS- przez spodnie tez Cie bierze? ze masz takie placki czerwone? Wspołczuje.. Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
.:Agga:.



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zeszlym tygodniu zaczelo mi powoli znikac ale po dzisiejszym dniu, ktory caly spedzilam na dworzu ( w dlugich spodniach) znowu sie to pojawilo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A chodZisz przez dłuzszy czas na drodze asfaltowej??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
.:Agga:.



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodze po betonie glownie - bulwar nadmorski, rozdaje tam ulotki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Lip 23, 2007 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytam ponieważ miałam kiedyś tzw. asfaltówkę. Chodząc po drodze w upale miałam takią samą wysypkę jak Ty. Znikało to samo po kilku dniach. Nie wiem czy u Ciebie może być coś podobnego. Daj znać co lekarz powiedział. Pozdrawiam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bochen



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Płock
PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam cos takiego, jak sie opale to po jakims czasie na plecach przewaznie wyskakuja takie malutkie jak glowka od szpilki kropeczki wtypelnione woda, i skora zaczyna swedziec jak szalona, bardziej swedzi niz przy ospie, to moze jakies uczulenie jest czy cos??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group