Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

pierwsze ruchy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 7:42 pm    Temat postu: pierwsze ruchy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie
jestem w 1o tygodniu ciązy i nie mogie sie doczekac kiedy poczuje moje maleństwo. powiedzcie mi prosze kiedy bede mogła odczuc pierwsze ruchy mojego dzidziusia słyszałam że one sa prawie wogule niewyczuwalne i jest duże ryzyko że sie je poprostu przeoczy- czy to jest prawda??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka to nieprawda ze nie wyczujesz...kobiety ktore rodza pierwszy raz maja moga mniej wyczuwac ruchy ale na 100% rozpoznasz je Wink a pojawiaja sie ok 14-20 tygodnia, wiec juz niedlugo Razz Smile
po 2gim porodzie mozna juz wyczuc je nawet w 11 tc Laughing
PS- zazdroszcze z całego serducha...mmm Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pierwsze ruchy czulam w 16 tc faktycznie nie byly latwe do wyczucia.Nie wiedzialam co to takiego i poszlam do ginia,ona oznajmila ze to moje malenstwo sie porusza.Ciezko opisac to uczucie ale ja porownalabym to do takich babelkow w brzuchu,jakby mala rybka plywa mi w srodku,cos tak buzowalo(nie umiem dokladnie powiedziec jak to jest).W kazym razie powinnas to zauwazyc i poczuc.Trzymam kciuki za Ciebie i malenstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Cze 19, 2007 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domyslam sie,ze jest to Twoja pierwsza ciaza,wiec na pierwsze ruchy jeszcze troszke musisz poczekac,bo przy pierwszej ciazy przewaznie troszke pozniej sie je odczuwa niz w przypadku kobiety ktora ma juz ciaze za soba.Wg lekarzy przy pierwszym dziecku ruchy sa odczuwlane ok 18-20 tyg,a przy nastepnym dziecku 16-18 tyg.Ja akuart poczulam ruchy bedac w 17 tyg czyli dosc wczesnie jak na pierwsze dziecko/tak mowili mi lekarze/,oczywiscie na poczatku nie sa to typowe ruchy,ale czuc,ze cos sie zaczyna dziac,ja mialam wrazenie jak by motyl mi wpadl do brzuszka i muskal skrzydelkami,a z kazdym dniem bylo to bardziej wyraziste,a z kazdym tygodniem przeobrazalo sie w typowe kopniaki,czesto nawet bolesne i bardzo widoczne przez skore brzucha/moje dziecko tak sie wiercilo,ze caly brzuch mi sie ruszal/.Tak wiec napewno tego nie przeoczysz,bo poprostu sie nie da.Zycze duzo zdrowka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emi



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja także poczułam swoje pierwsze ruchy w 17 tyg.to moje pierwsze dziecko:).a było to uczucie dziwne,mozna to pomylic z tzw przechodzeniem jedzenia.ale da sie rozpoznac.a teraz juz jestem w 30 tyg i dostaje kopniaki od swojej córeczki:) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 3:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No w 30 tyg to juz sa konkretne kopniaki.Duzo zdrowka dla Ciebie i dzidzi Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annaa



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 7:49 pm    Temat postu: dzidzia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heh kazda kobieta inaczej odczowa ruchy dziecka i w roznych tygodniach...ja cos tam czulam..ale dopiero w 20 tygodniu byly to juz tak dosc wyczowalne ruchy ...teraz jestem w 25 tygodniu i coraz mocniej moja dzidzia kopie...a spac lubi pod moim serduszkiem:) Super uczucie jak sie wie ze nosi sie w sobie nowe zycie a ono sie jeszcze porusza:) Badz cierpliwa...niedlugo poczujesz swoje malenstwo:) Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mandarynka



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszyskie mamuśki Wink mam zaszcyt dołączyć do tego zacnego grona i jestem z tego powodu ogromnie szcześliwa...ponieważ to moja pierwsza ciąża nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to takie niesamowite uczucie...nie do opisania...chodzę i ciągle się śmieje...dawno nie byłam tak rozpromieniona... pierwsze ruchy malenstwa odczulam w 16 tygodniu ciazy i az sie poplakalam... Very Happy az chce sie zyc...ostatnimi czasy kazda wolna chwile spedzam w ----- przykro mi, ale nie prowadzimy reklam sklepów internetowych. emilka ---- i kupuje niezbedne rzeczy (lub powoli zaczynam planowac). wiem ze jest jeszcze troche czasu ale nie chcialabym zwlekac...nie umiem sie powstrzymac Smile te zabawki, ubranka, wozki same do mnie mowia hehehehe :zdziwko: i nie moge sie im oprzec Smile
Jejku juz nie moge sie doczekac daty 26 listopada kiedy to na swiat przyjdzie Amelka lub Łukaszek Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szatynka240



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 4:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Zaczełam właśnie 16 tydzień ciąży. Dziś rano poczułam coś dziwnego w swoim brzuszku Very Happy . Nie umiem tego opisać. Zastanawiam się czy to przypadkiem moja dzidzia nie daje znać o sobie Surprised . Jak to prawidłowo rozpoznać?
Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chodzi Ci o ruchy dziecka? Smile 16 tydz. przy 1wszej ciazy to za wczesnie..ale mozeee akurat poruszyło sie Wink. zazwyczaj pierwsze ruchy sa odczuwalne ok.20 tyg. Wink. zalezy co poczułas..łaskotanie,jakby mootyl w brzuchu siedzial i trzepotał skrzydłami ? Razz czy pluskanie Wink roznie mamy odczuwaja ruchy dziecka Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group