Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia płuc - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kala2001



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darkann



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 11:47 am    Temat postu: Wyniki badań: c34.9 - rak płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad C34.9-bardzo prodze o szczegolowe przetlumaczenia tego kodu.To diagnoza mojego ojca -rak zlosliwy niedrobnokomorkowy pluco lewe C34.9 bez przezutow -w srode pierwsza chemia.

Tytul zmienilam na bardziej sugerujacy problem
Mala mi


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alex:))



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z planety:)
PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

C34.9 jest to jednostka chorobowa.Dotyczy zazwyczaj oskrzeli bądź pluc,nieokreślone jak Ci wiadomo.
Należy do kodów dotyczących raka złośliwego objętego przez płuca lubo oskrzela.
Tego nie da sie tak konkretnie zdefiniowac poprostu przyjete jest ze ten kod obejmuje takiego raka nie innego i juz.
Trzymam kciuki za Twojego tate .Bedzie dobrze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darkann



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 03, 2009 7:37 pm    Temat postu: c34.9 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alex...dziekuje serdecznie !!!ale to co Mi napisalas to juz z internetu sie dowiedzialem ,chcialbym wiecej wiadomosci ,dlaczego od razu chemia? a nie zabieg operacyjny ,gdzie kolwiek czytam ,wszedzie pisza o zabiegu operacyjnym ,w jakim stadium jest ten rak? czy kwalifikuje sie do grup A1-B1,A2 -B2 czy jest juz typ ostatniej grupy??.jakie sa rokowania??..jeszcze raz serdecznie Tobie dziekuje!!!! Confused

Dodano po 56 sekundach:

Alex...dziekuje serdecznie !!!ale to co Mi napisalas to juz z internetu sie dowiedzialem ,chcialbym wiecej wiadomosci ,dlaczego od razu chemia? a nie zabieg operacyjny ,gdzie kolwiek czytam ,wszedzie pisza o zabiegu operacyjnym ,w jakim stadium jest ten rak? czy kwalifikuje sie do grup A1-B1,A2 -B2 czy jest juz typ ostatniej grupy??.jakie sa rokowania??..jeszcze raz serdecznie Tobie dziekuje!!!! Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katerina178



Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 1:45 pm    Temat postu: guzki w płucach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich


Czy umiał by to ktos wylumaczy ponizej podany opis...


W badaniu klatki piersiowej uwidoczniono w obrębie miazszu płucnego
-Drobny guzek śr ok 3mm połozony w segm. 3 płuca P , Zmiany guzkowe u podstawy płuca L segm. 8,9 - największy o wym ok 13x7mm, niewielkie zwloknienia u podsawty płuca L.

O co tu tak naprawde chodzi..

Pozdrawiam

Kasia

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 2:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

katerina178
Opis wskazuje na zmiany nowotworowe(jakie?to wykażą dalsze badania.)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katerina178



Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 11:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale czy to jest typ nowotworu złosliwego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 11:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

katerina178
Na podstawie tego wyniku nie można ocenić.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
córka



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 5:53 pm    Temat postu: czy to cos poważnego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama została przyjeta do szpitala z bardzo cieżkim zapaleniem płuc. Pani doktor już na izbie przyjęć powiedziła, że zmiany w obrazie RTG są tak znaczne, ze podejzewa guza płuc. Od tamtej pory nie jestem w stanie mysleć pozytywnie. Wyniki krwi wskazywały na bardzo silne zakażenie bakteryjne CRP 950 OB 60, ta sama pani doktor powiedziala, że to tak jak SEPSA. Po podaniu dwóch antybiotyków mama wróciła do zdrowia, po tygodniu CRP spadło na 150 - oczywiście to wciąż ogromne przekroczenie normy ale lekarzy zadawalało to, że chora reagowała na leczenie. Drugie zdjęcie RTG tez pokazało, ze zmiany ustępują. Wykonano bronchoskopię, w której nic nie stwierdzono, komórek atypowych nie znaleziono. Po miesiacu zrobiłysmy badania kontrolne : CRP - 2,5, OB nie wyszło z powodu skrzepu a RTG prawie całkowita remisja, pozostała niewielka blizna ale lekarz stwierdził, ze czsami zapalenia płuc pozostawiaja po sobie takie ślady. Mama czuła sie przez ostatni miesiąc dośc dobrze, niestety dziś powiedziała mi, że czuje sie osłabiona, apatyczna bardzo poci się w nocy i czuje silny świąd całego ciała. W tym tygodniu robimy znów kolejną serię badań kontrolnych ale przepisane mamy tylko podstawowe czyli morfologię, CRP i OB. Zapomniałam dodać, ze w miedzyczasie zrobiłysmy z mama prywatnie badanie antygenów nowotworowych wszystkich jakie były dostepne w naszej przychodni zatem: jajnik, pierś, dwunastnica trzustka watroba jelito grupe i płuca. wszystkie wyniki były w normie. jakie ewentualnie badania powinnyśmy wykonać. Jeśli chodzi o wage ciała to w ostatnich miesiacachh mam schudła ok 4 kg, przy wadze sprzed pół roku 62kg. W czasie choroby czyli ok 2 miesiace temu wazyła 54 a teraz waży 58, więc chyba idzie to w dobrym kierunku. Prosze o radę,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

córka
Proszę zrobić podstawowe badania krwi(ogólne i biochemię z uwzględnieniem TSH) jeśli coś stwierdzimy to badania się rozszerzy.W rtg piszesz że wyszła remisja i
[quote:d94c44c2b5="córka"]pozostała niewielka blizna ale lekarz stwierdził, ze czsami zapalenia płuc pozostawiaja po sobie takie ślady
takie zmiany mogą wyjść na zdjęciu.Wymagają tylko okresowej kontroli.Czy mama stosuje jakieś leki( jakie)Czy sprawdzano aktualnie tarczyce( przy takich zmianach w płucach może wystąpić stan zapalny tarczycy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group