Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szczęka - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qbadm



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: POLSKA
PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 1:01 am    Temat postu: Szczęka - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Od pewnego czasu powiększyła mi się prawa strona żuchwy. Dodatkowo na łukach Kości przy uchu pojawiło sie wiele mniejszych i większych guzków. Prawy polik również jest większy od lewego, wygląda tak jakby bolał mnie ząb. Powiększa się od około pięciu lat. Co to moze być za schorzenie?? Dodam, ze nie boli mnie to, ale czasem czyję mrowienie. Sad

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

qbadm[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 04, 2006 6:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może to spowodowane jest wyrastającymi 8kami? Czy masz z nimi problemy? A czy w kątach żuchwy nie wyczuwasz kości - pod uszami, za żuchwą? Może to rozrost wyrostków rylcowatych kości skroniowych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fanta



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:32 pm    Temat postu: Szczęka boli i skrzypi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam w sylwestra doszlo do malej awantury w wyniku ktorej mialem mocno ttwarz pokiereszowana. opuchlizna i takie tam szczeki niemoglem za bardzo otworzyc. Lecz nie zglosilem sie do hirurga, i mam problem bo do dzis ta czesc szczeki ktora mnie bolala mam wrazenie ze skrzypi mimo ze nieslychac tego na zewnatrz ja to slysze w lewym uchu. Czesto mi pyka przy czym boli o co tu chodzi co mi jest i co mam zrobic aby to zlikwidowac


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jak poruszam w lewo i w prawo, to też mi w uchu lepwym skrzypi (dziwne, że tylko w lewym Wink). ale tak poważnie, może Ci sie tam coś poprzestawiało i jednak warto byłoby się wybrac, chociaż na kontrole do lekarza?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fanta



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 12:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

musze sie wybrac ale w sumie glupio powiedziec ze od sylwestra dopiero tera sie wybralem.... a pozatym oni to co bymi zrobili juz tera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie wiem, może sprawdziliby po prostu, czy wszystko jest w porządku. moze trzeba coś nastawić? a boli Cię, czy tylko skrzypi?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój facet też tak ma. Jakiś czas temu porządnie oberwał w szczękę i do dzisiaj ma wrażenie, że coś mu tam przeskakuje. Nie powoduje to jednak żadnych innych dolegliwości.
Ja jednak radziłabym wybrać się do lekarza, mimo wszystko. Smile
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LeSik



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 10:00 pm    Temat postu: zerwana torebka stawu międzypaliczkowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rok miałem wypadek. Przeciąłęm ścięgno prostownika palca wskazującego prawej ręki oraz zerwałem torebke stawową, było widać jame stawu. Natychmiast miałem operacje, zszycie torebki i ścięgna, wstawiony drut na okło 2 tygodnie i szyna gipsowa przez 6 tygodni. Czy ktoś miał podobny przypadek lub się spotkał z takim? Jak z zakresem ruchów?


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cwaniara17



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam coś podobnego tyle, że w kolanie Smile i po ponad roku wróciłam do pełnej prawności Smile myślę, że jeśli będziesz często ćwiczyć staw powinno być dobrze... ja jeszcze brałam na dodatek tabletki na odbudowę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
coyot



Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: rze
PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 9:36 am    Temat postu: Problemy ze stawem żuchwowo - skroniowym Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie jest nawet do końca pewnien czy chodzi tu właśnie o ten staw, ale domyślam się że tak. Otóż od dłuższego czasu zauważałem u siebie coś w rodzaju klikania chociażby przy jedzeniu czegoś. Z tego co się orientowałem w necie nie jest odosobniony przypadek. Ostatnio zacząłem odczuwać coraz mocniejszy ból np przy jedzeniu czegoś co jest twarde i trzeba to długo przeżuwać. Do tego jestem pewien że moja żuchwa znajduje się w nienaturalnym położeniu, tzn. jest trochę cofnięta do tyłu.

Byłem u stomatologa i powiedział mi że będzie mi zakładał szynę. Mam tylko dużą wątpliwość czy i ile będe musiał za to płacić gdyż zapomniałem się zapytać. Poza tym nie wiem czy mi to będzie np przeszkadzać w mówieniu, przez jaki okres będe musiał to nosić, i na jakie efekty mogę liczyć.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group