Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Masło czy coś innego?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 5:57 pm    Temat postu: Masło czy coś innego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czym smarujecie najczęściej kanapki? czy może w ogóle nie smarujecie? czego używacie do potraw, ciast? i dlaczego? w ogóle ma to dla Wa jakieś znaczenie? zwracacie na to uwagę?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no mysle, ze dla wielu z nas ma znaczenie co do ust wsadzamy Wink. konsumenci sa z reszta coraz bardziej swiadomi tego co jedza, po co i jaki to ma na nich wplyw. poza tym jestesmy coraz lepiej wyedukowani, i zdajemy sobie sprawe z kalorii, istnienia witamin, skladnikow odzywczych itd. jesli chodzi o smarowanie, to ja wybieram maslo, ze wzgledu na smak, konsystencje , zapach i ...witaminy rozpuszczalne w tluszczach. bardzo dobre jest np maslo kerrygold, ale ja jadam tylko to naturalne, czasem solone, nei jestem przekonany akurat do maselek z dodatkami przypraw...ale to wiadomo, kwestia gustu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja się przyłączam do wypowiedzi mojego poprzednika:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no fakt, w sumie wiadomo, ze syntetyczne witaminy dodawane do margaryn są gorsze niz te naturalnie występujące w maśle. ja stosunkowo niedawno zaczęłam a to zwracać uwagę, tak to zawsze delma u mnie w lodówce była, do smażenia się oleju używało choć pod koniec smażenia np. kotletów zawsze masła albo raczej mieszanki tłuszczowej jak się zdążyłam później na opakowaniu doczytac ;]
od masła mnie jedynie odrzuca to, że się ciężko rozmarowuje, nie wiadomo czy trzymać na parapecie przy oknie (ale wtedy narażone jest na światło, więc też źle) czy w lodówce i wyjmować na godzinę przed użyciem - bez sensu.
a ten kerrygold widziałam wczoraj jak babka brała trzy sztuki w e'leclercu, jak tam z jego smarownością? do jakiś przepisów też się nadaje?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Paź 31, 2008 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozsmarowuje się nieco lepiej niż inne masła i lepiej smakuje.czy nadaje się do ciast nie wiem bo nigdy nie próbowałam...zawsze dodaję roślinne bo tak mam w przepisach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
no fakt, w sumie wiadomo, ze syntetyczne witaminy dodawane do margaryn są gorsze niz te naturalnie występujące w maśle. ja stosunkowo niedawno zaczęłam a to zwracać uwagę, tak to zawsze delma u mnie w lodówce była, do smażenia się oleju używało choć pod koniec smażenia np. kotletów zawsze masła albo raczej mieszanki tłuszczowej jak się zdążyłam później na opakowaniu doczytac ;]
od masła mnie jedynie odrzuca to, że się ciężko rozmarowuje, nie wiadomo czy trzymać na parapecie przy oknie (ale wtedy narażone jest na światło, więc też źle) czy w lodówce i wyjmować na godzinę przed użyciem - bez sensu.
a ten kerrygold widziałam wczoraj jak babka brała trzy sztuki w e'leclercu, jak tam z jego smarownością? do jakiś przepisów też się nadaje?


zawsze sie nadawalo, nadaje i bedzie nadawac, to w koncu maslo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie wiem, teraz to robią czasem takie masła lub udziwnione rzeczy, ze lepiej spytać czy się nadaje czy nie. kupiłam i spróbowałam takie normalne w kostce (bo jest jeszcze w pudełeczku). rzeczywiście smakowite Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 9:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najczesciej smaruje pesto albo kechupem ale zazwyczaj nie jem kanapek ...
do potraf oleju ... dlatego bo tani i podobno sie witaminy nie wyplukuja tak
jesli jest sie wegetarianinem to powinno sie zwracac wieksza uwage na to na co sie je
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zamiast oleju lepsza jest oliwa z oliwek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Borys



Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 1:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tvisha napisał:
najczesciej smaruje pesto albo kechupem ale zazwyczaj nie jem kanapek ...
do potraf oleju ... dlatego bo tani i podobno sie witaminy nie wyplukuja tak
jesli jest sie wegetarianinem to powinno sie zwracac wieksza uwage na to na co sie je


w pesto jest olej, nie wiem czy to akurat takie zdrowe smarowanie kanapek pesto zamiast np maslem....dziwne rozwiazanie ale na bank smaczne...chociaz pesto wole do salaty Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group