Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia - analiza wyników badania

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr-sobota



Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: katowice
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 12:54 am    Temat postu: Analiza wyniku krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć wam .Mam problem odebrałem wyniki badań krwi wszystko w normie tylko jeden mnie martwi. co to jest [p-lcr 44.5 % tyle mam a norma to 13 - do 43] .czy to jakaś choroba? ,czy mi coś grozi? Napiszcie proszę bo mnie to martwi ,z góry dziękuję.


-----edited by emilka-----
przeniosłam temat do tematu, dotyczącego morfologii krwi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie masz się czym przejmować zupełnie. P-LCR to wskaźnik dużych płytek krwi. to jest dodatkowy parametr. jak reszta wyników jest w normie, to lekkie podwyższenie tego wskaźnika nie jest problemem ani stanem chorobowym.





------edited by emilka------
ponieważ powstało kilka tematów, dotyczących interpretacji badań morfologicznych, połączyłam je w jeden temat

_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heh ludzi spokojnie to że coś nie mieści się w normnie czasem jest rzeczą normalną. Bez paniki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monika S



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:47 am    Temat postu: Powyzszony poziom czerwonych krwinek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wyniki badan krwi:
RBC 5.17
HCT 43.6
HGB 15.0
WBC 6.48

i plytki krwi:
PLT 253
PDDW 14.5
MPV 11.6
P-LCR 39.1
i OB 40

o czym to moze swiadczyc??
jakie dodatkowe badania powinnam zrobic??

dziekuje za pomoc!!
Monika Smyczek


----edited by emilka----
przyłączyłam do odpowiedniego tematu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
RBC 5.17
HCT 43.6
HGB 15.0
WBC 6.48

i plytki krwi:
PLT 253
PDDW 14.5
MPV 11.6
P-LCR 39.1
i OB 40


RBC, HCT, HGB, WBC- wszystko ok- siedzi w normach

PLT- ok

z OB coś nie tak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no rzeczywiście tylko OB podwyższone. zwykle za duże OB wskazuje na nieprawidłowy stan organizmu, jakiś stan zapalny. tylko, ze kwestia jest taka że na podstawie wyników OB nie można określić, co jest przyczyną jego podwyższenia i trzeba szukać dalej. nie jesteś alergiczką, nic Cię nie boli, wszystko jest ok?

jeszcze jest możliwość błędnego wyniku, bo OB jest bardzo wrażliwy na wszelkie błędy powstające przy jego wykonaniu. jeżeli wykonywałaś je w okresie przedmenstuacyjnym i miesiączki, to nawet to mogło podnieść.
w ciąży ani po ciąży nie jesteś?
bierzesz tabletki antykoncepcyjne lub inne środki hormonalne lub leki, zawierające wit A lub leki przeciwhistaminowe, uspokajające na bazie fenotiazyny? to wszystko może podwyższać OB.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
abatka



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam jestem tu pierwszy raz....
mam prosbe odebralam dzis wyniki badan i niepokoi mnie fakt ze w ciagu miesiaca spadly mi limfocyty z 42 na 18,3 a te drugie limfocyty wynosza 1,3 a norma jest od 1,5. niby niewielkie ale niepokoi mnie to mocno. ponadto wzrosly mi neutrofile mam ich 74 a miesiac temu bylo ich 41.co tomoze oznaczac?prosze o odpowiedz

dodam ze pozostale wyniki sa ok no jeszcze mam ponad norme rdw-cv ale to chyba od leku na spadek zelaza
gdyz bralam ostatnio leki bo mialam bardzo niski zelazo
prosze o pomoc
podam raz jeszcze dokladnie moje obecne wyniki:
leukocyty 7,2 (norma 4 -10)a zawsze mialam okolo 4 tylko przez ten miesiac mi podskoczylo
erytrocyty 4,7 ( norma 3,8-5,Cool
hemoglobina 13 (12-16)
hematokryt 38,1 (37-47)
MCV 81,1 (80-97)
MCH 27,7 (27-32)
MCHC 34,1 (32-37)
plytki krwi 292 (130-440)
limfocyty 18,3 (12,8-58,2) w ciagu miesiaca spadly z 42
inne(eo bazo mono) 8,2 (3-15)
neutrofile 73,5 ( 45-75) miesiac temu bylo okolo 41
limfocyty 1,3 (1,5-4) spadly z 2. poza tym nie wiem czym sie roznia od tych wczesniejszych
inne(eo bazo mono) 0,6 (0,3-1,3)
neutrofile 5,3 ( 2-7,Cool wzrosly przez miesiac z 2. tez nie wiem czym sie roznia od poprzednich:)
RDW-CV 16,31 (11,5-14,5)PONAD NORME
PDW 11,3
MPV 9,9 (7,2-11,1)
P-LCR 24,2
NO I NA KONIEC ZELAZO MAM OBECNIE106 A NORMA JEST 70-180.miesiac temu natomiast wynosiloono 27. ale pozostale wyniki niewiele odbiegaly od normy tzn obeszlo sie bez anemii bo lekarka powiedziala ze moj organizm korzystal z zapasow zelaza a ja sie pojawilam u lekarza dokladnie w momencie skonczenia tych zapasow.... biore biofer. pomozcie pozdrawiam cieplutko:)



_Edited by Gonzi_
Korzystaj z opcji edytuj. Przyłaczam do istniejacego wątku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 12:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

abatka, mi się wydaje, że te zmiany mogą być spowodowane podażą żelaza. póki są w normie, to nie powinno być problemu. powtórzyłabym badania za miesiąc i jakby leukocyty nadal wzrastały, to wykonałabym CRP i białko całkowite. jak CRP będzie dodatnie, to będzie świadczyło o jakimś stanie zapalnym w organizmie.

a to, czy się różnią neutrofile i limocyty jedne od drugich, to tym, że jedne to po prostu oznaczają poziom (liczba bezwzględna) a drugie odsetek krwinek białych (w procentach).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
abatka



Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka wielkie dzięki:) wybieram się do kontroli z tymi wynikami i mam nadzieję ze będzie ok:). już taka jestem że wiecznie coś mi się dzieje:P ale co tam inni mają gorzej więc powinnam się cieszyć. no ale trochę spanikowałam więc tym bardziej dzięki. pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elka431



Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kielce
PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 4:01 pm    Temat postu: poziom markerow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze o analize markerow
CEA >200 ; CA 19-9-74. Dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 4 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group