Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niestrawność, peczenie w gardle, ucisk brzucha i okolic

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
uzytkownik84



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 9:02 pm    Temat postu: Niestrawność, peczenie w gardle, ucisk brzucha i okolic Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od około 3-4 miesięcy towarzyszą mi dość dziwne objawy. Głównie opierają się jakby niestrawności w okolicy przełyku. Czasem jakby lekkie pieczeni i jakby coś trochę zalegało mi w gardle. Inny razy dochodzi do tego ucisk w okolicach brzucha i parcie. Wcześniej zdarzało mi się coś takiego jak wróciłem z pracy z zagranicy robiłem wtedy gastroskopie i się okazało że mam lekkie zapalenie żołądka a niestrawność jest wywołana cofającym się kwasem. Brałem lanzol przez miesiąc i wszystko ustąpiło nie odczuwałem już objawów po 2 czy 3 dni brania leku. Teraz po około roku znowu wróciło. Byłem u gastrologa i powiedział że nie mam sensu znów powtarzać badania że możliwe że to znowu ten cofający się kwas i przepisał mi znowu lanzol. Tym razem nic nie pomogło. Więc zalecono mi zrobić gastroskopie i usg jamy brzusznej. Przy gastroskopii poprosiłem lekarza żeby dokładnie sprawdzić przełyk po głównie tam występuje problem. Okazało się że wszytko jest w porządku z przełykiem i całą resztą. Na usg było podobnie, lekarz powiedział że nie może się do niczego przyczepić, wszystko jest ok. Objawy dalej mam i zastanawiam się co jest nie tak? Chodzą mi myśli po głowie że może to coś poważniejszego, ale w takim razie czy któreś badanie by czegoś nie wykryło? Słyszałem od pielęgniarki że może to być od stresu. Bo jeżeli chodzi o to to ostatnio mi go nie brakuje. Miałem parę nie miłych sytuacji ostatnio w życiu i czasem wracają do głowy plus inne problemy... Co mogę zrobić z tym problemem? Czy zrobić może jeszcze jakieś badania?

Czy może to być w jakiś sposób związane z problemem który opisałem tutaj ?

http://www.biomedical.pl/forum/wydzielina-z-sutkow-vt12687.html

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem
edytowałam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andlena



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 9:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a sprawdzałeś czy masz przepuklinę rozworu> tak wyglądają tego objawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

andlena
Przed odpowiedzią warto przeczytać datę postu.A tak na marginesie objawy nie wskazują na przepuklinę a gastroskopia nie potwierdza.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group