Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogarszanie się pamięci u osób starszych

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian83



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 1:31 pm    Temat postu: Pogarszanie się pamięci u osób starszych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zaobserwowałem pogarszającą się pamięć u moich bliskich. Chciałbym się dowiedzieć co Państwo robią w takich sytuacjach. Lekarz?Domowe sposoby?


Natknąłem się na stronę memo.pl i tam trochę jest napisane ale czekam też na Państwa komentarze.


pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
spacecowboy



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc u mnie w rodzinie to dosyć powszechna sprawa, a jakoś nikt nie próbuje temu przeciwdziałać. Panuje opinia że "tak już jest", że pamięć się psuje i nic na to nie poradzimy. Jednak świat idzie do przodu i wydaje mi się że nie jesteśmy tacy zupełnie bezradni. Poza odpowiednim odżywianiem i trybem życia są na pewno jakieś skuteczne leki, tylko wciąż za mało się o tym mówi. A lepiej byłoby się tym zająć zanim nas samych to dotknie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marian83



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Zgadzam się. Natknąłem się na stronę memo.pl - to jest kampania na temat pamięci. Można się dowiedzieć paru rzeczy i wygrać spa:P. Nie można tego bagatelizować gdyż potem mogą być poważne problemy. Trzeba iść do lekarza i zrobić badania aby stwierdzić co jest przyczyną. Wtedy można zastosować odpowiednią terapię. Zdarza się że można też wykryć jakąś poważna chorobę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Niusia86



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!Moja babcia właśnie ma taki problem..Ostatnio zapomniała wyłączyc żelazko,dobrze że nic się nikomu nie stało. Pilnujemy jej diety i chodzimy do lekarzy,ale ten stan ciągle się pogarsza.Może ktoś mi poradzi jakiś lek albo podpowie czym można spowolnic ten proces?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
spacecowboy



Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro pilnujecie diety to pozostają ćwiczenia pamięci i jakieś dobre leki. Neurolog może przepisać coś z piracetamem, np. Memotropil, zapytajcie się, może to pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marian83



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Doczytalem się opinii, że ten aktywny składnik jest całkiem dobry
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
haanah45



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejszą sprawą jest to, że wcale nie jest tak, że jak już nas to dotknie, to nic z tym nie można zrobić - zawsze można i zawsze jest na to czas, chociaż - nie ukrywajmy - im wcześniej, tym lepiej. Przede wszystkim trzeba skonsultować rzecz z lekarzem i zrobić wszystkie potrzebne badania, bo problemy z pamięcią mogą być objawem jakiejś choroby. Poza tym, można wdrożyć program ćwiczeń. Są specjalne gry i ćwiczenia przeznaczone dla seniorów, które mają za zadanie, między innymi, poprawę pamięci, mozna je znaleźć . Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na styl życia - dietę, sen itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Często wraz z wiekiem pamięć się pogarsza. Niestety kiedy już zacznie niewiele można zrobić. Warto zadbać o mózg za młodu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzialka61



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam jak to wszystko czytam to nie wiem czy się śmiać czy płakać z ignorancji czy nie wiedzy. utraty pamięci zaburzenia jej to wszystko świadczy że zaczyna się proces chorobowy -alzhaimer;parkinson czy demencja różnego rodzaju otępienia nie zależnie od wieku mam 54l przez wiele lat pogarszała mi się pamięć chodziłam do różnych lekarzy wszyscy twierdzili że mam depresję i na nią się leczyłam a efektów nie było widać pani psycholog zrobiła mi testy po których napisała że mam osobowość histeryczną[po 2 wizytach] i wiele innych bzdur ale ja nie dawałam za wygraną znalazłam po przez internet namiary na wspaniałą panią neurolog która od razu położyła mnie do szpitala po miesiącu pobytu i wielu badań okazało się że mam parkinsona w moim przypadku z dużym uszkodzeniem mózgu odpowiadającym za pamięć więc radzę nie lekceważyć objawów nie zganiać na wiek czy inne sprawy tylko poszukać dobrego neurologa pozdrawiam i życzę zdrowia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ophelia



Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety starsze osoby mają kłopoty z pamięcią i to jest na porządku dziennym. Taka kolej losu niestety. Dobrze jest zrobić coś, żeby mogły tę pamięć ćwiczyć. W internecie można znaleźć takie ćwiczenia. Dodatkowo jeżeli to nie pomoże to dietetycy zalecają jedzenie orzechów, które wpływają na pamięć i koncentrację. A jak to nie pomoże to jedynym słusznym wyjściem będzie udanie się do lekarza, po jakieś tabletki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group