Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pęknięta łąkotka - co robić...

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soul7



Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile
Wczoraj otrzymałam wynik rezonansu kolana:
Płyn w zachyłku przyśrodkowym, naderwane więzadło krzyżowe przednie, pęknięty róg tylny łąkotki przytorebkowo i chondromalacja I/II stopnia z przyparciem bocznym rzepki...
Chirurg ortopeda stwierdził, że mogę grać dalej w piłkę nożna, ale ja nie jestem przekonana czy to będzie bezpieczne...stwierdził też, że łąkotka jest do szycia, ale skoro narazie nie mam dużych dolegliwości to moge grać.
Proszę o jakąś porade, albo sugestie czy rzeczywiście mogę grać

Dodano po 3 godzinach 57 minutach:

Jak ktoś by się w tym temacie orientował, to bardzo proszę o odpowiedź bo od sierpnia zaczynamy nowy sezon i nie wiem czy sie dalej przygotowywać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj, trudno powiedzieć :/ Wiem, że sa specjalne ćwiczenia, które pomagają poprawić stan łąkotki, więc tak czy siak warto z takich metod korzystać dla pewności. Jeżeli była by możliwa operacja, to pewnie bym się skusiła. Bo jedynie czego bym się obawiała to brutalnego faulu, wiadomo jak to jest gdy walczy się o piłkę (oglądam czasem mecze:D) i że ktoś może Cie skosić albo coś, nie bd wiedzieć że masz lekko uszkodzoną łąkotke i co? Trach i będzie poważny problem wymagający natychmiastowej interwencji. Trzeba szyć łąkątke, przywrócić do pełnego zdrowia i grać.. a ćwiczyć i przygotowywać się chyba możesz, forma trzeba trzymać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 12:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też uważam że powinnaś uważać. Znajomy miał wodę w kolanie, wrócił do piłki i problem się tylko pogorszył bo był nie do konca wyleczony o ile tak to mozna nazwać.. brutalny faul i co?;/
Swoją drogą to ciekawe, że grasz w piłkę, nie znam żadnej dziewczyny która gra w nogę Razz A ja nadal nie wiem co to spalony ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
soul7



Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź Smile byłam dziś u ortopedy, da mi stabilizator sportowy do grania, może refundacja będzie w miarę wysoka...oby, bo mi się budżet uszczuplił hehe Razz nie chcą jej szyć póki co, ponieważ pęknięcie jest w strefie dobrze unaczynionej i może samoistnie się ,,zlepić", ale to jednak wymaga odciążenia i czasu, a ja go nie mam, a nie chce tracić treningów, bo już w październiku kolejne studia...a dość daleko są i co najwyżej zjazdy będą tylko na mecze... więc póki jestem na miejscu to trenuje Very Happy aaaa spalony to ciężka sprawa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli tak źle i tak nie dobrze Smile Najlepiej było by, gdyby rosło szybko i to samo, bez szycia Razz Na treningach mniejsze prwadopodobieństwo kontuzji niż na boisku ale i tak trzeba być czujnym, musisz mieć teraz oczy dookoła głowy Razz Tak czy siak wynika, że wracasz do gry mimo wszystko, tak? Smile
Studia, piłka - widzę czasu nie tracisz. Ja na mecze chodzę tylko kibicować, u mnie w rodzince, mężczyźni to zagorzali fanatycy piłki, heh Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MateuszRa



Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 3:33 pm    Temat postu: ortopeda wrocław Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jaki ortopeda, z Wrocławia? Musi być bardzo dobry skoro Ci tak szybko i dobrze pomógł. No i ja nie gram już dwa lata w piłkę, a chętnie bym pograł Very Happy
Chodzę teraz tylko na mecze, ale akurat śląsk wrocław gra z borussią dortmund, więc będzie co oglądać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
soul7



Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wracam do gry, po dwóch treningach jest w porządku, kolano nawet boli mniej niż kilka dni wcześniej, jednak ćwiczeń w pełnym przysiadzie nie wykonam. Studia studia i nic po nich nie będzie Very Happy Czy mi pomógł ortopeda - nie Very Happy da mi stabilizator, a że nic narazie z tym nie chcą robić, to ja też bezczynnie siedzieć nie będę i skoro dam radę grać to gram, a Ty Mateusz czemu to już nie grasz Smile?

Dodano po 4 godzinach 24 minutach:

Aaa właśnie, nie wiecie czy można poprosić o opis badania przez internet ? Bo kurcze, nie jestem pewna tego opisu co dostałam, a chciałabym wiedzieć na 100% co i jak, a na artroskopie diagnostyczną to mnie nie stać póki co Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Funky



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie też nie szyli, posiedziałam w gipsie i się zrosło mniej więcej ;p do dzisiaj dokucza mi czasem, ale coraz rzadziej. Nie ma co kroić, dopóki nie ma potrzeby Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
motylek 1988



Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 06, 2014 4:07 pm    Temat postu: szyta łąkotka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Mi łąkotkę szyli w lipcu 2013. Do dnia dzisiejszego się rehabilituję. Mam sporo komplikacji. Mój układ krwionośny się zbuntował. Niby prosty zabieg a mi tak dał w kość, że lepiej nie mówić!
Cwiczę na piłce, dysku sensomotorycznym i używam taśm. Noga niestety nadal słaba, mięśnie, które zanikły nadal słabe, choć trochę odbudowane, ale tylko trochę.
Ciężka sprawa z tymi łąkotkami. Cierpliwość i wiara po woli mi się kończy. Niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata1966



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miasta
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kto poleci dobrego ortopedę w Warszawie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group