Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Trądzik po 30-tce?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berry



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 4:56 pm    Temat postu: Trądzik po 30-tce? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie mogłam narzekać na moją cerę - normalna, po okresie dojrzewania skończyły się wypryski i trądzik. Do czasu. Jakieś dwa miesiące temu zaczęły mi na nowo wyskakiwać pryszcze. I to nie jeden dwa, ale po kilka, jeden się goi to wychodzi kolejny. Lekarz stwierdził, że winny może być stres. Tylko co ja teraz mam z tym zrobić? miał ktoś podobnie? jak sobie poradzić z tym problemem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olsenka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 10:07 am    Temat postu: trądzik po 30-tce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie martw się, nie jesteś jedyną, u której występuje trądzik po 30-tce. Takie zmiany zachodzą bardzo często. Wpływ na to mogą mieć zła dieta, stres, czasami nawet zanieczyszczona woda. Trądzik po 30-tce dotyka coraz więcej osób ale nie jest to problem nie do rozwiązania. Z trądzikiem po 30-tce walczysz w taki sam sposób jak z trądzikiem młodzieńczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
luizjana



Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 08, 2016 11:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokładnie, to nie koniec świata, zmień dietę i zaopatrz się w dobre kosmetyki. Mnie bardzo pomogły produkty z serii [reklama] są warte swojej ceny, trądzik udało się pokonać, na razie mam spokój.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sinless



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim sen, mniej stresu i zdrowa żywność. Problem trądziku co raz częściej dotyka dorosłych i wywołuje to u nich duże zaskoczenie bo przecież okres burzy hormonalnej już minął. Trądzik po 30-tce jest niestety trudniejszy do usunięcia. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maxineczka



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leczenie trądziku wymaga czasu i cierpliwości. Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja przeznaczona do cery problematycznej. Czytałam, że w 2007 roku przeprowadzono badania i okazało się, że trądzik nie zna wieku i jest nową chorobą społeczną. Aż około 50 % kobiet w wieku 30-50 miało z nim problem! To niewyobrażalne! Zamiast korzystać z preparatów drogeryjnych, lepiej zaopatrzyć się w produkty apteczne, tzw. dermokosmetyki, które oprócz pielęgnacji mają też za zadanie leczyć. Lepiej wtedy ograniczyć używanie ciężkich podkładów, które mogą dodatkowo zapchać skórę. Trzeba też szybko reagować, ponieważ nieleczony trądzik pozostawia na skórze blizny i przebarwienia, które są duuuuuuuuuużo trudniejsze w usunięciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
feeli8



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 11:25 am    Temat postu: trądzik po 30-tce? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coraz częściej pojawia się problem z trądzikiem po 30-tce, myślę, że jest to spowodowane stresem, złą dietą nawet tym, że powietrze i woda są bardziej zanieczyszczone niż kiedyś. Wydaje mi, się, że jeszcze kilka lat temu ten problem nie był aż tak powszechny. Obecnie trądzik jest jedna z najczęstszych przyczyn wizyt u dermatologa. Teraz nie dziwi nas widok osoby z trądzikiem po 30-tce. Nie jest to niczym groźnym, ale na pewno wprowadza spory dyskomfort. Metody leczenia trądziku po 30-tce są praktycznie takie same, jak leczenie trądziku młodzieńczego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kryys



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 12:44 pm    Temat postu: Trądzik po 30-tce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znam ten ból, w tym momencie mam 34 lata i od ponad 2 lat zmagam się z trądzikiem. Trądzik wystąpił u mnie dopiero po 30-tce. Wcześniej nie miałam z tym problemu. Myślę, że problem z trądzikiem pojawił się w chwili przeprowadzki do innego miasta. Zmiana wody, zanieczyszczenia i ogromny stres spowodowany pracą. Szukałam informacji na temat trądziku po 30-tce. Chciałam sobie jakoś sama z tym poradzić, robiłam sobie maseczki, peelingi, wszystko co się tylko dało. Niestety to nie pomagało. Ostatnio poszłam do dermatologa, który przepisał mi różne maści i powiedział, że problem z trądzikiem po 30-tce jest teraz bardzo powszechny. Chociaż nie jestem jedyna wcale mnie to nie pociesza. Mam nadzieje, że dzięki maścią przepisanym przez lekarza, uda mi się uporać z problem trądziku po 30-tce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marta Zet



Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym wieku trądzik jest szczególnie niebezpieczny, bo może zostawić trwałe ślady na twarzy, jak ospa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 23, 2017 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kacperro1 napisał:
Moja ciocia miała 37 lat i miała trądzik, lekarz jej powiedział, że teraz to normalne...


To ciekawe, bo ja również w wieku dorosłym miałam trądzik i jak zgłosiłam się do doc. Rachuty z Ober Clinic to po przebadaniu okazało się, że winowajcą są bakterie. Prawdopodobnie stosowałam nieodpowiednią pielęgnację i przez to doigrałam się zmian skórnych. Taki stan nie należy do normalnych, nie powinno się tego bagatelizować, tylko należy to leczyć - oczywiście terapia jest dostosowywana indywidualnie, w zależności od przypadku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jokke



Dołączył: 08 Wrz 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jenka napisał:
kacperro1 napisał:
Moja ciocia miała 37 lat i miała trądzik, lekarz jej powiedział, że teraz to normalne...


To ciekawe, bo ja również w wieku dorosłym miałam trądzik i jak zgłosiłam się do doc. Rachuty z Ober Clinic to po przebadaniu okazało się, że winowajcą są bakterie. Prawdopodobnie stosowałam nieodpowiednią pielęgnację i przez to doigrałam się zmian skórnych. Taki stan nie należy do normalnych, nie powinno się tego bagatelizować, tylko należy to leczyć - oczywiście terapia jest dostosowywana indywidualnie, w zależności od przypadku


Ja na przykład zauważyłam, że codziennie muszę prać ściereczkę, którą wycieram po myciu twarz. Mam teraz dwie na zmiany, jednej używam dwa razy - piore, wieszam drugą - używam, piore. Można też papierowych ręczników jednorazowych używać. Dzięki temu sposobowi naprawdę mam o wiele mniej zmian na skórze.

Wcześniej miałam jeden ręcznik do wycierania twarzy, ale prałam go co kilka dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group