Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Hormony, badanie krwii a otyłość

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weronia_gw



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc Jojo159,
mam baardzo podobny problem do Ciebie Crying or Very sad Niestety w moim mieście nie ma dietetyka, który mógłby mi naprawdę pomóc, lekarz rodzinny karze stosować dietę do 1000kcal, a ginekolog odradza ale na badanie nikt nie wysyła Sad Ja przytyłam potwornie po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych Yasmin, stoswałam je 4 miesiące a przytyłam ok. 10kg i od tamtej pory nie mogę ich zrzucić (pomimo tego, że nie objadałam się przy stosowaniu tabletek, uprzedziła mnie lekarz żebym uważała) W zeszłym roku byłam w ciąży i co dziwne schudłam 13kg!!! I dziecko się dobrze rozwijało a ja jadłam co chciałam i kiedy chciałam (oczywiście oprócz fast foodów) I już się ucieszyłam ze wróciałam do swojej wagi...niestety 4 miesiące po urodzeniu wciągu dosłownie tygodnia waga wróciła, i przy oczywiście odpowiednim jedzeniu, bo karmiłam piersią Sad I czy ktoś potrafi wytłumaczyć mi to... Crying or Very sad bo ja już jestem na skraju wytrzymałościi niedługo popadnę w depresję. Choć bardzo chcę i staram się jeść odpowiednio- czyli nie łączę chleba(właściwie wogóle go nie jem) z mięsem czy wędliną, jem dużo więcej białka, nie jem po 18, ćwiczę na siłowni... Może to jak z zajściem w ciążę jak bardzo się chce to nigdy się nie zachodzi a jak choć na chwilkę się o tym zapomni to boom i jest...a już sama nie wiem:(
Bardzo Was proszę o jakąś pomoc, jakie badania można by było zrobić (tarczycę mam w normie)
Pozdrawiam, papatki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 11:58 am    Temat postu: JA W KONCU CHUDNE, MOZE CI POMOGE ALE MUSZE COS WIEDZIEC Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JAKA MASZ GRUPE KRWII?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
weronia_gw



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 13, 2009 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja grupa krwi to AB RH+
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 10:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim podstawa kazdej diety jest ograniczenie spozycia cukrow i tluszczow.
Nieslodzenie napojow, odstawienie slodyczy, dzemy i inne przetwory wylacznie niskoslodzone.
Mieso gotowane albo grilowane, warzywa surowe(staraj sie ich nie gotowac, bo niektore z nich sa wowczas bardziej kaloryczne)
zastap majonez jogurtem
jedz posilki regularnie min 3-5 dziennie, i duzo spij
malo osob tez wie,ze zielona lub czerwona herbata pita od 4-6 szklanek, na pol godziny przed posilkiem pomaga utylizowac tluszcz, ktory sie nie odklada.
Wiem rowniez,ze tak jest napisane w wiekszosci diet,ale dopiero kiedy zaczelam sie restrykcyjnie dostosowywac zaczelo dzialac, ale podstawa ukladania posilkow byla dieta grupy krwii dla mnie.
Stosowalam np diete kapusciana i nic nie jadlam oprocz tej ohydnej zupy,ale okazalo sie ze ja nie moge jesc kapusty,
stosowalam diete miesna- okazuje sie ze nie moge miec miesa i tak powoli doszlam do tego,dlaczego wiele diet nie dziala.
DZIEJE SIE TAK, PONIEWAZ NA KAZDEGO DZIALA INNA DIETA, JEST TO SPOWODOWANE TYM,ZE KAZDY ORGAZNIM LATWIEJ METABOLIZUJE INNE PRODUKTY.
SA TEZ GRUPY PRODUKTOW WSPOLNE(SLABO METABOLIZOWANE) DLA KAZDEGO JAK NP BIALY PSZENNY CHLEB( NIEKTORE CIEMNE CHLEBY MAJA TYLE SAMO KALORII) ALE CHUDNIEMY JEDZAC JE PONIEWAZ NASZ ORGAZNIM LATWIEJ JE PRZYSWAJA I NIE ODKLADA W POSTACI TLUSZCZU
Ponizej zapisalam Ci grupy produktow jakie powinnas spozywac a jakie wykluczyc. Mozesz rowniez znalezc inne bardziej szczegolowe zestawienia w internecie wpisz tylko- dieta grupy kRWII AB
Dla mnie to juz sie stalo stylem zycia i regularnie oraz powoli chudne(plus staram sie wiecej ruszac, prace niestety mam siedzaca przed biurkiem Sad )

Powodzenia 3mam kciuki

Mięsa i drób
+ baranina, indyk, jagnię, królik
- bekon, cielęcina, dziczyzna, gęsi, kaczki, kuropatwa, kurczaki, mięso bawołu, przepiórki, serca, szynka, wieprzowina, wołowina, wołowina mielona

Owoce morza
+ albacore (tuńczyk), aloza, czerwony snapper, dorsz, granik, jesiotr, łosoś, makrela, nawęd żabnica, pstrąg tęczowy, pstrąg morski, sardynka, szczupak, ślimaki, morszczuk
- barakuda, bieługa, flądra, halibut, homar, krab, krewetki, łosoś wędzony, małże, okoń, ostrygi, ośmiornica, rak, sardela, skrzydelnik, szara sola, śledź (marynowany), węgorz, żółw, żaby

