Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadpotliwość stóp. Jak z tym walczyć ?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zdrowitka9



Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 9:37 am    Temat postu: Nadpotliwość stóp. Jak z tym walczyć ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakładam ten temat bo myślę,że nie tylko ja mam problem z tym schorzeniem i że męczy on wiele osób. Ja się z tym borykam i szczerze ? Chyba tracę już nadzieję. Nie dość, że leki i różne środki są totalnie nieskuteczne to jeszcze jakakolwiek wizyta u kogoś jest bardzo krępująca. Może macie jakieś skuteczne metody walki z tym? Jak sobie z tym radzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Sob Sty 24, 2015 5:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podstawą jest odpowiednia higiena stóp. Trzeba je codziennie myć (najlepiej wodą z dodatkiem olejku z sosny górskiej, rozmarynu, kory wierzby lub szałwii), ścierać zrogowaciały naskórek, wkładać czyste skarpety i używać dezodorantów do stóp. Możesz też wypróbować skarpety z dodatkiem specjalnych włókien węglowych albo wkładki z trawy morskiej lub ziół, które neutralizują brzydki zapach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
warbar
Spamer


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Sty 25, 2015 10:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sam również miałem taki problem. Niekoniecznie odpowiednia higiena stóp okazuje się skuteczna. Sam bardzo dokładnie myłem, używałem kosmetyków oraz bawełnianych skarpetek. Nie pomagało .O ile jeszcze latem problem nie był taki duży to zimą szczególnie się nasilał. Szczególnie kiedy człowiek ma na nogach buty przez kilka godzin. Potem jak się je zdejmuje jest bardzo krępująca sytuacja.
Mi pomogły zabiegi elektroforezy. Możesz się na nie zapisać do podologa. Z jakiego miasta jesteś? Jeśli z Warszawy to mogę kogoś polecić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zdrowitka9



Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 8:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oktavia napisał:
Podstawą jest odpowiednia higiena stóp. Trzeba je codziennie myć (najlepiej wodą z dodatkiem olejku z sosny górskiej, rozmarynu, kory wierzby lub szałwii), ścierać zrogowaciały naskórek, wkładać czyste skarpety i używać dezodorantów do stóp. Możesz też wypróbować skarpety z dodatkiem specjalnych włókien węglowych albo wkładki z trawy morskiej lub ziół, które neutralizują brzydki zapach.

Powiem Ci,że właśnie tak robię Sad
DO higieny stóp przykładam BARDZO dużą uwagę ale co z tego,że nałożę buty i po kilku godzinach jest przykry zapach. W pracy nie mam możliwości chodzenia w przewiewnych klapkach. Trawy cytrynowej nie stosowałam ale wypróbowałam tyle przeróżnych pudrów,że nie wiem czy będzie to skuteczne...
Warbar jestem właśnie z Warszawy . Do kogo chodziłeś na ten zabieg? I na czym on polega?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
warbar
Spamer


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do pani Katarzyny Gaździckiej. Prowadzi swój profesjonalny gabinet podologiczny na Wyszyńskiego.
Zanurzasz stopy w wanience z wodą. Przepływa przez to prąd stały. Odczuwasz jedynie mrowienie. Sam na początku obawiałem się ,że może to trochę boleć ale nic z tych rzeczy. Odczuwasz poprawę tak po 10 sesjach. Potem wykonujesz cały zabieg coraz rzadziej aż do poprawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Wto Sty 27, 2015 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, nigdy nie słyszałam o czymś takim. A ile kosztuje taki zabieg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
warbar
Spamer


Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 10:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak chodziłem na te zabiegi pamiętam, ze płaciłem 70 zł za jeden ale wiem,że w pakiecie było taniej ( sam opłacałem indywidualnie). Nie wiem jakie sa tam obecnie ceny, było to rok temu tak wiec nie wykluczam,że mogły się zmienić. Tutaj jest numer telefonu do tego gabinetu tak więc sami możecie się dopytać: (22) 225-00-20
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anielat



Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobry krem albo antyperspirant są skuteczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są też takie pudry do stóp, albo kremy, które hamują wydzielanie potu. Możesz nawet w aptece się o tym coś więcej dowiedziec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gabrysiakornak



Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 08, 2015 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oprócz higieny, która wydaje się oczywistością można stosować apteczne antyperspiranty w kremie albo taki zabieg pudrem. Na całą noc do skarpetek się to wsypuje i podobno na kilka miesięcy starcza. Tylko niestety wysusza stopy... Nie pamiętam dokładnej nazwy ale coś z Stopą było Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group