Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia - analiza wyników badania

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CEA to antygen rakowopłodowy i jego norma to poniżej 5 mikrogramów/l. wartości wyraźnie podwyższone mogą sygnalizować nowotwór wątroby, trzustki czy jelit. jest wskazaniem do dalszej diagnostyki w kierunku nawrotu choroby, jednakże samo w sobie nie jest wystarczającym wskazaniem do podejmowania leczenia systemowego. powinno się je wykonywać w celach monitorowania przebiegu leczenia

CA 19-9 to antygen nowotworu przewodu pokarmowego, głównie trzustki. norma to poniżej 32 U/ml, więc również podwyższone..
w każdym razie podwyższony poziom sam w sobie nie jest wystarczającym dowodem nawrotu choroby, jeżeli nawrót nie znajduje potwierdzenia w wynikach badań obrazowych i/lub biopsji.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elka431



Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kielce
PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 3:41 pm    Temat postu: dzieki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za analize. Jutro wybieramy sie do lekarza, wiec juz mam swiadomosc o co chodzi. Dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

borykam sie z takim problemem od jakiegoś roku mam obniżone MCV(76.9) i MCH(25.2) i RDW(14.7) wszystkie inne wyniki są w normie(Wyniki mam robione co jakieś 2 3 miesiące ) teoretycznie to oznacza niedokrwistość z tego co mi wiadomo ale czym to może być spowodowane? jakieś pomysły jak sie tego pozbyć byłem u lekarza i niestety PAni doktor nie ma pojęcia czemu tak mam;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RDW to chyba podwyższone.... a poziom żelaza i MCHC?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no włąsnie to jest dziwne bo żelazo mam dobre i mchc tez mam dobre;/
kiedyś miałem żelazo 35:D ale byłem mega chory wtedy i moja lekarka sie zdeczka przeraziła ale potem doszedłem do tego ze jak robiłem morfologie to byłem chory dośc mocno i po miesiacu powtórzyłem morfologie i żelazo było już w normie
powiem szczerze że za małolata byłem u lekarza raz;] wogóle nie chorowałem a teraz tak powiem szczerze że raz na pół roku odwiedzam lekarza;/ ale powiedziałem lekarce ze pie***** antybiotyki i nie biore ;] po antybiotyku zwszy byłęm 2 razy dłużej chory;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to skoro MCHC normobarwliwe, to można jedynie nereczki jeszcze sprawdzić, ale pewnie jeżeli sporo chorujesz, to jest to tym spowodowane, bo podczas przewlekłych zapaleń też obserwuje się taki typ niedokrwistości. wartości nie są bardzo zaniżone, więc myślę, że nie ma co się martwić. zwłaszcza jeżeli nie dokucza Ci nic więcej, nie masz żadnych innych niepokojących objawów Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nerki są w doskonałej kondycji (były badane) a sądzę, że to wszystko dzięki regularnemu spożywaniu piwa;))
no wiem że wyniki nie są bardzo zaniżone aczkolwiek martwiące to jest bo kiedyś miałem idealne;/ ale skolei jak byłem mały to miał ciśnienie troche za duże a teraz mam idealne:D wiec poczekamy pare lat i zobaczymy

jak to wygląda z oddawaniem krwi bo dziś byłem pierwszy raz oddaćVery Happy i kobieta w sumie nie narzekała na te wyniki ale to nie jest tak ze będzie mi sie za dużo krwi pordukowało jeżeli bede regularnie oddawał? (czego to człowiek nie zrobi żeby nie iśc do szkoły- a co ciekawsze takie pomysły nauczyciele podsuwająVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no widzisz, a mojej koleżance z powodu anemii nie pozwolili oddać, więc źle nie jest. a co do tego ciągłego oddawania, to jest to przesąd Wink
btw, ja też pierwszy raz oddałam tylko po to, żeby nie być na lekcji chemii w liceum (pamiętam jak dziś ech...)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe no ja tak samo;D
w tym punkcie pobierania krwi ludzie padaja jak kawki;] na glebe;] ja byłem pobudzony wrecz po tym pobraniu;] paru odlatywało jak tylko igłe zobaczyli;] a inni po pobraniu
ps. połaową kalsy nie poszliśmy na prace klasowa właśnie z chemi z entalpi:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wandzia



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 8:27 pm    Temat postu: Morfologia-analiza wyników badań Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Jestem pierwszy raz na forum i bardzo prosze o interpretacje wyników badań krwi a mianowicie;
Krwinki białe WBC-3,2 norma 4,0-10,0
Płytki krwi PLT-130 norma 150-450
MCH 32,1 norma 27,0-31,0
LYMPH 0,92 norma 1,0-4,5
ED 6,9 norma 1,0-5,0
Z góry dziękuję i życze wszystkim dużo zdrowia.

_Edited by Gonzi_
Przyłączam gdzie należy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 5 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group