Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kolonoskopia co to za badanie i na czym polega

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aniula



Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: olsztyn
PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolonoskopię miałam raz w życiu.. nic mi nie wykryto..ale to co przeżyłam podczas badania przechodzi ludzkie pojęcie!!To było okropne.. w zyciu nie czułam takiego bolu. Najgorsze było wdmuchiwanie powietrza..wizyte miałam opłaconą prywatnie.. ale to nic nie dala lekarz był niemiły i nie dostałam znieczulenia.. Gdbym dowiedziała sie wczesniej ze to tak wyglada nigdy bym sie nie zgodzila na to badanie Embarassed Embarassed Embarassed


----edited by emilka----
jedna prośba: jakbyś mogła nie wstawiac więcej niż 3ech emotek obok siebie;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elektra8888



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 1:38 pm    Temat postu: kolonoskopia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro juz bylas na tym badaniu, gdyż Twoje posty są z roku 2007 to moze mi pomożesz?? mam dwie opcje kolonoskopii w znieczuleniu miejscowym narkotycznym bądź w ogólnym, kiedy to mnie uśpiąRazz oczywiście na badanie w znieczuleniu ogólnym musiałabym dłużej czekaćSmile jak miałaś robione to badanie? i jakie są Twoje odczucia? powinnam bardzo się bać?? w ogóle wykryli coś u Ciebie? jesli możesz bede Ci bardzo wdzieczna za pomoc, a na pewno pomozesz tez innym przerażonym... Smile Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sharezzz



Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: S-c
PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ja miałem już dwa razy kolonoskopię i dzięki temu badaniu wykryto mi chorobę gdybym jakieś pół roku temu lekarz zrobił by mi to badanie może by nie dosżło do tej choroby oczywiście chodzi o Colitis Ulcerosa CU Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Za pierwszym razem sam miałem się przygotować do badania w domu. Niestety nieudało mi sie lekarz stwierdził że zalega stolec i że jestem źle wypróżniony. Więc następnym razem poszedłem na to badanie do innego szpitala w którym tam przygotowuja pacjenta na odziele ( w moim przypadku na chriurgi). Moim zdaniem dla mnie samo przygotowanie do tego badania jest gorsze niż samo badanie. Trzy dni w ubikacji na kiblu i bez jedzenia i do tego jeszcze lewatywy. (oczywiście kazda osoba ma inny organizm i róznie może nastopic opróżnienie jelita). Poł godziny przed badaniem dostałem zastrzyk domięśniowy w którym podobno była pelargina. Badanie trwało około 35 minut wytrzymałem do końca badania. Endoskop został wprowadzony do jelita około 90 cm. Niepowiem że nie bolało ale da się wytrzymać. Poczułem tylko w paru momentach bardzo duży ból jak by Cie ktoś od środka igłą ukuł ale tak ogólnie to mnie wogóle nie bolalo. Radze wam nie zwlekać z tym badaniem jeśli wam zostało zlecone bo wcześniej wykrytą chorbę da się wyleczyć a nie leczona może szybko doprowadzić do śmierci np w przypadku raka. Macie więcej pytań na temat tego badania piszcie na priva napewno odpisze.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group