Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pierwsze ruchy

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szatynka240



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 1:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama nie wiem czy są to już ruchy dziecka. Od paru dni czuje takie dziwne ukłucia w brzuchu. I czasami przy gwałtownym ruchu mam dziwne wrażenie jakby coś mnie tam łaskotało. Nie jest to jeszcze regularne więc sama nie wiem.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justysiaaa



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 154

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak mówią mamusie ruchy dziecka odczuwały nawet w 16/17 tygodniu ciąży więc całkiem możliwe że to dzidzia daje znać mamusi o sobie... Może teraz jeszcze nie do końca są wyczuwalne ale za kilka tygodni będą wyraźniejsze a z czasem nawet bolesne Very Happy Ale nie zawsze tak jest Smile
_________________
Miłość to zaufanie, odsłonięcie swoich słabości, oddanie swojego szczęścia w ręce drugiej osoby...Kocham Cię...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
izka1977



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Francja
PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja pierwsze ruchy wyczulam juz w 12 tygodniu ciazy:) najpierw delikatnie... teraz jestem w 27 tygodniu i mala Lili okopuje mnie skutecznie po kilka godzin dziennie Smile czasami zastanawiam sie kiedy to malenstwo spi Smile kolega mowi, ze ona pewnie kopie i na spiaco hihihih
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 06, 2010 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pierwsze ruchy poczułam w 14 tygodniu i odrazu wiedziałam ,że to właśnie to Wink Przecudowne uczucie.....ach tęskno mi do tego Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia szulc



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 11, 2010 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja poczulam w 17 tygodniu ciazy czasem są bolesne takie ukucia a tak to dobrze sie czuje jeszcze nieiwem co bedzie wazne zeby bylo zdrowe juz mam zdjecie dzidzi tak sie wierci ze nie mogla pani ginekolog zobaczyc pępowine 136mm ma nasze malenstwo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 8:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny!
Dawno mnie nie byłoSmile
Od soboty jestem w 19 tc a w poniedziałek poczułam pierwszego kopa:D
Nie mam pojęcia dlaczego ale nie było żadnego smyrania czy łaskotania, mój mały synuś od razu stanowczo zaznaczył swoją obecność i od tamtej pory kopie z podobną intensywnością.
Właśnie to mnie zastanawia, dlaczego tak jest, że nic kompletnie nie czuć a tu nagle taka moc i już! Przecież dziecko rusza się już od dawna a z dnia na dzień chyba nie rośnie aż tak, że nagle je czuć? Nie potrafię opisać tego, o co mi chodzi;) Czy może w tym momencie macica przechodzi jakiś przełom i nagle staje się wrażliwsza...hmm, nie mam pojęcia:) Może ktoś wie?

Pozdrawiam wszystkie ciężarówki;)
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 21, 2010 9:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdybyś ruchy poczuła w 14-15 tygodniu ciązy na pewno byłoby to smyranie , bulgotanie . Teraz to kopniaki bo dzidzia jest już spora więc naturalne,że nie bedzie Cię lekko dotykać Wink tylko dość mocno ( ale jeszcze najmocniejsze przed Tobą Wink ) kopać. Wszystko jest ok.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justynka50



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 2:11 pm    Temat postu: Witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogie mamy mam bardzo ważny problem. Otóż jestem w 22 tyg ciąży w czwartek 08.07.2010 zaczynamy 23 tydz. Nie mogę wyczuc ruchów mojego dziecka , czy to możliwe że jest aż tak mało ruchliwe? 02.07.2010 byłam na badaniach prenatalnych usg lekarz niby powiedział ze wszystko oki , obecnie maluch ma CRL-23.7mm , a EFBW-495g. Proszę o rady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group