Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nikt nie wie na co jestem chora!!co mi jest..szukam pomocy..

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aniamini napisał:
a przy tych drganiach nog bylo tez tobie slabo???????

Tak, można tak powiedzieć. Chociaż ja nazywałem to "spadkiem napięcia". Po prostu takie nagłe osłabienie, ale nie takie jak np. po jakimś zatruciu. Wtedy musiałem szybko gdzieś usiąść i najlepiej zjeść coś bardzo energetycznego, np. jakiegoś batona.

Wszystkie Twoje objawy są bardzo podobne do tych, które jak wtedy miałem.
Co do lekarzy, którzy nie chcą dawać skierowań. Musisz ich potraktować bardziej ostro. Twardo żądaj skierowania na badania, a jeżeli nie poskutkuje, to zabierz ze sobą pisemną skargę na tego lekarza skierowaną do jego dyrektora i do rzecznika ubezpieczonych w oddziale NFZ, pod który podlegasz. Tacy zwykli lekarze, jeszcze z małych ośrodków, sami od siebie by nawet skierowania dali, ale mają poprzydzielane limity i boja się narazić swoim szefom. Dlatego takie pismo ze skargą, jeżeli je zobaczą, powinno im uświadomić, że z Tobą nie będzie tak łatwo. Szczególnie boją się NFZ-tu. Jeżeli takie 'postraszenie" nie pomoże, to wtedy jeden egzemplarz skargi zostaw dyrektorowi tego lekarza (za potwierdzeniem odbioru z datą), a drugi wyślij do oddziału NFZ. Zapewniam Cię, że szybko zmienią zdanie.

W Twoim przypadku sensowne jest zbadanie serca czyli EKG i tarczycy, czyli wskażniki TSH i ft4 i potem USG tarczycy. Zresztą dobry lekarz bedzie wiedział najlepiej co trzeba zbadać.

Życzę powodzenia Smile
Filip
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, myślę również, że trzeba zbadać serce i tarczycę, bo co to za jakaśchoroba, że "krew płynie i nie wraca"?!To nonsens. A czy nie kołacze Ci serce i nie męczysz siębardzo szybko? Czy nie schudłaś ostatnio i ie jest Ci ciągle gorąco?
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniamini



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeciwnie...ciagle jest mi zimno... i przytylam ostatbio dosc duzo...ale tez duzo jem..gruba nie jestem ani nadwagi nie mam...za chuda tez nie jestem .poprostu w sam raz...ciagle mam zimne rece i nogi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniamini



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki wlasnie za dwie godziny wybieram sie do innego lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniamini



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest mi cieplo w kosciele gdy mi jest slabo a tak normanie jest mi zawsze zimno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniamini



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam u lekarza ten byl madrzejszy dal mi skierowanie na ekg ,na badania tarczycy ,do neurologa i o kardiologa...teraz tylko musze isc do tych lekarzy i zobaczy sie co mi jest....dziekuje wszystkim za pomoc!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 12:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to moze to niedoczynnośćtarczycy, hmmm, zrób te badania, może się wyjaśni. Powodzenia i pisz;)
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy, najczęściej spowodowana niedoborem jodu w organizmie, (ale może też być pooperacyjna czy pozapalna) ma implikacje kliniczne zależne od wieku chorego. Wrodzona niedoczynność tarczycy (tzw. kretynizm tarczycowy) prowadzi do ciężkich zaburzeń rozwoju organizmu, w tym do niedorozwoju centralnego układu nerwowego.

Niedoczynność tarczycy w późniejszym wieku objawia się przyrostem masy ciała (wskutek spowolnienia przemiany materii), nagromadzeniem substancji śluzowatych w tkance podskórnej (tzw. obrzęk śluzowaty) z charakterystycznym wyrazem twarzy (twarz "nalana", amimiczna), wypadaniem włosów. Pacjenci z niedoczynnością tarczycy skarżą się na stałe uczucie chłodu, zaparcia, senność, suchość i szorstkość skóry. Mają obniżoną temperaturę ciała. W badaniu stwierdza się zwolnione tętno.

Wiele osób ma powiększoną tarczycę (wole niedoczynne), przysadka mózgowa bowiem, "chcąc" doprowadzić do prawidłowego poziomu hormonów tarczycowych, wydziela intensywnie TSH, co pobudza gruczoł tarczowy do rozrostu.

W badaniach krwi stwierdza się charakterystyczny dla niedoczynności tarczycy wysoki poziom cholesterolu, a ponadto zaburzenia w oznaczeniach hormonów: obniżone T3 i T4 oraz wysoki poziom TSH.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniamini



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to moze byc prrawda duzo rzeczy sie zgadza ale sa tez rzeczy ktore sie nie zgadzaja.ale jak sobie przypomne jak bylam nad morzem to nic mi sie nie dzialo....a tam sie wdycha jod...wszystko sie okaze...tylko musze zrobic te badania troche to potrwa...ale ciesze sie ze mam te skierowania i ze to ewszystko sobie sprawdze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniamini



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 4:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i lipa...wszystkie badania wyszly dobrze i tarczyca i ekg i cala reszta..a ja nadal zle sie czuje nadal mi jest slabo..zaczelam pic duco wiecej wody i mi sie poprawilo ale jesce nadal mi jest slabo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group