Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Masło czy coś innego?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 05, 2008 12:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie lubie jesc kanapek z maslem ... szukam zazwyczaj obejscia ... oliwa z oliwek ok ale czasem trzeba znizac wszystko ze wzgledu na budzet

---------

tak pomyslalam ze i tak w sumie bardzo dobrze sie odrzywiam wiec czasem mozna rezygnowac z bardzo zdrowej rzywnosci ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 1:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie monotonia zabija. Raz masło, raz margaryna, czasem oliwą chleb obsmaruję. Bo poglądy są naprawdę różne co do masła i margaryny. Natomiast z oliwą wiadomo - jest zdrowa i pozytywnie wpływa na gospodarkę lipidową (a więc też na układ krążenia).
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 10, 2008 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam się, najlepiej urozmaicać, jednak smaku prawdziwego masełka żadne inne tłuszcze nie przebiją :P

ps. trinitrotoluen, gdzieś Ty się podziewał jak Cię nie było? ;)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 3:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
zgadzam się, najlepiej urozmaicać, jednak smaku prawdziwego masełka żadne inne tłuszcze nie przebiją Razz


Co racja to racja. I do tego świeży, chrupiący, cieplutki chleb z makiem. Czasem można zaszaleć Wink

Cytat:

ps. trinitrotoluen, gdzieś Ty się podziewał jak Cię nie było? Wink


Miło, że pytasz. Smile
Miewam takie okresy, że omijam wszystko co ma "med" w nazwie szerokim łukiem.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trinitrotoluen napisał:
Wg mnie monotonia zabija. Raz masło, raz margaryna, czasem oliwą chleb obsmaruję. Bo poglądy są naprawdę różne co do masła i margaryny. Natomiast z oliwą wiadomo - jest zdrowa i pozytywnie wpływa na gospodarkę lipidową (a więc też na układ krążenia).


no jesli chodzi o maslo to sprawa tez jest jasna. zaburzaja te jasnosc jednak konkurencji i producenci margaryn ...coz...an czyms trzeba zarabiac. ja pamietam jednak jak dr pluta w wysokich obcasach napisal prawde na temat bialego sera, ktory uwaza sie za swietne zrodlo wapnia, a tak naprawde caly wapn idzie do serwatki a pozniej do sciekow, natomiast ser zolty, choc nei kazdy wie , ma kilka razy wiecej wapnia zewzgledu na inna technike produkcji!. z maslem jest to samo. poza tym niech sie martwia ci co nie wiedz,a ci co wiedza, je jedza pomagaja zdrowiu a nie szkodza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w ogóle, to sobie przypomniałam, że czytałam ten artykuł i słyszałam, że przez producentów twarogu dr Pluta jest znienawidzony :D ale w sumie jak udziela wywiadu, to co ma robić - ściemniać? pff szczerze mówiąc też wolę żółty ser niż biały tak jak masło niż margarynę :P
no i jestem bogatsza o kolejne smakowe doświadczenie - masło ziołowe też 'kerry' - żesz w mordę - bardzo dobre, tak na tosta z czosnkiem, tym nieszczęsnym twarogiem lub do jaja na miękko ;)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

masło, choć teraz jestem na diecie i właściwie wszystko bez tłuszczu Smile a potrawy niesmażone lecz gotowane, a jeżeli do kanapki to 5 g masła Smile albo bez Smile idzie przeżyć Smile Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 2:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma u mnie w domu zadnych maryn, masla ani podobnych MIX'ow, majonezu tez nie kupuje Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group