Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Korony / implant zęba

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kinga_poz



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 9:52 am    Temat postu: Korony / implant zęba Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Straciłam jedynkę podczas jazdy rowerem, mam 21 lat i jeszcze dużo zycia przedemną ale bez zęba. Jakoś tego nie widze. W internecie znalazłam dużo informacji na temta tego rodzaju uzupełnień protetycznych. Jednym z nich była korona Lumina Art tworzona w pracowni cerlab. Mam lekkie wachania, może ktoś doradzić czy jest warta tej kasy, 1600 zł to dużo ale jeśli jest naprawde taka dobra no to... proszę o odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem nic na temat tego rodzaju korony- Lumina Art tworzonej w pracowni cerlab. Myślę jednak, że wstawienie nowej korony w miejscu ubytku jest warte nawet tych 1600 zl. Wiele gabinetów stomatologicznych, jak nie nawet wszystkie, wykonują tego typu zabiegi. Jest to jedynka i jesteś młodą osobą, więc myślę, że nawet ze względów estetycznych ładnie byłoby mieć tego ząbka na przodzie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinga_poz



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Umówiłam się na wizytę na piątek. Napiszę jakie odczucia. Dzięki za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya663



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 7:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jak, na co się zdecydowałaś? Przyznam się że też nie mam jedyneczki Razz. W młodości przeleciałam przez kierownice rowerka, z tym że u mnie nie było widać uszkodzenia, dopiero po jakimś czasie okazało się że szkliwo mi popękało i wszystkie przednie ząbki się popsuły Sad. Podzas leczenia, dentystka stwierdziła że jedynke mam popękaną wewnatrz i że mi uleci, więc przygotowała mi odrazy kożeń pod sztyfta. Od 8 lat mam wstawione metalowe coś do kożenia a na tym białą koronke, wyglada o wiele lepiej niż moje naturalne ząbki, niestety wszytkie w skutek upatku musiały mieć usunięty kożeń, są martwe i zszarzły... Właśnie nie wie ktoś jak można poprawić takie ząbki, jeżeli o mnie chodzi mogłabym je nawet na sztuczne wymienić Razz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 12:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Freya a ta korona to ile kosztuje? 1600Zł Neutral? czy mniej... bo ja mam peknieta jedynke Smile kiedys niechcacy ugryzłam pestke i pekła,wiec mi denystyka dokleiła czesc i sie jakos trzyma Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya663



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sama koronka kosztowała chyba 400 zł ale to bylo już pare lat temu, plus musisz liczyć się z zeszlifowaniem całej górnej części zęba, wraz z wyczyszczeniem nerwów jak przy leczeniu kanałowym, i musisz mieć zdrowy kożeń ząbka, a i chodzisz 2 miechy bez ząbka Razz. Podpytaj dentyste swojego, to się chyba sztyft nazywa Razz.

Słyszał ktoś może o licówkach? Ile takie coś kosztuje? Jakie są efekty po zabiegu, ile trwa, czy jest warto, jak ze zdrowem ząbków po zabiegu itp...

A właśnie, zna ktoś dobre gabinety dentystyczne w Krakowie, byłabym wdzięczna co do jakiś adresów, www, kosztów leczenia ząbków. Mam troszke rzeczy do zrobienia a niestety środków jak zawsze nie za dużo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pawlowex



Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 1:43 pm    Temat postu: Korony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Na przednich jedynkach i dwójkach będę mieć zakładane korony. Ponieważ są to zęby z przodu dentysta doradził mi korony pełnoceramiczne, a nie na metalu. Problem w tym, że jak zacząłem dzwonić po różnych gabinetach to ceny są najróżniejsze.
Mój dentysta chce mi robić korony za 1500zł\sztuka i są to korony firmy 3M Lava. Inni oferują korony pełnoceramiczne od 800zł. W sumie cena o połowę niższa a jeszcze jak się to przemnoży przez 4 to jednak jest różnica.

Droższy dentysta wychwala swoje korony za 1500zł, a o tych za 800 zł mówi, że tam to pewnie protetyk oszukuje na materiale. Ten tańszy z kolei twierdzi, że nie ma mowy o oszukiwaniu, że jakość jest taka sama tylko tamten dentysta kase zdziera.

Pytania:
1. Czy ktoś z Was miał do czynienia z koronami firmy 3M Lava i faktycznie warto jest wydać dwa razy więcej kasy? Czy po prostu płaci się za markę?
2. Czy jest w ogóle możliwość że te tańsze korony są 'oszukane' - czyli ktoś kto je robi kombinuje coś z materiałem?
3. W różnych gabinetach są najróżniejsze ceny koron - czym korona ceramiczna może się różnić od innej korony ceramicznej- jakością, lepszym materiałem, dokładnością wykonania...?

Dziękuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

te za800 zł mogą nie być tzw całoceramiczne.czyli na chłopski rozum rzecz ujmując najpierw na ząb naloża Ci warstwę metalu a dopiero poźniej cienka warstwę ceramiczna. taka korona daje całkiem dobry efekt. Niestety, czasem na złączeniu korony i dziąsła trochę widać ów metal, poza tym warstwa porcelany jest dość cienka i nie imituje zęba w sposób idealny, inaczej odbija światło. Tych wad nie mają tzw. korony całoceramiczne, w których "czapka" zbudowana jest także z porcelany, a następnie pokryta porcelanową warstwą imitującą powierzchnię zęba. Wśród koron porcelanowych są te średniej jakości i absolutne mercedesy: nowoczesne, zgrzewane pod ogromnym ciśnieniem w specjalnych piecach, by uzyskać jak największą konsolidację materiału ceramicznego. Takie korony są niezwykle trwałe, a prócz wytrzymałości mają jeszcze jedną wielką zaletę: estetyczny wygląd. Delikatnie rozpraszają światło, nie zawierają metalowych elementów. Jeśli korona odbiegałaby choć trochę barwą od pozostałych zębów, można ją odpowiednio pomalować, nanieść naturalnie wyglądające przebarwienia. Obecnie najlepsze korony ceramiczne oferują dwa systemy: Procera i Zirkonium. Po pobraniu wycisku szczęki lub żuchwy przygotowuje się model zęba, następnie skanuje się go i przesyła do fabryki produkującej korony (w tym czasie pacjent nosi koronę tymczasową). Gotowa jest odsyłana, następnie pokrywana w laboratorium porcelaną i mocowana pacjentowi przez lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pawlowex



Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 8:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za informacje. A ktos sie moze wypowie o koronach 3m Lava? Ktos mial do czynienia z nimi?

Pozdr. MS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słyszałam o nich ale na razie nic więcej nie umiem powiedzieć...może jak do praktyk dojdę to któryś z lekarzy będzie z nich korzystałSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group