Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Schorzenia płuc - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
córka



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedź, piszesz "takie zmiany" tzn jakie zmiany?: blizny czy guzy? Mama miała zapalenie płuc pod koniec września, wyszła ze szpitala 3 października, w połowie października miała badania kontrolne i wszystko było w normie, jedynie MCH - 27,8 a norma 28 i RDW-CV - 14,9 a norma z lab 14,5. Pani doktor stwierdzila, że następna kontrola za miesiąc czyli w tym tygodniu powtarzamy badania. Tak jak pisałam wczesniej zrobiłam badania markerów ale też zrobiłam TSH - 1,06, FT3 - 3,76 i FT4 - 14 (zapomniałam o tym napisać). Łapię się róznych pomysłów ale nie jestem lekarzem i działam troche po omacku. Niepokoją mnie te poty nocne i swędzenie ciała, myślę o najgorszym choć z drugiej strony tyle schorzeń ma podobne objawy... właściwa diagnoza jest sztuką.
Nie napisałam wcześniej, że w wakacje złamała główkę ramienia - spadła ze stołka gdy z sufitu próbowała odkurzyć pajeczynę. Złamanie zagoiło sie bardzo ładnie, choc mama ma 67 lat i osteporozę. To zapalenie płuc lekarze częściowo wiązali z unieruchomionym ramieniem i tym, ze mama przez cały ten czas spała na jednym boku i była w usztywnionym "kubraczku". Ważne jest również to, że wiele lat była nałogową palczką i od czasu gdy przestała palić regularnie odwiedza pulmonologa i robi prześwietlneie płuc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 7:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

córka
Szkoda,że nie podłaś więcej szczegółów za 1 razem.Mając na myśli
córka napisał:
takie zmiany
miałem na uwadze
córka napisał:
pozostała niewielka blizna ale lekarz stwierdził, ze czsami zapalenia płuc pozostawiaja po sobie takie ślady.
Podajesz wyniki tarczycy ale w jakich jednostkach(ug% czy nmol/l) tak czy tak nie są prawidłowe co może wskazywać na stan zapalny tarczycy a co już poprzednio zaznaczyłem
carboczar napisał:
przy takich zmianach w płucach może wystąpić stan zapalny tarczycy.
tak że te objawy potów,swędzenia mogą wynikać ze stanu tarczycy.Pytałem też o stosowane leki(niektóre mają skutki uboczne i mogą powodować różne objawy,miedzy innymi swędzenie) jak nie mam pełnego obrazu choroby co można ocenić na odległość,dlatego moje oceny są wybiórcze tylko na podstawie tego co się podaje.Dla mnie każda informacja i wynik badania jest istotny dla postawienia diagnozy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
córka



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki, jednostki sprawdze jak wróce do domu i odezwe sie wieczorkiem. Hormony tarczycy poza jednym mieściły się w normie lab. . Jestem zaskoczona, tym bardziej, że lekarz rodzinny oglądając te wyniki stwierdziła że wszystko jest OK. Aczkolwiek wpadłam na pomysł zrobienia tych hormonów ponieważ przy przyjęciu na pulmonologie lekarz zapytał mnie czy mama czasem nie ma problemów z tarczycą. Pytanie pojawiło się natomiast dlatego, że mama ma widoczne wole: być może z powodu jej wieku a byc może jest to efekt choroby.
Od ponad 6 tygodni nie przyjmuje żadnych leków.

Dodano po 5 godzinach 51 minutach:

Podaję wyniki:
TSH - 1,06 ulU/ml przy N - 0,25 - 5;
FT3 - 3,76 pmol/l przy N - 4 - 8,3;
FT4 - 14 pmol/l przy N - 9 - 20

A może powtórze te badania w tym tygodniu przy okazji robienia morfologii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
córka



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 1:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale cisza.... CARBOCZR co sie z Tobą dzieje??? Zasiałaes niepokój we mnie co do badan hormonów tarczycowych i milczysz, daj znać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

córka
Regulamin forum pkt.I/16.
Nie popędzamy użytkowników Forum w celu uzyskania odpowiedzi na swój post.

Wyniki badania wskazują jednak na zespół niskiej trijodotyroniny (niedoczynność tarczycy) ale również na zaburzenia pozatarczycowe.
dodatkowe wyjaśnienie na pw.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malana



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 3:06 pm    Temat postu: Czy jest jeszcze szansa? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mojej babci wykryto nowotwór. Niestety dosyć późno i teraz nie wiadomo co będzie. Czekamy jeszcze na wyniki bronchoskopii, ale tomografia brzmi groźnie:

"Zmiana naciekowa w śródpiersiu i lewej wnęce. Guz 83 na 66 mm wypełnia okno aortalno-płucne łączy się na poziomie węki z naciekami węzłowymi wielk. do 52 mm. W części górnej naciek sięga przytchawiczo do poziomu mostka, w śródpiersiu tylnym naciek szerzy się wzdłuż odcinka zstępującego aorty do poziomu lewego przedsionka. Długość nacieku w wymiarze czołowym ok11cm. Guz uciska na tchawice, zwęża oskrzele lewe, przylega do pnia tętnicy płucnej prawej i lewej oraz sięga łuku aorty. Kilka nacieków głównie przykręgosłupowo ok23mm, największy do 9 żebra. Wątroba powiększona z licznymi zmianami naciekowymi, największy u podstawy segmentów 5i6, 62na 50 mm poza tym nacieki mniejsze."

Co to są te nacieki? Czy babcia ma jeszcze szanse, jeśli tak jak duże? Proszę o dosadną szczerość, jak bardzo jest źle i jakie może ją czekać ew. leczenie.

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 10:16 am    Temat postu: RTG płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiek: 16
płeć: mężczyzna
Wyniki z pobytu w szpitalu. Rozpoznanie:
Tachykardia do dalszej obserwacji.
Podejrzenie torbieli okolicy wnęki płuca prawego.
Przewlekłe zapalenie migdałków podniebnych.
Ostra infekcja oddechowa

Zdjęcie RTG klatki piersiowej.
Możliwość 2 jam (?) cienkościennych we wnęce płuca prawego, poza tym bez zmian ogniskowych. Kąty przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca rtg w normie. Prop rozważyć wsk. do TK.

A neurolog w konsultacji napisał mi tak:
Nadciśnienie tętnicze. Podejrzenie pheochromocytoma.

A z tego co wyczytałem jest to guz chromochłonny, ale nie widziałem by występował w płucach. Więc mm pytanie czy owe torbiele (?) to mogą być te guz chromochłonne, czy oprócz torbieli (?) "coś we mnie siedzi"? Miałem wykonywane badania na kwas wanilinomigdałowy i wyszedł lekko podwyższony, a z tego co czytałem jest to wskaźnik między innymi stwierdzający możliwość owych guzów. W poniedziałek mam TK i kwas. Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cowan



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 1:04 pm    Temat postu: Stan Astmatyczny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Piszę właśnie pracę licencjacką na Pielęgniarstwie o Stanie Astmatycznym.
Czy znacie może jakieś publikacje gdzie mogłabym znaleźć informacje na temat roli pielęgniarki w Stanie astmatycznym?
Nie ukrywam, że mimo iż trafiłam na dużą ilość fachowej literatury, to brakuje mi troche w niej właśnie tego problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nnn123



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Sty 23, 2015 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świszczenie - bardzo częsty objaw przy astmie. Czasem przy innych chorobach. Wizyta u internisty tudzież pulmonologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza25



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazowsze
PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale na prześwietleniu też nie zawsze można zobaczyć pierwsze objawy raka płuc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group