Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Uczulenie na słońce!

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 8:18 pm    Temat postu: Uczulenie na słońce! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój brat od dawna(od kliku miesięcy) zmaga się z "uczuleniem na słońce", jeśli w ogóle tak można to nazwać. Wygląda to następująco:

http://img54.imageshack.us/my.php?image=dsc00258qp1.jpg

http://img57.imageshack.us/my.php?image=dsc00259qk9.jpg

http://img479.imageshack.us/my.php?image=dsc00260pm5.jpg

Wysypka ta bardzo swędzi i nie chce w ogóle schodzić. Chwilową ulgę przynosi puder w płynie ( taki jak na ospę wietrzną). Był on już o czterech deramtologów i żaden z nich nie potrafił postawić diagnozy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc nie wygląda mi to na uczulenie na słońce Confused Sama miałam ten problem, gdy byłam mała, ale były to raczej czerwone, podrażnione "placki" niż chrostki. Confused

Ile Twój brat ma lat? Czy gdy unika słońca rzeczywiście wypryski się nie pojawiają?
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

brat ma 28 lat. Nawet gdy wychodzi na słońce w ubraniu krostki pojawiają się. Są one wypełnione wodą, później pękają i robi się strupek. Zimą nie ma on ani jednej krostki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to faktycznie niewygląda na ucfzulenie zgadzam się z karioke pęcherze z wodą robią się od słońca tylko wtedy jak skóra jest poparzona ale one pękają i skóra scodzi ale jeśli on to co roku ma to powinnien poszukać rady u naprawde dobrego dermatologa może to całkiem co innego o chorobr skóry nie trudno 3mam kciuki żeby się wyjaśniło i to z korzyścią dla brata... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fotodermatoza - nadwrażliwość skóry na promienie nadfioletowe światła słonecznego - podobno częste. nieważne. Cwaniara17, czy brat przyjmuje jakieś leki, preparaty, maści, kosmetyki regularnie? wiele środków zawiera substancje, które mogą wywoływać alergie przy połączeniu ze słońcem. od jak dawna pojawiają mu się te zmiany?
może wapno plus beta-karoten coś pomoże?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 9:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zmiany na skórze pojawiają mu się od roku, a najbardziej nasilają się od wiosny do jesieni. Jeśli chodzi o stałe przyjmowanie leków i maści - to nie. Dermatolodzy przepisywali mu różne antybiotyki i maści żeby zlikwidować to, ale nic nie skutkowało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to nie jest słońce, tylko jakiś alergen, który występuje właśnie od wiosny do jesieni? Confused Miał robione testy alergiczne?
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie to wygląda na zwykły trądzik, chociaż pojawienie się go w określonym czasie tutaj nie pasuje.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

alergeny odpadają, bo nie jest on na nic uczulony. trądzik tez niestety odpada, bo krostki pojawiają sie na wszystkich częściach ciała ;/ i w porównaniu z trądzikiem są o wiele gorsze ;/ pękają, czasem pojawia się ropa i strasznie swędzą. Nikt nie wie co mu jest;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ciężko stwierdzić co to jest. Przejrzałam różne strony w internecie i wysypka podobna jest do ospy (zobacz: http://www.maluchy.pl/artykul/160 )ale to za dlugi okres trwania. A lekarze brali pod uwagę zakażenie gronkowcem??? Często mogą mieć objawy skórne więc może warto zrobić badanie w tym kierunku.
tu masz jeszcze link do chorób bakteryjnych skóry: http://dermart.webpark.pl/dermatol/infekc.htm
Tylko tak mogę Ci pomóc i nakierować bo po prostu nikt na forum nie jest lekarzem i nie może postawić diagnozy:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group