Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

syndaktylia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 5:03 pm    Temat postu: syndaktylia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój narzeczony ma syndaktylię (palcozrost) stóp, wiem, że nasze dzieci też ją będą miały, czy ktoś wie jak temu zapobiec?
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

informacje z internetu:
Leczenie:
Operacyjne rozdzielenie palcozrostu z wytwarzaniem dobrego spoidła międzypalcowego i pokryciem ubytków na zwróconych do siebie stronach palców wolnymi autogennymi przeszczepami skóry pełnej grubości. Rozpoczęcie leczenia powinno się zacząć ok. 3-go roku życia. Exclamation
Twoj partner jest juz dorosły Rolling Eyes dlaczego rodzice nie podjeli sie operacji?
Nie mam pojecia czy w wieku dorosłym dokonuja czegos takiego... Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:15 pm    Temat postu: syndaktylia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku mojego partnera rozdzielenie nie było możliwe, dlatego, że pośrodku obu zrosniętych palców idzie nerw od kręgosłupa, było zbyt duże ryzyko wystąpienia nieodwracalnego urazu. Jemu to w niczym nie przeszkadza, a poza tym nawet jeśli on miałby rozdzielone palce to nie zmienia to faktu, że nasze dzieci też to będą miały. U niego to idzie genetycznie, z pokolenia na pokolenie. Chciałabym tylko wiedzieć, czy jeśli będę brała leki przed zajściem w ciążę, to może zminimalizuje to wystąpienie syndaktylii u naszych dzieci.
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zapytaj najlepiej ginekologa..nie chce wprowadzac w bład Wink ale jesli to genetyczne to chyba leki nie pomoga?chociaz nie wiem Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wątpię by leki cokolwiek pomogły. Ale nie zaszkodzi zapytać lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapytam lekarza, ale też myślę że leki i tak nic nie dadzą... Smile cóż, najwyżej będę z dzieckiem po chirurgach biegać Confused a mój partner się ojcostwa nie wyprze Very Happy
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może jest ktoś spośród Was, kto ma podobny problem, bądź może sam ma syndaktylię?
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania123



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 4:52 pm    Temat postu: palcozrost Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Urodzilam sie z palcozrostem Bardzo zalezy mi na przeprowadzeniu operacji rozdzielenia palcow. Mam zlaczony 2 i 3 palec u obu stop . Palce sa zlaczone tylko skora. Bardzo zalezy mi na wszystkich informacjach dot. palcozrostu. Jesli ktos juz mial przprowadzana taka operacje prosze o kontakt!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 3:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo to taką operację przeprowadza się u dzieci, jak z dorosłymi to nie wiem... ale info w internecie jest dużo, np tu: ----to nie jest zbyt wiarygodne źródło informacji. emilka--- poczytaj, a najlepiej udaj się do lekarza po pomoc i może skierowanie do chirurga, bo nie każdy może mieć zabieg przeprowadzony, czasem pomiędzy zrośniętymi palcami jest nerw, którego uszkodzenie może spowodować tragiczne skutki...
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katylina



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
urodziłam sie z syndaktylią palca 3 i 4 prawej ręki. Zrosniete były skóra i kości. Operację miałam w standardowym wieku, czyli 3,5 roku. Wszystko pamietam Very Happy z tego okresu. Nie było to w zadnym razie traumatyczne przeżycie, wręcz przeciwnie. Razz W mojej rodzinie jestem ewenementem, nikt oprócz mnie nigdy z syndaktylia sie nie urodził. Łapka ma sie dobrze, podobno wyszło chirurgom to całkiem "elegancko". Obok mnie leżała dziewczynka, która miała zrosty po obu rączkach. U niej podobno miały być jednocześnie dwie operacje, ale zrezygnowano z jednej, ponieważ wystapiły komplikacje, które ciagneły sie jeszcze bardzo długo (wiem, bo musiałam co tydzień jeździc do Lublina na kontrolę i nasze mamy sie komunikowały w tym czasie). Nie odczuwam dyskomfortu z powodu krzywych palców. Miałam przeszczepiona skórę z brzucha w miejsce ubytków, wiec te części są wrażliwsze od pozostałych. Jak ktos chce, to mogę porobić zdjecia i przesłac fotki na prive. Śmiesznie wyglada jeden palec, gdyz ma u swego boku kawałek paznokcia z sąsiedniego palca... Very Happy

Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group