Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

kremy antykoncepcyjne

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amy



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 12:16 pm    Temat postu: kremy antykoncepcyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanawiaja mnie ostatnio kremy antykoncepcyjne...
napiszcie co wiecie na ich temat, czy je stosowaliscie, ile mniej wiecej kosztuja, jakie sa ich wady i czy mozna je stosowac razem z prezerwatywami? czy moga byc po nich jakies powiklania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie stosowałam i nie wuażam ich za dobrą antykoncepcje - jak dla mnie są zbyt zawodne i nie zawsze łatwe w zastosowaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Wto Lis 28, 2006 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@agusia:
Ale:
- jak sie je stosuje?
- jak działają?

(szczerze to ja też jestem ciekaw, bo mało wiem o tym środku akurat Smile może sie czegoś naucze Razz)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jo@sia



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolska
PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 1:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż może ja udzielę odpowiedzi na wasze pytania?
Otóż krem antykoncepcyjny zalecany jest jako uzupełnienie metod mechanicznych oraz naturalnych. Zastosowanie i działanie jest podobne do pianek antykoncepcyjnych.Mianowicie :

Zarówno pianki jak i kremy antykoncepcyjne utrzymują w pochwie odpowiednie ph oraz fizjologiczną florę bakteryjną, zapobiegają infekcjom bakteryjnym oraz grzybiczym, nie brudzą bielizny. Mają one natychmiastowe działanie plemnikobójcze, są aktywne zaraz po wprowadzeniu do pochwy. Piankę umieszcza się w pochwie za pomocą specjalnego aplikatora; okres działania trwa kilka godzin, można zatem jej użyć przed stosunkiem. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amy



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 2:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy slyszalas moze o jakichs powiklaniach zwiazanych z uzywaniem kremow lub pianek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lis 29, 2006 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś składnik, może wywoływać u Ciebie alergie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł a co to za @ na poczatku ????

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 9:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyta sie to jako "at", zaimek angielski Wink symbol @nick: oznacza że odnosze sie w danej cześci do konkretnej osoby.

No ale nie o tym jest ten temat Wink

Też mi sie tak zdaje, nie wszystko jest super inuwersalne, czasem u jednych świetnie to działa a innych może podrażniać albo wywoływać jakieś alergie.
Trzeba próbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jo@sia



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolska
PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 12:46 pm    Temat postu: Amy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie!Po kremach i piankach mogą pojawiać się zmiany uczuleniowe jeśli jetseś uczulona na jakiś składnik danego środka. Dobrze jest zrobic próbę uczuleniową na nadgarstku, tak jak to z innymi środkami bywa, czasem robi się takie próby jeśli chodzi o kosmetyki.

Lepiej wiedzieć za wczasu o alergii na któryś ze składników, bo potem może być bardzo nieprzyjemnie.Pieczenie, swędzenie a nawet ból w intymnych okolicach.

No i odradzam stosowanie takich specyfików. Nie są zbyt pewne i bywają zawodne.

Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lis 30, 2006 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze nie uzywajmy znaków które mają wiele znaczeń - ale nie dla osób nie związanych z informatyką Smile

ja kożystłam np z globulek i miałam uczulenie - trzeba szukać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group