Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trądzik różowaty

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj bylam u trzeciego z kolei dermatologa. nie dosc ze mam luszczyce to jeszcze od dlugiego czasu walczylam z dziwnymi zmianami skornymi na twarzy. niby padlo haslo u wczesniejszego lekarza, ze to tradzik rozowaty jednak antybiotyk oraz metronidazol nie pomogly. w ogole sie zdziwilam, ze tak mloda osoba jak ja moze cos takiego miec, bo ponoc to problem, z ktorym borykaja sie ludzie po 40. jednak dzisiaj okazalo sie, u tego nowego dermatologa, ze od jakis dziesieciu lat ten problem dotyka coraz mlodrzych osob (najczesciej kobiet) i jestem ponoc najmlodsza pacjetka jaka spotkal z czyms takim. stwierdzil, ze bardzo zly wplyw na to maja: slonce, mroz, mydlo, kosmetyki, alkohol, przyprawy, goraca kawa. powiedzial ze jedynym kremem jaki nie bedzie pogarszal tego stanu jest DERMALIBOUR A-DERMA, do zaleczenia tego przepisal mi jakas, jak on to nazwal "papke"(lek, ktory sporzadza sie w aptece), a twarz kazal mi przemywac wywarem z siemia lnianego lub owsa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to dziwne... Ja mam inne metody walki z trądzikiem. No cóż mam nadzieję, że pomoże Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawcio101



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Otwock
PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis wyczytałem dziwna ciekawostek, otuz na schorzenie tradzika rozowatego pomaga krem do leczenia infekcji pochwy zawierajacy metronidazol. czy ktos wie cos wiecej?? czy to prawda? Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metronidazol nie tylko jest stosowany w infekcjach bakteryjnych pochwy ale w trądziku również.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Managuador



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pawcio101 Jesli jest taki problem z dermatologiem i kazdy mowi co innego to w sumie jest normalne kazdy lekarz leczy jak potrafi

Prponuje isc zrobic wymaz z tradziku i wtedy masz dokladne informacje jaka jest to bakteria.Nie ma co leczyc sie w ciemno specyfikami roznymi, innym moga pomoc ale nie tobie.

Z wynikiem z wymazu to nawet zwykla farmaceutka moze ci doradzic czym sie leczyc... a spirytus przy tradziku rozowatym odradzam bo wysuszanie skory chorej jest bledem.

Metronidazol jest bardzo dobry w walce z tradzikiem i tani Smile jednak najlepiej najpierw isc i zrobi wymaz Smile

Proponuje tez mydlo siarkowe Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja proponuje, jeżeli trądzik jest bardzo mocny i dokuczliwy sięgnąć po Antybiotyki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Managuador



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm Ale jak siegnac po antybiotyki skoro nie wiesz jaka to bakteria.Siegajac po zly antybiotyk mozna sobie tylko zaszkodzic i zwiekszyc tradzik.Pozatym jesli antybiotyk jest oparty na tej wlasnie bakteri ktora ty masz to efekt bedzie odwrotny, moze sie pogorszyc stan skory a nie polepszyc ;/

Nie ma co leczyc sie w ciemno, bo mozna sobie tylko zaszkodzic ;/


A i jeszcze moim zdaniem tu wlasnie polega blad w leczeniu tradzika, poniewaz staracie leczyc sie sami ;/ leczenie dermatologiczne jest najbardziej dlugotrwale i na efekty trzeba czasem poczekac bardzo dlugo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nelly



Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 5:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam kiedyś trądzik różowaty osadzony koło nosa i wyleczyłam to maścią którą przepisał mi dermatolog, co prawda leczyłam go rok, ale już od paru lat nie mam tego cholerstwa na twarzy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group