Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lęk przed pracą

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bea57



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
Moja praca również polega na kontaktach z klientem, może jakbyś napisała mi co robisz dokładnie to spróbowałabym Ci pomóc Smile Może jakoś cię przekonam że nie taki diabeł straszny.
A powiedz co Cię tak stresuje, ogólnie obecność kontrachenta? Boisz się że zle wypadniesz?? Że zabraknie Ci słów i pomysłów na zachęcenie go do zakupu?
Powiedz konkretniej na czym twoja praca polega bo tak jest na prawdę cieżko.


Jestem fryzjerka w obcym kraju. Moja szefowa naklada silny nacisk na "rozmowy z klientem". To nie ma byc glupia gadka o pogodzie. Wedlug niej powinnam byc zaangazowana w rozmowe z klientem i powinno to byc dla mnie cos osobistego. Ja tak nie potrafie bo mnie nie obchodzi gdzie oni pracuja i ile maja dzieci. I nie chodzi mi tu o jezyk. Bo z jezykiem wychodze calkiem niezle mimo to, ze nie bylam nigdy na zadnyk kursie. Ale w momencie kiedy ten klient wchodzi to jestem sparalizowana. A w efekcie nie moge spac nie moge jesc...
Czy mozesz mi jakos pomoc???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shocked Po pierwsze, moim zdaniem dziwną masz szefową... Rolling Eyes Chyba bardziej chodzi o efekt twojej pracy, a nie o zazwyczaj klientów nie interesującą gadkę... Rozumiem Cie, sama nie wiem jak bym postępowała jakby mój szef stawiał takie warunki.
Ja nie jestem fryzjerka, jestem osobą zajmującą się znajdowaniem osób ktore są chętne do podjęcia współpracy z moją firmą (farmaceutyczna).
Nasze rozmowy zazwyczaj maja treści związane tylko i wyłacznie z interesami ale zdarzają się wyjątki. Nawet powiem Ci że troszkę już takich miałam, ale jeśli już to podchodziłam do tego bardzo na luzie, odpowiadałam na zadane pytanie (oczywiście jeśli było w granicach normy Wink ), kiedyś nawet padło pytanie "Czy ma pani dzieci?" poprostu się uśmiechnęłam i odpowiedziałam, a potem okazało się że kobieta jest samotna matką dwójki dzieci i nie bardzo potrafi pogodzić pracę z domem itp. i wygadała mi sie, powiedziała że jej nie za dobrze w tej sytuacji jaka jest itp.
Uwarzam, ze powinnaś troszkę sie wyluzować jeżeli chodzi o ten wymóg szefowej, nie zadawaj klientom pytań na siłę bo ich to zirytuje, staraj się raczej nawiązywać do kontekstu. Sama wiem po sobie, że ludzie chodzący do fryzjera czy kosmetyczki lubią sobie pogadać i zazwyczaj to oni zagadują fryzjerkę czy kosmetyczke a nie na odwrót..No nie wiem przynajmniej tak jest w Polsce, nigdy nie byłam w Anglii wiec nie znam mentalności tamtejszej społeczności.
Hmm... a nie zastanawiałaś się nad zmianą pracodawcy? koniecznie musisz pracować u tej kobiety?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ooo czego ja się dowiaduje Dominiko masz swoją firmę farmaceutyczna?? w ogóle takie kierunki to moje marzenie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, nie ! Smile pracuje w takiej firmie ale nie jest moja Wink
Jestem tylko jej pracownikiem. Trochę mi jeszcze brakuje do szefostwa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bea57



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 7:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
Shocked Po pierwsze, moim zdaniem dziwną masz szefową... Rolling Eyes Chyba bardziej chodzi o efekt twojej pracy, a nie o zazwyczaj klientów nie interesującą gadkę... Rozumiem Cie, sama nie wiem jak bym postępowała jakby mój szef stawiał takie warunki.
Ja nie jestem fryzjerka, jestem osobą zajmującą się znajdowaniem osób ktore są chętne do podjęcia współpracy z moją firmą (farmaceutyczna).
Nasze rozmowy zazwyczaj maja treści związane tylko i wyłacznie z interesami ale zdarzają się wyjątki. Nawet powiem Ci że troszkę już takich miałam, ale jeśli już to podchodziłam do tego bardzo na luzie, odpowiadałam na zadane pytanie (oczywiście jeśli było w granicach normy Wink ), kiedyś nawet padło pytanie "Czy ma pani dzieci?" poprostu się uśmiechnęłam i odpowiedziałam, a potem okazało się że kobieta jest samotna matką dwójki dzieci i nie bardzo potrafi pogodzić pracę z domem itp. i wygadała mi sie, powiedziała że jej nie za dobrze w tej sytuacji jaka jest itp.
Uwarzam, ze powinnaś troszkę sie wyluzować jeżeli chodzi o ten wymóg szefowej, nie zadawaj klientom pytań na siłę bo ich to zirytuje, staraj się raczej nawiązywać do kontekstu. Sama wiem po sobie, że ludzie chodzący do fryzjera czy kosmetyczki lubią sobie pogadać i zazwyczaj to oni zagadują fryzjerkę czy kosmetyczke a nie na odwrót..No nie wiem przynajmniej tak jest w Polsce, nigdy nie byłam w Anglii wiec nie znam mentalności tamtejszej społeczności.
Hmm... a nie zastanawiałaś się nad zmianą pracodawcy? koniecznie musisz pracować u tej kobiety?


Rzucilam prace!!!!
Very Happy
Powoli wracam do zdrowia. Ale ostatnie 2 miechy byly ostre.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 12:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i bardzo dobrze zrobiłaś, zdrowie jest najważniejsze, nie ma co sie katować w takich warunkach Exclamation
Mam nadzieje że szybko znajdziesz fajną pracę która nie będzie Cie stresować.
Pozdrawiam i powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group