Jaja i nabiał
+ jogurt, jogurt z owocami, kefir, kwaśna śmietana, mleko owcze, ser farmer, ser feta, ser mozzarella, ser owczy, ser ricotta, serek wiejski
- lody, masła, maślanka, pełne mleko, ser amerykański, ser blue, ser brie, ser camembert, ser parmesan

Oleje i tłuszcze
+ olej z oliwek
- olej bawełniany, olej z kukurydzy, olej krokoszowy, olej słonecznikowy, olej sezamowy

Orzechy i pestki
+ kasztany, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, masło z orzeszków ziemnych
- masło sezamowe, orzechy laskowe, masło słonecznikowe, mak, pestki dyni, siemię sezamu, pestki słonecznika

Fasole i inne rośliny strączkowe
+ fasola czerwonej soi, fasolka czerwona, fasolka navy, fasola pinto, soczewica zielona
- fasola aduke, azuka, czarna, garbanzo, fava, lima, nerkowata, groszek "czarne oczko"

Zboża
+ orkisz, otręby ryżowe, otręby owsa, owsianka, proso, ryż dmuchany
- gryka, kamutu, kasha, mąka kukurydziana, płatki kukurydziane

Chleb i grzanki
+ chleb z brązowego ryżu, chleb esseński, chleb ezechiela, chleb z kiełków pszenicy, chleb z mąki sojowej, 100% chleb żytni, chrupki fin, pieczywo chrupkie wasa, pieczywo chrupkie żytnie, pieczywo z prosa, wafle ryżowe
- bułki kukurydziane

Ziarna i makarony
+ dziki ryż, makarony z mąki z kiełków pszenicy, makarony z mąki owsianej, makarony z mąki ryżowej, makarony z mąki żytniej, ryż biały, ryż brązowy
- makaron z karczocha, makaron soba, kasza gryczana

Warzywa
+ botwinka, brokuły, burak, gorczyca, jarmuż, kalafior, kapusta bezgłowa, kiełki lucerny, karczoch jerozolimski, okra, kiełki lucerny, mniszek lekarski, oberżyna, ogórek, pasternak, pietruszka, seler, por, słodkie ziemniaki, tofu
- awokado, fasola limejska, grzyby shitake, grzyby abalone, karczoch amerykański, karczoch jerozolimski, kiełki mung, kiełki rzodkiewki, kukurydza biała, kukurydza żółta, oliwki czarne, papryka: czerwona, zielona, żółta, jalapeno, rzodkiewka

Owoce
+ ananas, cytryna, figi suszone, figi świeże, grejpfrut, wiśnia, malino-jeżyna, śliwki czerwone, zielone, wiśnia, winogrona, czarne, zielone, czerwone, żurawina
- banany, mango, gruszki, granaty, guawa, karambola, orzechy kokosowe, pomarańcze, rabarbar

Soki i napoje
+ sok z ciemnej wiśni, sok z marchwi, sok z marchwi, sok z papai, sok z selera, sok z winogron, sok z żurawiny błotnej
- sok pomarańczowy

Przyprawy
+ curry, chrzan, czosnek, miso, pietruszka
- allspice, anyżek, esencja migdałowa, kapary, ocet balsamiczny, ocet biały, ocet z jabłek, ocet winny czerwony, pieprz biały, pieprz czarny mielony, pieprz czerwony, skrobi a kukurydziana, słód jęczmienny, tapioka, żelatyna

Herbatki ziołowe
+ echinacea, głóg, łopian, owoc dzikiej róży, rumianek, imbir, liście truskawek, lucerna, zielona herbata, żeńszeń
- aloes, chmiel, czerwona koniczyna, dziewanna, goryczka, kozieradka, lipa, rabarbar, senes, tasznik pospolity, znamiona kukurydzy

Używki
+ kawa bezkofeinowa, herbata zielona, kawa regularna (z kofeiną)
- coca-cola, czarna herbata bezkofeinowa, czarna herbata regularna, likiery destylowane, napoje gazowane

Inne przyprawy
+ Z powodu podatności grupy AB na raka żołądka należy unikać wszystkich przypraw marynowanych
- ketchup, kwaśne marynaty, marynaty z koprem, marynaty koszerne, marynaty słodkie, relish, sos Worcestershire
[b][size=12][/size][color=blue][/color][color=blue][/color] Cool Very Happy [/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cecylia Sztabowska



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja rada taka, udaj się na badania tarczycy to będziesz wiedziała czy masz z tym problem. Skąd my mamy to wiedzieć, przecież nie jesteśmy lekarzami i nie mamy Twoich wyników.

Nawet lekarz bez badań Ci nie pomoże, nie da się na odległość sprawdzić czy masz problem z tarczycą czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariolka666
Zbanowany


Dołączył: 04 Maj 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 2:38 pm    Temat postu: Reeee Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma miała podobny problem i to była właśnie chora tarczyca! Kupiła sobie Thyromine i teraz wraca już wszystko do normy bo podobno powstrzymuje objawy niedoczynności tarczycy, takie jak otyłość, depresja, brak ochoty na seks czy matowa skóra! Ja jej ufam więc i Tobie polecam!


Edytowane przez moderatora.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
razus



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zawsze nasze zasady żywieniowe mają wpływ na naszą sylwetkę. Czasami może to być spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie. Przyczyn otyłości może być wiele, jak również uwarunkowania genetyczne. Badania również wskazują ,że nieprawidłowe odżywianie się w dzieciństwie ma ogromny wpływ na to jak możemy wyglądać w przyszłości, nawet gdy zmienimy nasze nawyki żywieniowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group