Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Połóg - przebieg i czas trwania

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinaw113



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 16, 2009 10:21 pm    Temat postu: okres pologu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcialam zapytac ile trwa okres pologu po cesarskim cieciu ?? jestem miesiac po porodzie i nadal krwawie czyto powod do zaniepokojenia??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rodziłam siłami natury. Połóg trwał u mnie książkowe 6tyg. Ja miałam to szczęście i nie lało się ze mnie aż tak bardzo, podobnie jak podczas obfitego okresu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanahoria10



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 5:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o co chodzi z tym ¨wietrzeniem krocza¨? Juz gdzies sie z tym okresleniem spotkalam, ale wydalo mi sie smieszne i niedorzeczne. No i te papierowe majtasy... Czemu niby poloznice mialby nosic takie a nie normalne bawelniane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zanahoria10 podczas porodu naturalnego zazwyczaj nacinają krocze a po porodzie zszywają dlatego tak ważne jest "wietrzenie krocza'. Rana szybciej sie goi kiedy nie jest opatulona w majteczki, rajstopki i spodnie Wink. Musi być dostęp świeżego powietrza aby szybciej się goiło. Z majtkami to tez sprawa ciekawa;). Ponieważ po porodzie bardzo sie krwawi i często bielizna sie brudzi wymyślono coś takiego jak jednorazowe majteczki ( mają specjalny wkład taki jak podpaski )Majtki te jak zużyjesz to wyrzucasz;). Ja jednak ich nie polecam bo sa takie duże i ceratowe. Sąteż majteczki wielorazowe z siateczki. Te sa rewelacyjne. Cieniutkie. Przyklejasz do nich podpaskę a jak się majteczki zabrudzą to pierzesz a one migiem schną. Rewelka no i krocze oddycha.
Oczywiście nikt Cie znie zmusza o używania tego typu majtek. Możesz nosić zwyczajne bawełniane ale musisz liczyć sie z tym ,że większość tych majtek po prostu wyrzucisz .
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zanahoria10



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wytlumaczenie. Pocieszylas mnie, bo juz oczami wyobrazni widzialam sie w papierowych gaciach. Ha ha, dla urozmaicenia mozna by je szyc z gazet, przeciez wiekszosc z nich i tak jest do d... Very Happy
Ja zostane przy bawelnianych majteczkach. Nie bedzie mi ich szkoda wyrzucac z tej prostej przyczyny, ze na okres ciazy zrezygnowalam z moich ulubionych g-string i nosze te typu bikini (jak dla mnie tragedia, ale kazdemu kto co lubi Laughing ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie połóg na szczęście się skończył. Trwał całe 8 tygodni Wink. Nie było tragicznie. Krwawienie tylko przez kilka dni po porodzie, plamienie przez tydzień, dwa a później tylko śluz brunatny, żółtawy i koniec Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group