Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Szczęka - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
szynę na noc, ponieważ najczęściej staw boli od zaciskania zębow w nocy, co jest powodowane nerwicą. Jeśłi boli, powinien pomóc ciepły okład. Pozdrawiam ...
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulcia



Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 21, 2007 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam strone http://www.forum.dentonet.pl/, tam znajdziesz wiecej info na temat tej dolegliwosci oraz kontakt do specjalistow (przeszukaj forum pod katem keyword). te dolegliwosc ma sporo osob, ale niestety ciezko znalezc dobrego specjaliste w polsce, a leczenie szyna czesto nie pomaga oraz powoduje dodatkowe komplikacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yellen



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 7:42 pm    Temat postu: Złamanie żuchwy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dziś zostałem wypisany ze szpitala z zaszynowaniem złamania żuchwy. Pokarm mam pobierac przez rułeczke ssajac płyny.... Moje pytanie: co mam jesc żebym nie tracił dużo na wadze i żebym dobrze sie czuł...


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz jeść wszystko;] ale poprostu robisz z tego papke;]którą wypijasz słomką:d przepuszczasz przez mikser;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 11:43 am    Temat postu: Ból szczęki z jednej strony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni pobolewa mnie prawa strona 'szczęki'. Nie wiem dokładnie jak nazywa się to miejsce. Wg anatomii i na moje amatorskie oko to może być "wyrostek kłykciowaty"/"kość jarzmowa" lub "łuk jarzmowy" Rolling Eyes Takie właśnie okolice zaznaczone na obrazku

Na początku myślałam, że po prostu źle spałam ale ból nie mija. Nie jest on jakiś mocny.

Ból pojawia się przy mocniejszym zaciśnięciu szczęki, gwałtowniejszym otwarciu lub np. ruszając żuchwą na lewo. Wydaje mi się, że trochę mnie 'ściąga' w tym miejscu.

Nie mam raczej żadnych ubytków, nic się nie syfi. U dentysty byłam ost raz w grudniu 2010 i nie było żadnych zastrzeżeń.

Do jakiego lekarza najlepiej się udać? Dentysty, chirurga szczękowego? Pewnie dostanę skierowanie na rtg?

Dodam, że rosną mi górne ósemki. Po lewej stronie wystaje kawałek zęba a po prawej która mnie boli dziąsło jest jedynie twarde.
Wykluczam zewnętrzny uraz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xofle



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
od kilku dni mam dokładnie to samo, a nie rosną mi górne ósemki. Obudziłem się z tym rano i trzyma od jakiegoś tygodnia.
Byłaś z tym u lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie. Taka praca cholerna, że nijak się wybrać do lekarza Rolling Eyes . Dopiero następny piątek będę miała wolny.

Nie wiem do kogo się z tym najlepiej udać?

Ból jest czasem mocniejszy, czasem mały. Kiedy się nasila mam wrażenie, że zęby nie "stykają" się powierzchnią/koronami równo, ale może dlatego że po prostu nie mogę mocniej zacisnąć szczęki Laughing
Jest mocniejszy szczególnie jak mam dłużej otwartą pape np. przy myciu zębów. I czasem ściąga mi na prawą stronę gardła, węzeł.

Najlepsze, że też się z tym obudziłam pewnego pięknego dnia Wink. No chyba nie żadne 'wystawienie', nadwyrężenie podczas spania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xofle



Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Rano stwierdziłem, że "źle spałem".
Opis dolegliwości bólowych u mnie identyczny, jeżeli szczęka jest "rozruszana" to o tym nie pamiętam. Czasem zastyga mi w jakiś niecentryczny sposób i robię to jakoś podświadomie.
Może spaliśmy z jakoś wygiętą szczęką?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 4:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie wiem do kogo się z tym najlepiej udać. Czy do rodzinnego, jakieś rtg, skierowanie? Czy dentysta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group