Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

neuraliga międzyżebrowa

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
roma



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 12:13 pm    Temat postu: neuralgia międzyżebrowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Mam 40 lat
Wczoraj w nocy obudził mnie potworny ból ....czułam jakby kłucie w płucu lewym . ( Teraz wiem ,że płuco nie boli) . Dużo wczoraj czytałam na temat mojej dolegliwości...i znalazłam rozwiązanie.
Ból był tak niesamowity , że aż całą rękę mi lekko paraliżowało ...nie mogłam kichnąć, ziewnąć ...a nawet obrócić się w lewo , w prawo...każdy ruch mnie potwornie bolał...to było nie do zniesienia( nie palę , nie przebywam w zadymionych pomieszczeniach, nie piję )Doszłam do tego ,że być może to neuralgia , zapalenie stawu międzyżebrowego.
Nie wiem skąd to się wzięło....stało się to nagle....( nie stresowałam się...no może 3 tygodnie temu jak moją córkę pogotowie zabrało do szpitala )
Miałam iść do lekarza....ale pacjentów w tym dniu było bardzo wielu.
Zażyłam w ciągu dnia 3 apap-y, wieczorem zażyłam magnez...coraz mnie mniej bolało...
potem naświetliłam się lampą zeptera bioptron (10 minut) i na koniec posmarowałam to miejsce żelem przeciwzapalnym. Rano obudziłam się bez bólu....Wspaniałe uczucie. Może komuś pomogę .
Jakby były jakieś pytania można napisać do mnie e-maila roma30.30@o2.pl

A jeszcze jedno. Moja siostrzenica miała to samo jak miała 16 lat....3 dni nie schodziła z łóżka....z bólu się zwijała...a wszyscy myśleli ,że udaje..... aż mi jej żal jak pomyślę co przechodziła wtedy.

Wiem tez ,że taki atak może się powtórzyć . Siostrzenica miała to 2 razy.

Oczywiście najlepiej nie zwlekać i iść z tym do lekarza....niech przez badania wszystko wykluczy. Ja poczekam do następnego napadu....i wtedy się zgłoszę


Życzę wszystkim dużo zdrowia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, ja także miałam tę wątpliwa przyjemność poznać i odczuć co to znaczy neuralgia. Co prawda od pierwszego epizodu minęło już 1,5 tygodnia,ale nadal mam problemy z bólem a do pracy iść trzeba. Czy są jakieś leki bez recepty które pozwoliłyby spokojnie przespać noc i dotrwać do wieczora? Mam jeszcze ketonal forte, ale nie chcę się faszerować tak silnymi lekami, skoro podejrzewam,że słabsze już by pomogły, choć ibuprom nie pomaga. Co można jeszcze zrobić,żeby jak najszybciej dojść do "normalności"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
roman509



Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 23, 2010 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chcę " podrywać " autorytetu lekarzy ,ale nie do końca od razu wiedzą co jest grane nawet gdy mają wyniki .Oto mój przypadek jestem a urlopie i z kolegą popiliśmy u niego w domu -on spał na jednej wersalce a ja na drugiej oczywiście w opakowaniu na umycie się rozebranie pościelenie łóżka nie było sil obudził mnie silny ból z lewej strony (nie pomyślał bym że ból może budzić jak budzik ) obudziłem go i mówię co jest grane ,a o patrzy na mnie jak na ufo ,ból był taki jak by ktoś wbił gwoźdź w lewą dolną część pleców po czym nadchodzi skurcz i idzie do dolnej części brzucha też na dole po lewej stronie , o głębokim oddechu ,kichaniu,kaszleniu trzeba zapomnieć inaczej skurcz na 100% ,a wtedy ból napie..ala niesamowicie.
Telefon do przychodni i rejestracja do lekarza rodzinnego ,po zbadaniu lekarka mówi że może to być trzustka i bym się udał do szpitala -tam zrobią wyniki i będzie wiadomo o co chodzi okej wkłuli mi wenflon - to jest długa igła jak h.j i pobrali krew ,dostałem też kubeczek na mocz tyle tylko że zanim go otrzymałem byłem się odlać ,co nieco wydusiłem moczu -piguła mówi że styknie idziemy na salę i podłącza kroplówkę z płynem NHCL wraz z 4 ampułkami jakiegoś leku przeciwbólowego mijają 2 godziny i jest okej boli ale 100 razy mniej na odchodne wypis nic nie jeść smażonego i dwa razy dziennie NO SPA Dobra walę do apteki ,biorę 4 nospy i ketonal forte setki jedną tabletkę -receptę miałem od rodzinnej po uprzedniej prośbie o ten lek ta Nospa cosik pomogła -bez ketonalu to bym padł na ryj z bólu .Na drugi dzień apiać to samo ,spać mogę tylko na plecach.Jeszcze raz idę do szpitala i powtórka z rozrywki z tym że teraz zrobili usg ,ja jęczę z bólu ,a lekarz mówi że nic niepokojącego w trzustce i na nerkach nie widzi nie ma kamieni ani piasku,a ja w myślach -to ubierz durniu okulary ,ja nie piaskownica .Dostałem wypis,zdjęcia usg i bym poszedł do lekarza rodzinnego.Jestem umówiony zobaczę co dalej ,gdy te słowa piszę to jeszcze mnie pobolewa.
Rady 1 pomaga gorąca kąpiel w wannie nie pod prysznicem.
2. Ketonal ( bierz go na własna odpowiedzialność )
3. Joga - Indywidualne
Adho Mucha Virasana ( skłon do przodu) - połącz duże paluchy stóp razem i rozstaw kolana tak, żeby tułów zmieścił się między kolanami, pośladki oprzyj na piętach i wyciągnij ręce daleko do przodu, dłonie rozstaw na szerokość barków i dociśnij do podłogi, czoło oprzyj na podłodze lub jeśli to konieczne, na grubym złożonym kocu, boki tułowia wydłużone, dociskaj pośladki do pięt i wyciągaj ręce do przodu, czuj rozciąganie w dwóch przeciwnych kierunkach. Oddychaj spokojnie. Pozostań 1-2 minuty.

Efekty: uspokaja umysł, usuwa fizyczne i psychiczne zmęczenie, tonizuje organy brzucha, poprawia przepływ krwi do mózgu, rozluźnia stawy skokowe, kolanowe, biodrowe i barki, usuwa ból i sztywność kręgosłupa.

Życzę sobie i wszystkim co to czytali porostu ZDROWIA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group