Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Onkologia

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AniaAnita



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 5:41 pm    Temat postu: Nowotwory - badanie krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
Mam takie pytanie - czy nowotwór da się wykryć już na podstawie wyników badań krwi ? Tyle mówi się o wczesnym wykrywaniu tej choroby. Gdy nie można wykryć guzów i nie ma jeszcze niepokojących objawów - jak stwierdzić nowotwór ? Czy "konkrement" w nerce oznacza tylko kamień czy może też oznaczać guz ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AniaAnita
Standardowe badanie krwi nie jest jednoznaczne ze stwierdzeniem nowotworu a jedyni kierunkiem dalszych badań o ile te badania będą wskazywać na podejrzenie nowotworu.Aby stwierdzić nowotwór należy (przy podejrzeniu) wykonać tzw.markery nowotworowe,mozna wykonać badania radiologiczne.
Czy "konkrement" oznacza złóg kamienny a nie guz nowotworowy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Timodil



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 4:05 pm    Temat postu: Węzły chłonne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem tu nowy.

Od jakiegoś miesiące zauważyłem u siebie 2 zgrubienia po obu stronach szyi.
Zrobiłem sobie badania krwi (morfologie, opad i wymaz) wszystko w jak najlepszym porządku, po czym udałem się do lekarza pierwszego kontaktu.
Usłyszałem że są to powiększone węzły chłonne, ale już uległy zwłóknieniu i żebym je obserwował. Od tej wizyty minęły 3 tygodnie, nic się nie zmieniło. Jednak martwi mnie to Sad co wy o tym sądzicie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaAnita



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 6:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm zastanawiam się tylko w jakim trzeba być stanie by lekarz zlecił badanie tych markerów..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AniaAnita
jeśli skierowanie nie jest wystawione przez onkologa to za oznaczenie markerów nowotworowych musisz zapłacić z własnej kieszeni.
poza tym- nie wiem czy to ma jakiś sens bo pewnie musiałabyś oznaczyć bardzo dużo markerów- a co za tym idzie wzrasta koszt badania (u mnie za jeden marker płaci się od 20 do 30 zł)
poza tym markery oznacza się najczęściej po to by stwierdzić czy chemioterapia przyniosła skutek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2009 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyn powiększenia węzłów jest bardzo dużo nawet lekkie przeziębienie może spowodować powiększenie,jeśli jest tak że są zwłókniałe wskazuje to na przebyty stan pozapalny lub przebytą infekcję.Wystarczy okresowa kontrola czy ulega zmianą
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monikar11bm



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam prośbę czy możecie mi pomóc i powiedzieć czy to rozpoznanie jest groźne: Guz wrzecionowatokomórkowy nienabłonkowy
proszę o pomoc i dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monikar11bm
Jest to zmiana bez cech złośliwości,należy usunąć.Rokowania są dobre
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monikar11bm



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

POCIESZYŁEŚ MNIE BO SIĘ JUŻ ZAMARTWIAŁAM.
POZDRAWIAM Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sarah76



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 10:30 pm    Temat postu: Co oznacza taki wynik? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi co oznacza taki wynik badania.

1. Dysplasia maioris gradus tapetowanie gruczołów nadżerkowych nabłonkiem dysplastycznym CIN III. Koilocytosis
2. Erosio glandularis in statu epidermisationis et dysplasia minoris gradus [CIN I]. Koilocytosis
3. Koilocytosis epithelii plani.
5. Secretio endometrii. Fragmenta epithelii plani carcinomatis

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź, lekarz powiedział mi tylko ,że mam raka:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group