Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kontracept - zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
selene177



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 5:47 pm    Temat postu: Kontracept - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój ginekolog przepisał mi niedawno zamiast Yasminelle Contracept. Pierwsze zdziwienie pojawiło sie w aptece- tabletek tych nie ma, a w hurtowni o nich nie wiedzą. Czy ktoś z Was stosował już contracept? :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to kup w aptece internetowej
wpisz w google "kontracept" przez "k" a nie "c" ;)
skład mają taki jak logest i harmonet
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
selene177



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje bardzo:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
selene177



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 7:12 pm    Temat postu: Problem z kontraceptem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli taki problem pojawił się juz na forum to przepraszam, ale jakos nie mogłam się go doszukać.

Niedawno po raz pierwszy zaczęłam stosować kontracept. Mam już 16 dzień cyklu i... dziennie mam plamienia o konsystencji i kolorze typowej dla końca okresu. Rok temu brałam yasminelle, owszem plamienia na poczatku występowały, ale może raz, dwa na miesiąc. Czy to normalne? :/


-----edited by emilka-----
przyłączyłam temat do Twojego poprzedniego, to będzie taki zbiorczy o tych tabletkach może :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

selene, jak się bierze tabletki to nie ma dni cyklu ;) rozumiem, że jesteś przy 16tej tabletce pierwszego opakowania a jeżeli tak, to nie masz się czym martwić. organizm musi się przestroić na hormony i to, że przy innych miałaś inaczej nie ma znaczenia :) jeżeli po 3ech opakowaniach kontraceptu nadal będą plamienia, to by oznaczało, że tabletki są źle dobrane (prawdopodobnie za slabe)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
selene177



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I nadszedł dzień zerwania z contraceptem po 4 miesiącach dziwacznych, zmiennych nastrojów (od stanów depresyjnych aż do euforii), po przytyciu 6 kg ( nigdy nie mialam takiego apetytu....) i wysypu zaskorników. KONIEC!!!



Poprawiłam błąd merytoryczny...Zaskórnik to co innego niż zaskórniak... / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Czarodziejka



Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o kurcze... a mi lekarka zapisała te tabletki i powiedziała ze one są dobrze tolerowane przez kobiety.... :/ i teraz sie zastanawiam czy je mam zacząć brać :/ wykupiłam je i na razie leża bo czekam na 1 dzień nowego cyklu ... :/ kurcze to co napisałaśselene177 bardzo mnie zaniepokoiło Exclamation ale cóż wezmę je i zobaczę jak na mnie zadziałają jeśli będą takie same skutki uboczne będe prosiłą moją lekarkę o np. Diane35, moja przyjaciółka je bierze od paru lat i nie narzeka...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
willeyka



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 8:09 pm    Temat postu: Kontracept a opuchlizna twarzy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, zaczelam brac pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Jestem przy 8 tabletce Kontraceptu czuje sie po nich ok, i jakichs innych dziwnych rzeczy tez nie zauwazylam, ale mam wrazenie, ze spuchla mi cala twarz. czy mozliwe, ze to przez tabletki? Nie wiem co robic, czy zmienic tabletki, czy po kazdych innych bede miala tak samo..? Czy ktoras z Was tez ma takie doswiadczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak z resztą ciała?Nie ma żadnych zmian? Bo możliwe że zbiera Ci się woda w organizmie.

Poczekaj do 3 opakowania. Jeśli nic się nie zmieni lub pogorszy w stosunku do aktualnego stanu poproś o zmianę tabletek.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
willeyka



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie z reszta nic sie nie dzieje. A czy moze sie stac tak, ze dopiero np. po 2 cos sie zacznie dziac, np. z cera?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group