Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększona śledziona ...

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 9:03 pm    Temat postu: Powiększona śledziona ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czego może byc objawem ??
Powiekszona śledzione stwierdził lekarz u mojeo ojca ( 49 lat ) .
Powrót do góry
babcia_ewa@op.pl
Gość









PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 6:41 pm    Temat postu: powiększona śledziona Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj!!
Nie piszesz jakie są parametry krwi i czy występuje również hepatomegalia (powiekszenie wątroby). W pierwszej kolejności należałoby wykonać podstawowe badanie krwi -morfologię z rozmazem oraz USG jamy brzusznej w dobrej pracowni diagnostyki ultrasonograficznej. Ja mam powiększoną śledzionę ( 22cm) i jestem leczona w Klinice Hematologii. Bywa,że w chorobach rozrostowych krwi pierwszym sygnałem jest powiększona śledziona. Przyczyn może być wiele, ale proponuję zacząć od tego. Nawet przy dobrych (w granicach normy) parametrach krwi poproś lekarza rodzinnego o konsultację
u hematologa.Jeśli masz jakieś wyniki krwi i inne napisz. Wiem dość dużo na ten temat. Pozdrawiam Ewa
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właściwie to mój ojciec nie ja ma tą powiększoną śledzione .
Jutro idzie na USG .
Badania krwi wypadły dobrze .
Powrót do góry
lis1
Gość









PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 5:21 pm    Temat postu: małopłytkowość Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaka może być przyczyna małopłytkowości córka ma 14 lat czy to może od śledzinny pomóżcie czekam na odp mój mail [zakaz linkowania na forum]
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mojej córki - przy okazji pobytu w szpitalu z podrażnieniem wyrostka robaczkowego - (17 lat ) stwierdzono na badaniu usg powiększoną śledzionę i nieznacznie powiększoną wątrobę. Analizy krwi wypadły dobrze tzn leukocytoza w normie 6 - 10 tys). Nie udzielili żadnych wskazówek co z tym robić twierdząc że leczą tylko wyrostek. Cz podpowiecie mi co robić dalej?

Dodam jeszcze że ma płytki krwi trochę poniżej normy. Będę wdzięczna za odpowiedź
Powrót do góry
bartosz-w



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Myszków
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 9:26 am    Temat postu: Powiększona śledziona?!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam 28 lat nic mi nie dolegało lecz wybrałem się do lekarza na sprawdzenie i okazało się że mam nadciśnienie. Dostałem leki i ciśnienie mi spadło, lecz lekarz kazał mi zrobić inne badania tzn: dno oka, ukg serca, morfologia, mocz, usg brzucha. Wszystkie wyniki były wpożądku tylko podczas usg brzucha okazało się że mam powiększoną śledzionę tzn. ma 13 cm. Powiedział żebym się tym nie przejmował ponieważ być może taka moja uroda, poza tym ja też nie jestem wymiarowy tzn. mam 2 metry wzrostu i jestem duży. Po tym jak się dowiedziałem o nadciśnieniu wpadłem w depresję (hipochodryk), a ta śledziona już mnie dobiła.
Proszę o podpowiedź czy faktycznie taki rozmiar śledziony (dobre wyniki krwi) nie świadczy o jakiejś białaczce itd.? Ewentualnie jakie jeszcze badania sobie zrobić?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nie masz sie co martwic Smile lekarz ma racje, jestes wysokim mezczyzna wiec pewnie dlatego sledziona jest powiekszona, taka twoja uroda i juz Smile tym bardziej ze reszte badan jest w normie Smile a nadcisnienie to nie jest niewiadomo jaka choroba , duzo ludzi na to choruje i mozna z tym normalnie zyc Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bartosz-w



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Myszków
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pokrzepienie, ale naprawdę się wystraszyłem czytając o tych wszystkich poważnych chorobach.
Czyli jak na razie zostawić to tak jak jest i najwyżej skontrolować to za jakiś czas?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak za jakis czas mozesz skontrolowac Smile ale mysle ze to nic groznego, taka uroda twoja i juz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bartosz-w



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Myszków
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Będę miał przynajmniej trochę spokoju. (chyba że znów coś sobie ubzduram).

Pozdrawiam
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group