Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

krew w stolcu

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chudy2001



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 1:30 pm    Temat postu: krew w stolcu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam przewlekłe biegunki, często zółte, ostatnio boli mnie po lewej i prawej stronie od wątroby i sledziony az na sam dół, w kale zauwazylem przebarwienia takie brunatne, juz na samym koncu wyprozniania, mialem rozne testy z krwi, gastroskopie, wszystko w normie, jedynie amylaza 16u/l troche chyba za niska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a miałeś robione badanie na krew w kale? także na tą utajoną?
masz może hemoroidy?

chudy2001 napisał:
gastroskopie,

gastroskopia wykaże nieprawidłowości w przełyku i żołądku.
ale raczej nie w jelitach.
może warto pokusić się o kolonoskopię? (nie wiem czy nie mylę nazwy badania, ale chodzi mi o coś podobnego do gastroskopii tylko wykonywanego przez odbyt).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chudy2001



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hemoroidy raczej nie bo nie ma świądu, pieczenia itd a krew jest ciemna. nie miałem badania na kał jeszcze a kolonoskopia bedzie dopiero we wrzesniu Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to idź do lekarza i poproś go o skierowanie na badanie krwi w kale.
możesz też zbadać to sam- w aptece są specjalne testy na krew utajoną w kale. z tym, że nie wiem czy to ma sens skoro Ty ją widzisz ;/
a jak badania krwi?
warto sprawdzić czy hematokryt Ci nie spada . i jak wyglądają pozostałe wyniki . jeśli biegunki z krwią będą się nasilać zgłoś się do lekarza, może uda się przyspieszyć badanie (może położenie do szpitala?)
ale to lepiej z lekarzem konsultować Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chudy2001



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

morfologia w normie, istnie ksiazkowe wyniki, ciekawe... a boli cholernie, teraz szklanke wody wypiłem i nie moge, zaraz mi cos pęknie, jakby guzy tma były, wszystko twarde w jelitach az boje sie wyprozniania bo to tez boli Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 2:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chudy2001 napisał:
morfologia w normie,

kiedy wykonywałeś badanie?

Cytat:
az boje sie wyprozniania bo to tez boli

ale boli Cię w środku? czy przy (przepraszam za zwrot) "przeciskaniu" kału ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamin23



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
w moim przypadku krew pojawia sie jak dzien lub dwa nieoddam kalu.potem przy regularnym wypróznianiu sie krew nie pojawia sie.czy to moga byc hemoroidy?boje sie ze w przyszlosci moge miec raka.
dodam ze moja mama ma raka piersi:( i ze mam 26lat,na odbycie jest jakas narosl.
czy tak ja u mnie czasami pojawiajaca sie krew powinna zmotywowac mnie do odwiedzenia lekarza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sie 06, 2009 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy tak ja u mnie czasami pojawiajaca sie krew powinna zmotywowac mnie do odwiedzenia lekarza?

moim zdaniem- tak.
krew w kale oznacza pewną nieprawidłowość- normalnie przecież się nie pojawia.
zgłoś się do lekarza tym bardziej, że wyczuwasz jakąś narośl, może to być hemoroid, a może coś innego.
może też nie oznaczać nic - po prostu narośl, czasem też tak jest. ale lepiej "dmuchać na zimne" i zgłosić się do lekarza.

a tak w ogóle to mam pytanie- jesteś kobietą czy mężczyzną ? Embarassed bo nie umiem wywnioskować...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chudy2001



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
chudy2001 napisał:
morfologia w normie,

kiedy wykonywałeś badanie?

Cytat:
az boje sie wyprozniania bo to tez boli

ale boli Cię w środku? czy przy (przepraszam za zwrot) "przeciskaniu" kału ?


badanie 2 tyg temu, byłem w szpitalu 5 dni i zrobili wiekszosc badan oprocz tomografii, rezonansu, kolonoskopii i czegos na 'e' (kontrast do jelita cienkiego)

a boli mnie w sumie ciągle, dla mnie to całe jelita są do wyrzucenia Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Sie 07, 2009 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chudy2001 napisał:
byłem w szpitalu 5 dni i zrobili wiekszosc badan

wyszło coś z badań?
jakie dali zalecenia?
miałeś robione też OB i/lub CRP?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group