Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ropa, dziąsła i ósemki...

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 9:35 am    Temat postu: Ropa, dziąsła i ósemki... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam dziwny problem z dziąsłami za ósemkami(te takie jakby języczki...) Zaczęło się dwa dni temu... Zachorowałem na anginę ropną i w tym samym czasie te "języczek" naszedł mi na ósemkę po prawej stronie na dole...Na następny dzień albo pod wieczór(22:00)to samo się stało z górną ósemką po prawej stronie a dzisiaj rano z dolną ósemką po prawej stronie...
A i jeszcze cały czas mam we wnętrzu jamy ustnej od mojej prawej takie kropki białe... Pierwszy raz się z tym spotykam... A i jeszcze w pewnych miejscach między zębami dziąsła mi spuchły ;/

Co mi dolega:
-Angina Ropna(po gazowanym)
-Ból Gardła
-Ból dziąseł za ósemkami(tylko te spuchnięte tak jakby) tam gdzie mam spuchnięte na przodzie nie boli
-Ból policzka we wnętrzu jamy ustnej tam gdzie są takie białe kropki, ale tylko gdy otwieram buzie
-Dzisiaj rano miałem nudności
-Ból Głowy(gorączka)
-Słabo mi czasami(od dzisiaj już mniej jak wczoraj)

Biorę teraz leki następujące:
-Duo mox(antybiotyk)
-Nystatyna Plivia(ochrona żołądka
-Septolete do wczoraj brałem teraz Cholinex

Zauważyłem że dziąsło od prawej dolnej ósemki dziąsło mi "odchodzi" od strony policzka Sad

Zamieszczę zdjęcia żeby było łatwiej o pomoc i zaznaczę te opuchlizny bo naprawdę je ciężko zobaczyć:









Moje pytanie brzmi:

Co mi się dzieje z tymi ósemkami? ;(

Proszę o szybką odpowiedź... Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 11:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwa dni to mało czasu, musisz trochę leki połykać.
Jak masz niewielką gorączkę to bierz paracetamol albo ibuprofen, jak większą to lepsza powinna być pyralgina.
Nystatyna jest lekiem przeciwgrzybiczym. Dostałeś tabletki czy granulki? Jakie masz zalecenia co do przyjmowania?
W jamie ustnej masz stan zapalny, najwyraźniej też w obrębie dziąseł - dlatego puchną a reszta to tego konsekwencja.
Jak zacznie Ci się pogarszać albo za kilka dni nie zacznie ustępować to musisz ponownie wybrać się do lekarza.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 12:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałem tabletki i mam je brać co 12 godzin akurat padło że Duo mox biore o 13:00 i 01:00 Nystatyne 20:00 i 08:00...
Za jakieś pięć godzin będę mieć płyn eludril-czerwony który ma właściwości antybakteryjne i leczy zapalenia dziąseł myślę że to pomoże... Apropo gorączki przed chwilą zmierzyłem i mam 38,2...Przy antybiotyku można takie rzeczy brać przeciw gorączkowe? A czy po wyleczeniu zapalenia mogą być jakieś powikłania związane z dziąsłami i zębami? Czy jest to możliwe że bakterie z migdałów przeniosły się na dziąsła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz brać leki przeciwzapalne.

Czy jakieś powikłania będą - nie wiem. Może ktoś inny wie. Zęby Ci raczej nie wypadną bo się trzymają w zębodole na więzadłach. Wink
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ta opuchlizna zaczęła się pojawiać na innych zębach, a ta opuchlizna za ósemkami powiększyła się tak że nie mogę zamknąć buzi do końca... ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to w takim bądź razie musisz się udać do lekarza.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udałem się do Pediatry przepisana: Pioktanina wodna i Lakcid Forte...+ zalecone Tantum Verde...

Zalecenia lekarze:
-Pioktanina Wodna- Posmarowac opuchlizne i ropniaki... ;/
-Lakcid Forte- Nie pamietam dokladnie ale szamać to i to niby niepozwoli na przenoszenie się opuchlizny(bakterii) gdzie indziej
-Tamtum Verde- Psikać na gardło i dziąsła aby zwalczyć bakterie i ból gardła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że post pod postem, ale może ktoś inny zauważy ten temat nie tylko trinitrotoluen.
Zamieszczam zdjęcia 3 dni po 1 poście:












Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Trans



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Już prawie wyzdrowiałem zostały te języki tylko do zmniejszenia się i jest super... Moge jeść wszystko mogę xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MientoL



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 02, 2008 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Moge powiedziec ze przechodze to samo, z tym ze towarzyszy mi bol nie do wytrzymania, lewy policzek bardzo opuchl te ' jezyczki' za osemkami o ktorych rowniez wspominales. Nie potrafie sobie poradzic z bolem. Ile mozna w siebei pakowac tej chemii w postaci tabletek przeciwbolowych. Zazywam antybiotyk od wczoraj Taclar 500mg co 12 godzin, pozatym smaruje fioletem cala jame ustna. Mecze sie juz z tym od czwartku wieczora. Nie poszedlem w piatek do lekarza, bo przypuszczalem ze to zwykle przeziebienie, i leczylem sie na wlasna reke, zazywalem leki typu ; gripex pyralginum tabletki do ssania propodez. Po weekendzie nie bylo zadnej poprawy wrecz przeciwnie, wtedy zdecydowalem sie pojsc do lekarza, a tam uslyszalem ze mam OKROPNA angine ropna. Jak sobie radzic z bolem, jakie leki przeciwbolowe zazywac. Prosze o jakas rade! Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group