Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nierównomierne bicie serca

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arves



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 8:23 pm    Temat postu: Nierównomierne bicie serca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 16 lat i od 2 czy 3 dni zaobserwowałem objawy, które kiedyś też zauważyłem, ale nie na taką skalę. Mianowicie w ciągu dnia przez kilka godzin odczuwam nierównomierne bicie serca. Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale co kilka uderzeń czuję jedno lub więcej takich głębszych, mocniejszych i szybszych. Dawniej też to się zdarzało, ale rzadko. Czym to może być spowodowane? Dodam, że w rodzinie tata ma problemy z sercem, o ile się nie mylę ma nadciśnienie tętnicze. Zauważyłem, że te dziwne bicie serca zaczyna się ok 16-17. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sty 10, 2011 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nierówne bicie serca zwane jest potocznie arytmią.
może być wywołane stresem bądź innymi czynnikami.
dlatego warto przejść się do lekarza na podstawowe badania: EKG serca, morfologię, może ECHO serca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Literia



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne! Trzeba pójść do lekarza a penie później na badania takie jak wyżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tkamil20



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli twój ojciec ma kłopoty z sercem natychmiast powinieneś się udać do lekarza. Jest duże prawdopodobieństwo ,że również możesz ieć kłopoty z sercem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iryssek77



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takich przypadkach nie należy zwlekać z konsultację lekarską, tym bardziej jeśli ktoś z rodziny miał podobne problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wlodzio



Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2015 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem te wszystkie pytanie powinny być zadane lekarzowi. Ja mam arytmie serca, może to, to a może nie. Czas isć do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agatka34



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z sercem nie ma żartów! Koniecznie trzeba iść do lekarza i skonsultować niepokojące objawy. Jak na mój gust warto by było wykonać takie badanie jak ekg, test wysiłkowy (żeby sprawdzić jak serce zachowuje się podczas wysiłku fizycznego) i skoro mówisz, że masz takie problemy w ciągu dnia, przez jakiś czas, to może też wypadałoby założyć holtera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Halinka098



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z moimi poprzednikami. Idz do lekarza, jakiegoś dobrego kardiologa np. na ranking.abcZdrowie.pl poszukaj lekarza tam prywatnie można się umówić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AleksandraMadej



Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2018 2:44 pm    Temat postu: Serce to nie przelewki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lepiej udaj się do lekarza, jest wielu świetnych specjalistów którzy na pewno uporają się z twoim problemem. Jednymi z godnych polecenia są kardiolodzy z www.athleticomed.pl w Bydgoszczy.

Kardiolog Bydgoszcz z www.athleticomed.pl nie ma lepszych specjalistów Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 8:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze takie przypadki polecam skonsultować z lekarzem. Nie musicie jednak wybierać sie od razu do lekarza kardiologa.Można równie dobrze wybrać się do lekarza rodzinnego.
Tętno naturalnie rośnie po wysiłku fizycznym, silnym stresie, na skutek odczuwania strachu lub silnego pobudzenia emocjonalnego. Z tego powodu nie należy pulsu serca mierzyć w takich stanach lub tuż po ich wystąpieniu. Wówczas tętno może wynosić nawet 200 uderzeń na minutę.
https://zdrowie.tvn.pl/a/puls-serca-normy-tetna-wysoki-i-niski-puls-serca-metody-na-obnizenie-pulsu
Tym polecałbym sie nie stresowac bo jes to norma. Nie jest jednak dobre jeśli plus rośnie w spoczynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group