Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki na grypę / przeziębienie

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dzieki:) to jest tylko zwykly bol gardla nic ropnego wiecz tym pieprzem to bede eksperymentowac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jefka



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 1:08 pm    Temat postu: zalegujaca wydzielina w gardle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po każdym przeziębieniu, któremu towarzyszy zawsze silny katar, zostaje mi zalegająca między gardłem a przegrodą nosową wydzielina, której nie mogę w żaden sposób usunąć. Oblepia ona okolice języczka w gardle i zmusza mnie do ciągłego jakby to nazwać odchrząkiwania. Używałam flegaminy, ACC, tabletek do ssania na chrypkę i nic nie pomagało. Poradźcie mi jak mogę sie tego szybko pozbyć, bo moje gardło jest już bardzo zmęczone i obolałe. Czekam na poradę i z góry dziękuję.
Pozdrawiam. Ewa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nijmegen



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 1:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja niestety tez mam problem z ta wydzielina juz od paru miesiecy,po grypie dostalam zapalenie zatok i do tej pory sie mecze.moze leki ktore rozrzedzaja wydzieline,rozgrzewajace,mysle ze musisz skontaktowac sie z lekarzem,ja wybralam 2 antybiotyki w ciagu miesiaca ico?nic.pewnie czeka mnie punkcja.okropne uczucie jak to wszystko zwisa na migdalach nie mozna tego odkrztusic,wpolczuje ci bo wiem co przezywasz.a moze tez masz z zatokami cos nie tak,jezeli czujesz zatkany nos,bol w okolicy czola,brwi to mysle ze to tez zatoki.aha zawroty glowy bol glowy,to radze pedem do lekarza.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 8:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam z tym samym problem. Polecam SALEMS artifician. To takie tabletki , które rozpuszcza się w niewielkiej ilości ciepłej wody. Stosuje się od 2-3 tabletek dziennie 2-3 razy dziennie. I Wypić - tylko szybko, bo niedobre Wink

Piszę instrukcję, bo tabletki są sprzedawane w takim sreberku, na którym nie ma raczej instrukcji. Lek kosztuje ok. 3 zł za 12 tabletek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukaszszn



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 6:00 pm    Temat postu: Leki na grypę / przeziębienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,mam problem z zatokami,leci mi z nosa ropa i za nia okropny smród,chciałbym sie tego pozbyć ale bez zabiegu,czy da sie?

jeśli tak to proszę o jakieś namiary na konkretne leki ale pomagające,słyszałem o tussipect czy jakoś tak ze jest dobry tylko ze jak czytam o nim to to jest lek raczej an serce i jakiś dopingowy:)

obecnie biorę bioparox ale jakoś żadnych wyników pozytywnych niema:(

proszę o pomoc,pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na to wyglada, że nikt nie ma problemu z zatokami. ale powiem Ci, że nie powino się leków obkurczających śluzówkę za długo i regularnie stosować, bo po pewnym czasie może być jeszcze gorzej. staraj się utrzymywać wilgotność w domu, unikaj basenów, papierosów, alkoholu, rób inhalacje, doraźnie to może ten żel xylogel. z doświadczenia nie powiem, bo nie mam problemów z zatokami. a czy byłeś w ogóle z tym u lekarza?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tussipect odstaw na bok, a ja radzę Ci zastosować wizytę u lekarza i to jak najszybciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dorotka



Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jaroslaw
PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 11:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześc chorowałam na zatoki przez 3 lata i miałam taki sam katar jak Ty tzn.ropny miałam go codziennie nawet w lecie było to bardzo uciązliwe,w nocy chrapałam,miałam ciagle zatkany nos,dokuczały mi bóle czoła jak i głowy i ten straszny zapach którego nie potrafiłam się pozbyć... a leki które brałam nie pomagały.Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u laryngologa.Ja miałam ,,zatoki szczękowe" i jedynym lekarstwem była tzw.punkcja(wbicie igły w kośc nosową,wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym).Byłam na niej aż 2 razy i nie było tak żle Smile .Oczywiście nie jest powiedziane ,że Ciebie tez czeka punkcja mozliwe,że wystarczą same leki.Teraz czuje sie super i od 2 lat nie mam katru i nie mecze się tak jak przedtem.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group