Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pigułki a PMS

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 10:37 pm    Temat postu: Pigułki a PMS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, że niektóre z pigułek mogą łagodzić skutki napięcia przedmiesiączkowego? Jeśli tak to jakie brać pod uwagę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Cze 03, 2014 8:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama ich nie dobierzesz, zawsze robi to lekarz po badaniu ginekologicznym.

Każde tabletki hormonalne rozregulowują nasz naturalny mniej lub bardziej regularny cykl, w związku z czym wpływają na wystąpienie PMS.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 11, 2014 12:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama dobierać nie zamierzam, ale chcę się rozeznać w temacie. Smile Ktoś coś więcej może? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 1:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każda kobieta inaczej moze zareagowac na dany środek antykoncepcyjny.

Polecam przeczytanie ulotek informacyjnych dotyczacych poszczególnych leków. Dowiesz się wszystkiego o składzie chemicznym, ewentualnych skutkach ubocznych.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ulotki to oczywiście cenne źródło informacji, ale ja chciałabym poznać opinie z pierwszej ręki np. odnośnie skutków ubocznych, tego jak reaguje psychika, czy faktycznie te objawy są łagodniejsze itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mart



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to udać si na wizytę do ginekologa w celu dobrania tabletek. Możesz popytać koleżanek w swoim otoczeniu tych które biorą oczywiście. W odpowiedzi na zadanie pytanie - hormony mają wpływ na PMS. Można dobrać je tak aby zmniejszyły dotkliwe objawy PMSU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej, jestem po wizycie i czekam na wyniki hormonów, ale lekarz coś mówił o vixpo. Znacie je może?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 01, 2014 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja do tej pory brałam stredil i rigevidon, dzięki obu złagodniałam Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mart



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 12, 2014 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tinny napisał:
Hej, jestem po wizycie i czekam na wyniki hormonów, ale lekarz coś mówił o vixpo. Znacie je może?


A to mam podejrzenie że masz bolesne miesiączki ? Dobrze strzeliłam ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 17, 2014 12:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, to prawda. Bolesne, a do tego straszne jazdy przed okresem.. Sad A czemu pytasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group