Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Łysienie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ariadn999



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 11:31 pm    Temat postu: Łysienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam problem z łysieniem i interesuje mnie, czy w ogóle można coś z tym zrobić. To znaczy nie jest to dla mnie jakiś wielki dramat i nie mam zamiaru walczyć z tym z całych sił. Byłoby miło, gdyby w jakiś sposób je zatrzymać i może cofnąć, ale jeśli się nie da, to po prostu ostrzygę się na zero i już.

Włosy wypadały mi już od ładnych kilku lat - myślę, że gdzieś od 7 czy 8 lat, ale początkowo było to bardzo mało widoczne. Teraz jednak gdy "szarpię się" na czubku głowy, widać że za każdym razem kilka ich mi wychodzi. Podobnie widać np po zdjęciu czapki zimowej.

Włosy przede wszystkim wypadają mi na czubku i w tylnej części. Na przedzie już dawno mocno się przerzedziły i zrobiły się spore zakola. Moje pytanie brzmi - czy z takiego stanu jest jeszcze sens starać się o to, by przestały wypadać i zgęstniały w tych miejscach, czy pogodzić się z tym definitywnie i golić się na bardzo krótko (1-2 mm ?)

Myślę, że powodem (zapewne jak w wielu innych przypadkach) jest testosteron, ale to tylko moje podejrzenie, które wynika z jakichśtam obserwacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tiya



Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Sty 16, 2013 6:33 pm    Temat postu: trudno Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co? To tak trudno cokolwiek napisać tym bardziej, że w sumie niby to i owo na temat łysienia wiesz, a nie za bardzo wiesz co chcesz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patka24



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 12, 2013 11:46 am    Temat postu: osocze bogatopłytkowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć ariadn999,

Słyszałeś o terapii osoczem bogatopłytkowym? Obecnie najsilniejszy koncentrat na rynku otrzymywany jest techniką [reklama].
Jest bardzo skuteczny i pomaga na długi czas. Podstawą terapii jest osocze, które uzyskuje się za pomocą specjalnej wirówki. Wszystko polega na tym, że osobie poddawanej terapii pobiera się małą ilość krwi. Z niej przygotowuje się koncentrat, który następnie wstrzykiwany jest w skórę głowy. W preparacie, dzięki wirówce koncentruje się 14-krotność bazowej liczby płytek krwi. Zawarte w nim czynniki wzrostu stymulują komórki do odbudowy i wzrostu. Ze względu na to, że jest to własny materiał nie ma mowy o reakcji alergicznej, czy też innych skutków ubocznych. Zabieg jest w pełni bezpieczny i wysoce skuteczny.
Skąd wiem? mój brat miał robiony taki zabieg. Różnica była tylko taka, że u niego stosowali koncentrat uzyskiwany za pomocą dotychczasowych technik. Osobiście polecam [reklama]. Osocze jest dwa razy silniejsze od poprzednich, więc efekty są wyższe i na dłużej.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Petro



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grunt to fachowa diagnoza, a potem można różne sposoby połączyć - zmiana diety, lekarstwa, czasem jakieś zabiegi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ramek



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze w łysieniu jest wyeliminowanie przyczyn a nie skutków. Należy zdiagnozować dlaczego włosy wypadają, jeśli tak się stanie wówczas można skutecznie leczyć łysienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
katewinslet



Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: United States
PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że jak odpowiednio dbasz o swoje włosy, czyli dostarczasz im tlenu, witamin, białka, kompleksy witaminy B - które są w tym przypadku priorytetem, to wydaje mi się, że nie powinno im się nic stać. Jednak, nie stosuj takich zabiegów zbyt często, bo wtedy to faktycznie może stać się niebezpieczne:)

Jednak, na ten czas myślę, że nie powinno się nic stać!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinga993



Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 3:46 pm    Temat postu: Medycyna estetyczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Warto zaznajomić się z mniej inwazyjnymi środkami, jak zabiegi medycyny estetycznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kurierro



Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 12:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno napisać cokolwiek. Czy to jest łysienie plackowate czy androgeniczne czy też spowodowane np. stresem? Generalnie, na pewno nie jest to proces którego nie można co najmniej zahamować. Kwestia diety, kwestia preparatów, nawet na plackowate są metody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
raisin



Dołączył: 16 Lis 2015
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 1:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz tutaj http://www.biomedical.pl/mezczyzna/lysienie-u-mezczyzn-5504.html obszerny artykuł na temat łysienia i co można robić w takim przypadku, faktycznie ważne jest stwierdzenie przyczyny i typu łysienia.

W zapobieganiu łysienia też znaczenie w jaki sposób codziennie dbać o włosy i skórę głowy. Można sobie zaszkodzić i przyśpieszyć łysienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
frania20



Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 28, 2018 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łysienie to dla każdego poważny i krępujący problem. Trzeba z nim walczyć, dlatego ja mogę zaproponować zabieg mezoterapii igłowej na skórę głowy. Pomaga ona na pewno podczas różnego rodzaju łysienia. Mąż próbował tego zabiegu w klinice SCM estetic w Krakowie i teraz czekamy na efekty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group