Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Korony / implant zęba

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zefirka23



Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 90

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 7:03 pm    Temat postu: Implant zęba Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
czy ktoś z Was kojarzy ile może kosztować implant zęba??a dokładnie jedynki dolnej
Co lepsze koronka czy implant??i jaka jest różnica w cenie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 8:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cena zależy od regionu i gabinetu.

Co do tego co jest lepsze...Zależy od tego czy jest ząb czy nie...Bo jeśli jest choć szczątkowy to wtedy zakłada się samą koronę. Jeśli nie ma, to wtedy implant, na który zakłada się koronę. Chyba że ząb jest na tyle słaby że mógłby się ułamać, to wtedy się go usuwa i od razu zakłada implant a na niego koronę.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cloozka



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koronę pełnoceramiczną na podbudowie z tlenku cyrkonu za 750 zł znalazłem tutaj --- link usuniety ---

Prosze czytac regulamin form!
LINKI SĄ ZABRONIONE. link usuwam
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
websterpl1



Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Mam podobny problem jak autor tego tematu. Miałem wypadek w dzieciństwie przez co jeden ząb jest martwy. Teraz są z nim problemy - nad nim w dziąśle jest torbiel, która była leczona kanałowo. Niestety za wiele to nie dało. Na dodatek z tego zęba, który jest już trochę czarny, nie załadnie pachnie.

Dentysta wraz z chirurgiem szczękowym doradzili mi dwa rozwiązania:

1. Resekcja korzenia tego chorego zęba tak aby pozbyć się torbieli.
2. Usunięcie zęba i wstawienie korony.

Szczerze mówiąc bardziej byłem skłonny do opcji usunięcia bo daje ona większą gwarancję usunięcia torbieli jak i nowy ząb nie byłby czarnym starym trupem.

Jest tylko jedno "ALE": mam 22 lata i krzywe zęby w górnej szczęce, czyli tam gdzie jest martwy ząb. Na przestrzeni ostatniego roku położenie zębów mi się nieco zmieniło. Boję się, że zakładając koronę która będzie się trzymała na kilku zębach całość mi się rozjedzie pod wpływem zmiany mojej szczęki, ponieważ jestem jeszcze młody. Ponadto, w przyszłości chciałbym kiedyś zainwestować w aparat ortodontyczny i nie wiem czy będzie w ogóle taka możliwość...

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michalz



Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki może być koszt wstawienia implantu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kolędra



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 13, 2019 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest tak łatwo to określić bo jest wiele czynników, ktore sprawiają. że wstawienie kosztuje ile kosztuje. Tego jaki jest to implant, jaka firma oraz jaka korona jest na nim umocowana. Oraz od tego gdzie wstawiasz. Polecam tutaj nie sugerować się jedynie ceną implantu ale doświadczeniem kliniki. Wstawienie implantu może wydawać się bardzo drogie, ale w wielu przypadkach jest to jedyny sposób na odzyskanie uzębienia. Poza tym odpowiednio pielęgnowany implant moze służyć nam do końca życia.
https://faktykrakowa.pl/20181231125952/implanty-zebow-ciesz-sie-pieknym-usmiechem-na-lata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group