Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Tabletki "Vibin Mini" a kończenie w środku

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 8:18 am    Temat postu: Tabletki "Vibin Mini" a kończenie w środku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Moja dziewczyna zaczęła brać pierwsze opakowanie Vibin Mini. Wczoraj wzięła 8 tabletkę i wczoraj też skończyłem w środku. Dodam, że rozpoczęła opakowanie zgodnie z zaleceniami, czyli w 1 dniu krwawienia miesiączkowego. Powiedzcie mi, czy po tych 8 tabletkach jest w pełni zabezpieczona? Pytam Was, bo tutaj można uzyskać najrzetelniejsze odpowiedzi. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, nie musisz się niczym martwićWink Tabletki działają już od pierwszego dnia przyjmowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli jak skonczylem w środku, to nie muszę się mimo wszystko martwic? nigdy w takiej sytuacji nie bylem,więc trochę się stresuje Smile gdzies kiedyś przeczytałem,ze powinno się zabezpieczać przez 1 blister i ze tabletki działają dopiero po tygodniu...bardzo bym prosił o weryfikację tego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie masz się czym martwićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz,każdy mówi inaczej i mam coraz więcej wątpliwości... :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eddie zadzwoncie do gina do ktorego chodzi dziewczyna i bedziecie miec pewnosc prawie 100% Smile
na forum co innego, od znajomych co innego a co od lekarza to od lekarza.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zuuzza



Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 11:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojnie możecie kochać sie do woli, bo prawidłowo przyjmowany Vibin mini zabezpiecza przed zajściem w ciąże od 1 tabletki. W razie czego w ulotce jest napisane co może osłabiać jego skuteczność. Przeczytajcie na wszelki wypadek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka1234



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, sama się sobie dziwię, że zdecydowałam się o to spytać, ale widzę, że na tym forum odpowiedzi udzielają osoby posiadające pewną wiedzę a nie kierujące się doświadczeniami "ciotki brata stryjecznego". Moja sytuacja wygląda następująco: od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki Vibin mini (21 + 7 placebo), znoszę je dobrze, nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki a maks. opóźnienie wynosiło jakieś pół godziny. Co więcej, nie przyjmowałam w tym czasie żadnych antybiotyków i nie kojarzę żadnego czynnika, który mógłby zmniejszyć ich skuteczność. Ponadto stosowaliśmy z chłopakiem prezerwatywy (wiem, można się śmiać ze gumki i tabletki, ale jestem w takiej sytuacji życiowej, ze ciąża pokomplikowałaby mi bardzo życie, on zresztą też się boi i z braku doświadczenia w tej kwestii nie do końca ufamy samym tabletkom). No i właśnie ostatnio tuż pod koniec tabletek czynnych (3 tydzień) ciekawość wzięła górę i zdarzyło nam się "spróbować" bez prezerwatywy. Spróbować, bo nie był to pełen stosunek i po kilku minutach chłopak jednak ją założył i dokończyliśmy już w gumce. Wydaje mi się, że niepotrzebnie panikuję, ale po wysłuchaniu miliona opowieści o ciąży przy systematycznym stosowaniu tabletek, zapładniającym preejakulacie w mojej głowie zaczęła rodzić się paranoja. Tym bardziej, że w pierwszym miesiącu krwawienie z odstawienia nastąpiło przy pierwszej tabletce placebo (pustej) czyli na samym początku, dziś wzięłam trzecią i nic. Teoretycznie mój organizm mógł się jeszcze nie przyzwyczaić lub nie odczuć jeszcze spadku poziomu hormonów, czasami podobno też krwawienie nie występuje w ogóle. Pytanie brzmi: czy w opisanej sytuacji mam powody do nerwów i powinnam lecieć do apteki po test, czy spokojnie poczekać, bo ciąża jest raczej nierealna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 1:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma możliwości żebyś była w ciąży Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smerfetka1234



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 11:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń Wink W takim razie przestaję zaprzątać sobie tym głowę i zaczynam kolejne opakowanie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group