Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

neuraliga międzyżebrowa

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 10:49 pm    Temat postu: neuraliga międzyżebrowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem ze neuralgia miedzyżebrowa to inaczej zapalenie miesni miedzyżebrowych
cierpie na to od dni trzech w sumie prawie czterech i boli jak...*** przy ruszaniu sie, oddychaniu, a najgorzej przy śmianiu biorąc pod uwage ze chyba od tabletek wpadam w beke raz na 10 min to naprawde cierpie
środki przeciw bólowe nie wiele dają pokusił bym sie o stwierdzenie że nic nie daja;]
mam taki e pytanie ile to bedzie trwało bo dość uciążliwe to jest;] jak by nie patrzeć i czy jest coś czego nie powinienem robic podczas tej "durnej" dolegliwośći
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz, to może trwać 3 dni ale może równie dobrze trwać i 2-4 tygodnie Confused
może pomogłyby (skoro zwykłe leki przeciwbólowe nie pomagają) zastrzyki domięśniowe (przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwzapalne). łykaj witaminki i musisz to przeczekać. a czego nie powinieneś robić? stresować i denerwować się Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miło że ktoś odpoweidziałSmile

ja jestem totalnie bezstresowym człowiekiem wiec o to sie nie ma co martwićWink

ale uporczwe to jest okrutnie:D ten ból jest tak dziwny że aż śmieszny;] rózne rzeczy już przeżyłem wiele mi sieprzytrafiło ale takie coś to poraz pierwszy:D
faszeruje sie zastrzyki domięśniowe sobie daruje chyba bo to piecze okrutnie:D no chyba e miał by to być tramal:D hehe bo po tym to dość ciekawie jest;]

i jeszcze jedno od czego wogóle to się dostaje?? bo ja to tak z bomby w sumie dostałem dwa dni mnie troche pobolewało ale dawałem rade chodzić, biegać itp. ale 3 to z łóżka nie mogłem wstać pojechałęm do lekarze jakieś prześwietlenia pukania słuchania i neuralgia miedzyżebrowa ja myślałem ze woreczek żółciowy ;] a tu zdziwienie;]

ale od tego ze bede sie smiał i zwijał z bólu nie pogorszy mi sie? bo wybitnie dobry humor mam ...


-----edit by emilka-----
jeżeli chcesz coś dodać lub zmienić użyj opcji "zmień". znajduje sie w prawym górnym rogu każdego Twojego posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 1:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to miło, że masz dobry humor Cool pewnie nic Ci się nie stanie, jedyne co, to boleć bardziej będzie ;]

a co do przyczyn, to siakieś podrażnienia nerwów, urazy, stany zapalne po przebytej infekcji lub może to być objaw infekcji, przetrenowanie, nerwica. u osób starszych np. stany zwyrodnieniowe kręgosłupa.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 1:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

stary to nie jestem;/ ale to nie ma jakiegoś charakteru nawrotowego ani nic z tych rzeczy? to jest bardziej jednorazowe?

najgorsze jest spanie:D
1. położenie sie do łózka zajmuje mi z 30 min
2. rano jaks ie budze jak zwykle mam taka pozycje ze musze rozplątywać sie z prześcieradła i własnych kończyn:D a z tym bólem to jest dość trudne
ale mam nadzieje ze na dniach ustapi


---edited by emilka---
hej, młody, jeszcze raz zwracam się z prośbą o nie pisanie dwóch postów pod sobą. jeżeli chcesz coś dodać, użyj opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami może świadczyć o poważniejszej chorobie, ale to już ocenia lekarz. życzę szybkiego ustąpienia objawów Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba dobrze rozpoznana choroba bo już moge oddychaćWink i jako taka ruszać sie:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
claude_francois



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 5:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie wczoraj wieczorem podczas oglądania filmu dostałem wlasnie takiego charakterystycznego, kłującego (przypominającego kolke) bólu serca. Ból nasila przy braniu głębszych wdechów, pochylaniu sie w przód i leżeniu na lewym boku. Próbowałem wziąć na to pyralgin ale nic nie pomogło.
Myślałem, ze to zwykla neuralgia, wiec poszedlem spac, ale poprzebudzeniu ból nie minął. Czy to moze byc cos powaznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
margit



Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: strzelin
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 8:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Też mam takie objawy, pojawiają się niespodziewanie, szczególnie wieczorem, w nocy nie mogę spać. Kiedyś wezwałam pogotowie i lekarz stwierdził neuralgię międzyżebrową i nic więcej nie powiedział, kazał iśc do lekarza pierwszego kontaktu u niego było jeszcze gorzej, potraktował mnie jakby nic się nie działo, nie udzielił nawet podstawowych informacji na ten temat! Dopiero tu na forum wszystkiego się dowiaduję!!! Biore krople nasercowe i jakoś tam sobie radzę!!!
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
IzaM



Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 11:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Tez choruję na neuralgię. Dziwią mnie jednak objawy jakie wszyscy podają :/ Rok temu, pierwszy raz dostałam takiego bólu. O 3 nad ranem obudził mnie STRASZLIWY ból tyle, że czułam tak jakby mnie coś rozrywało w mostku i jednoczesnie na plecach, niżej prawej łopatki czułam coś jakby wielkiego guza, który zaraz rozerwie mi skórę i wyskoczy ze mnie, a jednocześnie ból promieniował w dół pleców. Było mi okropnie duszno, wymiotowałam, płakałam nie mogłam tego wytrzymać, chodziłam, siedziałam, leżałam nic nie pomagało. Stwierdzili neuralgię :/ nie sadze zeby to była neuralgia a poza tym mam tylko 17 lat :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group