Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

wydzielina z sutków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
uzytkownik84



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 3:34 pm    Temat postu: wydzielina z sutków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 25 lat. Ostatnio przypadkiem, wyrywając sobie włoski pensetą z okolic sutka zauważyłem że naciskając na niego trochę mocniej, z tych małych gruczołów wylatuje jakaś oleista wydzielina, miejscami przezroczysta a miejscami biaława. Wydaję mi się że nie jest to normalne u faceta. Próbowałem znaleźć jakieś informacje na ten temat w necie, ale za bardzo na nic nie trafiłem, jedynie że mogą być to zaburzenia hormonów. Dlatego postanowiłem napisać o tym na forum medycznym zanim wybiorę się do lekarza jeżeli oczywiście jest taka potrzeba. Jeśli ktoś się orientuje co to może być i co może być tego przyczyną, proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinieneś udac się do lekarza i zrobić zobie badanie wszystkich hormonów. Taki wyciek moze sugerować owszem problemy hormonalne ( np. hiperprolaktynemię) trzeba jednak zlokalizować przyczynę. Czy oprócz tego wycieku występują jeszcze inne objawy? Jak u Ciebie z owłosieniem? Jest typowe?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
uzytkownik84



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z owłosieniem jest wszystko ok, że tak mogę powiedzieć. Do jakiego lekarza specjalisty powinienem się udać z tą dolegliwością ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

albo hormony, albo zażywane leki, albo problemy z przysadką albo zmiany rakowe albo uszkodzenie ogólnego układu nerwowego. najczęściej jednak są to zmiany hormonalne lub skutek jakiś leków. najlepiej byłoby do lekarza pierwszego kontaktu, który dalej skieruje zapewne do endokrynologa...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
insomia



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinieneś iść do endokrynologa, on skieruje Cię na badania hormonalne. Ja mam hiperprolaktynemię na którą sięleczyłam zażywając hormony i kiedy je odstawiłam też zaczęła mi lecieć wydzielina z sutków. Jak zaczęłam spowrotem brać leki wydzieliny już nie było ;/ miałam podejrzenie mikrogruczolaka w przysadce mózgowe, ale rezonans na szczęście nic nie wykazał. Więc radzę szybko iśc do endokrynologa, on na pewno znajdzie przyczynę Twojego problemu. powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group