Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nieświeży oddech

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 7:41 pm    Temat postu: Nieświeży oddech Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie nie pierwsza poruszam ten temat ale mam ostatnio mały problem, mianowicei nieswiey oddech .nie wiem czy on moze byc spowodowany o zeby dbam myje je bardzo czesto dziur w zebach tez nie mam. Czym to moze byc spowodowene? Znacie jakas spoob aby sie tego pozbyc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
writerka



Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nottingham
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 8:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pozbycie się nie świeżego oddechu polecam płyn Lysterine do płukania jamy ustnej(taki polecił mi kiedyś lekarz) ale ja osobiście używam Colgate Plax i też jest bardzo dobry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szczotkowac jezyk! i plukac jame ustna plynami specjalnymi, po jedzeniu myc zeby lyb zuc gume przez 5 minut. Jak nie pomoze to znaczy ze masz cos z zoladkiem...
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gatka



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 1:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

POlecam również przepłukanie ust naparem z szałwii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko trzeba pamiętać, zeby nie szczotkować jezyka tą samą szczoteczką, co zęby. najllepiej mieć tzw. "skrobak" do języka.
a na nieświeży oddech pomaga też rozgryzanie kardamonu
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ona_22



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asiunia19915 Dokladne szczotkowanie, stosowanie przyborow miedzyzebowych - najlepiej nitek, oczyszczc jezyk, albo specjalnym przyrzadem albo kupic sobie miekka szczoteczke do zebow i przeznaczyc ja do oczyszczania jezyka,do tego plukanki - ostatnio wyszla nowa plukanka Meridolu - Meridol Halitosis specjalnie przeznaczxony dla osob z problemem przykrego oddechu. Napisz jeszcze czy wyrzynaja Ci sie osemki i czy nie masz problemu z dziaslami? Sa zaczerwienione, tkliwe, krwawia po szczotkowaniu, moze jest wysiek (ropny) z kieszonki dziaslowej? Jezeli tak zrob sobie plukanke z szalwii - lyzka lisci do szklanki, zalac wrzatkiem i parzyc pod przykryciem kilka minut - no i wtedy koniecznie do stomatologa. Jezeli to nie pomoze moze byc to zwiazane np. z niedomykalnoscia wpustu i ogolnie problemami gastrologicznymi, wtedy warto udac sie do internisty i przedstawic problem.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elwirka



Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 23, 2011 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam płukanie jamy ustnej szałwią i rumiankiem. Również umycie zębów i jezyka raz w tygodniu (nie częściej!) sodką oczyszczoną dużo pomaga. A jak wzmacniacie zęby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
migotka28



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: krk
PostWysłany: Sob Cze 18, 2011 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze powinnaś sprawdzić przewód pokarmowy? takie problemy ma się tez chyba przy wrzodach żoładka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Andrzej555



Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 12:34 pm    Temat postu: problem rozwiązany Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi pomógł płyn do płukania ust SB12 można na stronie www.sb12.se (zaznaczyć tłumaczenie strony) poczytać o tym nie jest on dostępny w Polsce. Znajomy przywozi go z Norwegii nr tel 665129959. Kosztuje troche drogo 110 zł ale warto używam go na specjalne okazje. Może komuś pomogę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Andrzej555



Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 5:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Znalazłem również Polską stron www.sb12.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group