Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększona śledziona ...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martab



Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 4:38 pm    Temat postu: powiększona sledziona Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnie badania krwi mialam robione dosc dawno,bo 18 wrzesnia2006.Morfologię mam w porzadku,ale oprocz przewleklego zapalenia watroby typu C mam jeszcze autoimmunologiczne zapalenie watroby .I tak mysle,ze moze dlatego ta sledziona powiekszona???Ostatnie badanie markerow: ANA-dodatni 29,2 AMA-ujemny 1.2??? A co do wątroby to jest troche powiekszona,biopsja wykazała zmiany G-3 S-3,o średniej aktywności z włoknieniem wtórno-wtórnym,wtórnośrodkowym i zatokowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinkss



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam dokładnie taki sam problem jak ty. Również otrzymałem taką samą odpowiedz. Jednak mój wzrost to 190 a nie 2 m Smile
POŻYJEMY ZOBACZYMY Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
meteors77



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam 195 cm 101 kg 8 lat biorę lek na serce i takze wyskoczyła mi powiększona sledziona 136x64
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinkss



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 11:49 pm    Temat postu: Powiekszona Śledziona Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Podczas badania USG wykryto u mnie umiarkowanie powiększoną Śledzionę
wymiary 134X56. Lekarz postanowił sprawę odłożyć na okres 0,5 roku i wykonać badania ponownie
"Jak duży facet to i wielka śledziona" Smile
Po 10 miesiącach wykonałem powtórne badania i okazuje sie ze śledziona uległa niewielkiej progresji wymiary 139X60.
Wyniki płytek krwi i całej morfologi w granicach. Pozostałe narządy jamy brzusznej również w granicach normy wieku.

Jeżeli ktokolwiek się spotkał z taką sytuacją lub wie coś na jej temat proszę o radę. W jaki sposób zapobiegać powiększeniu ???
Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
inA123



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dinkss, myślę ze powinieneś udac się jeszcze raz do lekarza. Każde zmniany w organiźmie świadczą ze cos sie tam dzieje, oczywiście niekoniecznie musi to byc cos złego ale lepiej uwazac bo z śledzioną to nie są żarty. Powiększenie śledziony moze miec różne przyczyny, np. podczas wysokiej gorączki.Ale jesli Ciebie to nie dotyczy to powinnienes poobserwowac dokładniej siebie, udac sie do lekarza i powiedziec mu o zaobserwowanych zmianach. Wtedy lekarz bedzie mógł ewentualnie ustalic powód...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinkss



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz inA123
Udałem się ponownie do lekarza i wykonaliśmy rozmaz krwi.
Wyniki płytek krwi i całej morfologi prawidłowe oprócz MCV 102,6 fL MCH 32,6 Lymph% 52,3% Gran% 38,9%.
Lekarz stwierdził, że wyniki krwi są jak najbardziej pozytywne i że nie ma pojęcia co teraz ze mną zrobić. Smile Postanowił skonsultować się z innymi lekarzami oraz poszperać w książkach i kazał mi przyjść na ponowną wizytę za tydzień. Smile
Z internetu dowiedziałem się że może mieć na to wpływ Wątroba.

Jeżeli ktokolwiek się spotkał z taką sytuacją lub wie coś na jej temat proszę o radę. W jaki sposób zapobiegać powiększeniu ???
Pozdrawiam Wojtek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dagmara565



Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej ja mam tez minimalnie powiekszone sledzione dodatkowo mam kamienie w woreczku zolciowym. mi lekarz nic nie powiedzial na temat powiekszenia sledziony nie jest tak zle bo wyniki tez mam dobre. jesli bys sie cos dowiedzial wiecej napisz co moze dowiem sie czegos wiecej. a miales jakies bole w lewym boku? bo mnie bolalo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dinkss



Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak towarzyszą mi bóle w okolicy jelit, ale lekarz stwierdził że to IBS (nadwrażliwość jelit). Jeśli wiesz coś więcej i możesz pomóc pisz dinkss@o2.pl Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wojciech13



Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 3:34 pm    Temat postu: powiększona śledziona a ćwiczenia siłowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam powiększoną śledzione o około 11 cm. jest powiększona ale nie uszkodzona. Ćwicze w domu z ciężarkami itp. Mam obawy ze podczas wysiłku może mi pęknąć śledziona?prosze o odpowiedz czy mogę spokojnie ćwiczyc w domu. Zaznaczam ze nie jest to siłownia i niewiadomo jakie ćiężary.jest to cwiczenie w domu. Z góry dziękuje za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
D E G U S T A T O R



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: BAKUBAKOWO
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 10:42 pm    Temat postu: Powiększona śledziona Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początku myślałem, że to nerki. Bo ostatnimi czasy często wstrzymywałem mocz. Ale po USG okazało się, że to śledziona. Trochę powiększona. Lekarz powiedział: żadnych leków, witamin i za 3 miesiące do kontroli.
Prawdą jest, że w lipcu tego roku miną 2 lata jak nie ćpam amfetaminy. Wcześniej miałem baaardzo intensywny i wycięty z życiorysu rok.
Co muszę robić, a czego nie aby się poprawiło? Czy mogę pić alkohol, palić trawę?
Jvż nigdy więcej nie tknę tego świństwa, byleby jej mi nie wycięli.



------edited by emilka-------
przyłączyłam temat do pokrewnego problematycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group