Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mycie rąk ;)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga_white



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 3:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalli, kobieta dobrze ci radzi.
Mnie rok temu bolalo w srodku cos z czym rady nie dalam sobie sama.
A on, doktor Kuba pomogl mi sie uporac. Psycholog.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sandrusia1989



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wita drogie panie ja tez mam takie przyzwyczajenie mycia bardzo czesto dłoni chyba robie to z 30-40 razy na dzien heh moze jestem za bardzo czysciochem bo ja tez bardzo lubie jak jest porzadek i jak ludzie z kturymi przebywam sa zadbani .Zamierzam isc na studia medycznie i najprawdopodobnie wszystko co sienapa3alam na bakterie przez mikroskop i inne grzyby to robi mi sie nie dobrze i chce uniknac brudu i bakterii hehe :)pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 5:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio czytałam, że naukowcy stwierdzili iż nalezy po każdej rozmowie telefonicznej myć dłonie z racji mikroskopijnych bakteri ktore wówczas powstają.. CIekawe czy tyczy się to jedynie higieny czy samych rozmów - -----ąc czy pikantnych Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sandrusia1989



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm niezle po kazdej rozmowie myc dlonie hmmm pierwsze slysze Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

noooo.......
będąc w pracy słyszałam nawet to w radiu...
ma się tą podzielną uwagę Very Happy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 04, 2006 12:06 pm    Temat postu: co mi tam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam nawyk, lecz nie nazwałbym go problemem. Chociaż skutki są identyczne. Czyli podrażniona i popękana skóra. Jest to trudne do wyleczenia i drogie, bo kremy, maści sporo kosztują.
Jest jeszcze jedna kwestia, o której zapewne nie wiesz. Otóż przez te pęknięcia naskórka przedostają się do twojego organizmu bakterie i atakują organizm. Badanie krwi zapewne to wykaże.
Ręce musisz smarować maścią z antybiotykiem. Ja stosowałem <"Triderm" maść> ok. 25 zł za małe opakowanie.
Dodatkowo polecam kremy nawilżające do rąk z witaminami i wazelinę, która łagodzi napięcie skóry.
Wazelina trudno się wchłania, trzeba ją dobrze wmasować.
Staraj się panować nad odruchem i pracuj w rękawiczkach. Ja zakładam wampirki, takie płócienne, podgumowane.
Jak się to u mnie zaczęło? Pracowałem w Anglii, gdzie do mycia części używałem dosyć agresywnych rozcieńczalników. miałem podrażnioną skórę , często myłem ręce, bo z rękawiczkami były kłopoty itd..
Co do przewrażliwienia na punkcie innych brudnych rąk, to w krajach arabskich w toalecie nie ma papieru toaletowego tylko są gąbki (1) i dzbanek z wodą. Kelner podaje ci jedzenie ręką wybrudzoną tłuszczem i b. wie czym, bo nie ma gdzie jej umyć, bo w kuchni stoi tylko miska z brudną wodą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też mam manie ciągłego mycia rąk, ale u mnie to chyba genetycznie, bo mój dziadek miał już zupełnie obsesje na tym punkcie... ale mi to nie przeszkadza w sumie Very Happy
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Roxanka



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

śmieszny temat, a zawsze myslam ze tylko ja tak dbam o higiene moich rąk myjac je po kazdym posiłku oraz z kazdego przyjscia z dworu Very Happy jak milo ze ktos tez ma taki "nawyk" Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 05, 2006 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Roxanka napisał:
myjac je po kazdym posiłku

chyba przed każdym posiłkiem Razz Razz Razz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 1:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie dyskryminuj jedzacych palcami Laughing Twisted Evil Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group