Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sposoby na zaśnięcie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jamaica



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 1:27 am    Temat postu: Sposoby na zaśnięcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy macie jakieś dobre metody na szybkie zaśnięcie. Ja potrafię przewracać się na łóżku 2-3 godziny zanim zasnę, a jak się znowu obudzę w nocy to dalej przynajmniej godzina zejdzie zanim zasnę... masakra jakaś, ciągle chodzę niewyspana. Ma ktoś też tak? Jak szybko zasnąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marilyn



Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam napar z melisy sobie popijać przed snem Smile

lawenda podobno też pomaga zasnąć, możesz dodać do kąpieli olejek lawendowy lub w pokoju, gdzie śpisz daj bukiet z lawendy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oriko



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Unikaj rzeczy, które powodują problemy z zaśnięciem. Nie zajmuj się pracą, ani rzeczami, które pobudzają. Nie oglądaj telewizji i nie ćwicz przed samym snem. Jedz ostatni posiłek 3 godziny przed snem. Nie rób drzemek w ciągu dnia i staraj się uregulować rytm dobowy - najlepiej kładź się i wstawaj codziennie o tej samej godzinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lenka89



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 10:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze staram się przed pójściem spać iśc na jakiś chociaż krótki spacer, ponieważ to doskonale dotlenia mózg i sprawia, że robi się od razu senniej. Poza tym ja czasem lubie sobie też wieczorem poćwiczyć bo to też sprawia, że szybciej się usypia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 5:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam picie melisy przed snem, ostatnio wypróbowałam i nawet działa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KaśkaN



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Melisa będzie działać, pod warunkiem, że nie są to problemy z zaśnięciem o podłożu neurologicznym, albo spowodowane innymi dolegliwościami i braniem leków,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nano



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to oczywiste, jak bezsenność wywołana jest jakąś chorobą, to trzeba ją leczyć jak przyczynę, a nie walczyć z objawami tylko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2016 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mnie mówili, że najważniejsze, to aby nie patrzeć na zegarek i się nie przejmować, tylko jak nie patrzeć na zegarek jak rano trzeba wstać Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Różyczka82



Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem Cię bardzo dobrze, najgorzej jest z zaśnięciem u mnie, jak wiem, że muszę wstać wcześnie, bo praca albo jakiś wyjazd, i tylko ciągle patrzę na zegarek myśląc, że mam coraz mniej czasu, żeby się wyspać:/ i to jeszcze pogarsza sytuację...

odradzam też oglądanie emocjonujących filmów przed snem, wczoraj jaki obejrzałam, strasznie był wzruszający i potem myślałam o historii bohatera (film był oparty na faktach), zamiast iść spać >.<
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, filmy też nie mają dobrego wpływu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group