Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nieświeży oddech

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Gru 14, 2011 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
tylko trzeba pamiętać, zeby nie szczotkować jezyka tą samą szczoteczką, co zęby. najllepiej mieć tzw. "skrobak" do języka.
a na nieświeży oddech pomaga też rozgryzanie kardamonu


Może durne pytanie... Ale dlaczego konkretnie nie powinno się myć języka tą samą szczoteczką, którą myje się zęby?
Ja od czasu do czasu 'umyję' język po myciu zębów, ale oczywiście najpierw szczoteczkę wypłukuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
johan



Dołączył: 09 Sie 2010
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 1:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może chodzi o bakterie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Czw Gru 15, 2011 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

johan napisał:
Może chodzi o bakterie?


No raczej, domyślam się. Ale jak się wypłucze szczoteczkę+nałoży trochę pasty (bo nie myję języka od razu tym samym), to chyba nie "zainfekuję" sobie ani gardła ani bakterie nie zeżrą mi zębów Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zofi



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli się martwicie o bakterie to zacznijcie stosować płukanki a nie tylko szczoteczka i pasta. Najlepiej używać bezalkoholowe. Podobno te mocne, z alkoholem są szkodliwe dla zdrowia. Ja używam Dentofresh i jestem zadowolona ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natiDar



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 6:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja nigdy nie myję języka ;p Też stosuję DentoFresh i uważam, że płukanie buzi kilka razy dziennie wystarczy. Nie trzeba koniecznie myć języka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
a_gusia_83



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2012 2:17 pm    Temat postu: nieświeży oddech Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim idź do dentysty i wylecz zęby. Od razu poprawia się oddech. Do tego Listerine zielony i dobra nitka dentystyczna stosowana codziennie wieczorem. Powinno pomóc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

natiDar napisał:
A ja nigdy nie myję języka ;p Też stosuję DentoFresh i uważam, że płukanie buzi kilka razy dziennie wystarczy. Nie trzeba koniecznie myć języka.


No myję czasem kiedy widzę, że jakiś mocniejszy nieestetyczny "osad" się zrobi. Nie oszukujmy się, że każdemu nawet zdrowemu człowiekowi z czasem się "odłoży".
Ostatnio kupiłam w promocji Listerine i faktycznie oprócz uczucia 'odświeżenia' to też dobrze czyścił powierzchnię języka. Szkoda tylko, że do najtańszych te preparaty nie należą, a jak tak sobie płukać 1-3x dziennie po pół nakręteczki to 0,5 szybko schodzi (chociaż niebieski aquafresh 0,3 chyba ok 9zł). Ale będę inwestować Smile.
Miałam chyba 2 płyny (jeden z biedry, drugi z aldiego) bez-alkoholowe... Och-y-d-a... Już wolę mocny smak tych z alkoholem, chociaż na początku gały potrafią wyjść niż smak tego mydła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Halinka098



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 2:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A masz krwawiące dziąsłą przy myciu? Może to zapalenie dziąseł i brak usuwanego kamienia... to może powadzić do paradontozy więc polecam wybrać się jak najszybciej do dobrego dentysty. Poszukaj na www.ranking.abcZdrowie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
julitkas



Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Często chodzę na wizyty kontrolne do dentysty- zęby i dziąsła mam zdrowe, a mimo to nieprzyjemny zapach się pojawiał... Dlatego zawsze miałam przy sobie gumy do żucia, ale pracując w biurze, obsługując klientów nieładnie jest przeżuwać gumę. Dlatego zmieniłam taktykę i postawiłam na płyn do płukania jamy ustnej https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-gum-therapy .Nie dość że odświeża oddech, to jeszcze zapobiega powstawaniu bakterii!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group