Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skolioza a ciąża

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olimpia



Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: południe
PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 10:36 pm    Temat postu: skolioza a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy są przeciwskazania, zagrożenia ciąży przy dużej skoliozie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 7:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma zagrożenia ciązy. Jedynie po porodzie ( często z góry jest to cesarka ) prawdopodobnie zwiększy sie odczuwalność bólu podczas wyginania kręgosłupa.Jednocześnie należy głównie odpoczywać pod koniec ciąży gdyż brzuszek obciąża kręgosłup.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 7:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym jednak nie stawiał diagnozy, pozatym nie pisał tak szybko Wink

Owszem może być tak jak pisze agusia39 lecz dla pewności lepiej skonsultować sie z lekarzem, który jest wstanie naprawdę stwierdzić zaawansowanie skoliozy, oraz określić czy będzie to miało realny wpływ na ciąże czy też nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 9:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Pawlem bo jesli skolioza jest bardzo zaawansowana to ciaza moze poglebic problem. To przeciez duze obciazenie dla kregoslupa. Mysle ze masz lekarza ktory cie prowadzi i to do niego przede wszystkim idz po informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł napisał:
Ja bym jednak nie stawiał diagnozy, pozatym nie pisał tak szybko Wink




to nie diagnoza - wiadomo że ciąża to obciążenie dla kręgosłupa ale nie powoduje zagrożenia dla dziecka - a takie było pytanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje. Nie stawiamy diagnoz na forum, a zapytać sie lekarza zawsze warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olimpia



Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: południe
PostWysłany: Czw Paź 19, 2006 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że diagnoza lekarza to podstawa, jednakże zapytałam , mając nadzieję, ze odezwie się jakaś mamusia , która przeszła to na własnej skórze, albo zna kogoś takowego w swoim otoczeniu. A kto pyta nie błądzi Wink

Rzeczywiście mało precyzyjnie się wyraziłam, bo chodziło mi bardziej o zagrożenia dla dziecka, tak jak odebrała agusia. Zatem moja kulpa Smile Na przyszłość postaram się byc dokładniejsza w precyzowaniu mysli. .


Dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi.

Pozdrawiam.

olimpia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sysunia
Gość









PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 7:17 pm    Temat postu: skolioza w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W 95r.miałam operowaną skoliozę w Katowicach, obecnie jestem w 25 tyg.ciąży. Wszystko do tej pory przebiegało bez problemów,od początku pazdziernika zaczeły się bóle miednicy z powodu rosnącego brzuszka (tak powiedział lekarz). Dużo odpocztwam,leżę nie przemęczam się i bóle ustąpiły . Skolioza nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Natomiast trzeba przygotować się psychicznie do porządnego bólu kręgosłópa po porodzie,gdy nagle zejdzie ten słodki cięzar, kóry stopniowo narastał. Poradziłam sobie z bólem po operacji, to myślę,że poradzę sobie i teraz... zresztą nie mam innego wyjścia Wink[/list]
Powrót do góry
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do cesarki - fakt ze nie jest wskazaniem ale często lekarze proponuja takie wyjście pacjentka Smile - głównie z powodu mocnego odchylenia kręgów podczas porodu naturalnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olimpia



Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: południe
PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dlaczego cesarka nie jest wskazana? Lekarz mi mówił, że rozwiązanie to tylko przez cesarkę.... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group