Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Hormony, badanie krwii a otyłość

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 5:24 pm    Temat postu: Hormony, badanie krwii a otyłość Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Odkad pamietam mialam problemy z waga, ktora sie wahala.Przez dluzszy okres pozostalam szczupla,ale 1,5 temu w ciagu okolo 6 miesicy przytylam 15kg. Jestem wzrostu 166cm a waze 85kg. Stosuje rozne diety od 1000kcal po drakonskie,moja ostatnia jest juz mysle jako moj styl zycia dieta grupy krwii A,wiec przeszlam na vegetarianizm.Nie jem miesa, nic smazonego,unikam sosow, jem wylacznie produkty light.Slodycze, chipsy, fast foody pojawaiaja sie u mnie sporadycznie, w malych ilosciach.Jem duzo warzyw, wszystko jem grilowane, produkty mleczne zastapilam sojowymi.rzadko jem kolacje, lyklam witaminy,zaczelam chodzic na basen.A moja waga sie nie rusza od 3 miesiecy Sad!!!
Podejrzewam cos na tle hormonalnym, przechodze teraz badania na PCOS u ginekolga, zamierzeam tez isc na badanie krwii.Pracuje i zyje caly czas w stresie i przechodze to bardzo ciezko.
Opadaja mi rece, bo nie wiem co moze byc powodem tego ze nie chudne.
Hormony?moze badanie kwrii cos wykaze ale nie wiem na co zwrocic uwage, czy moze mam tarczyce, diabetykiem nie jestem to wiem?!

Bardzo prosze o rade specialsity
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 2:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pokaz no co tam jesz
diety 1000kcalczy inne wymysly "drakonskie" odpusc to pomylka..
Moze to byc sprawa hormonalna..jak u Ciebie z prolaktya i tarczyca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tarczycy nie mam, no chyba ze pojawila sie ostatnio,hormonow nie sprawdzalam,zglosilam sie na badania,a el bede dopiero za miesiac, jest kolejka.Oprocz basenu,zapisalam sie teraz na ostry trening na silownii.Najdziwniejsze jest to ze bylam wczesniej szczupla,ale ciezko bylo mi sie utrzymac w tej wadze,raz juz schudlam 10kg,uwazam ze powinnam teraz rowniez, z tym ze moi rodzice sa otyli i moze genetycznie jest mi ciezko.Zaczynam oprocz basenu trening na silownii od dzis i po badaniach podam wyniki i poprosze o interpretacje.
Ale jesl ijest to sprawa hormonalana to co wowczas?czy nie ma szans na schudniecie w ogole? (
pozdrawiam

Dodano po 9 minutach:

a jem nastepujaco-
sniadanie platki owsiane na mleku sojowym, lub slim fast, lub churpkie zytnie pieczywo wasa z chudym twarokiem i warzyami, albo pasztet sojowy.
drugie sniadanie warzywa lub owoce baton slim fast,
obiad jest to
albo ryba grilowana,albo wegetarianskie kotlety, burgery(zawsze grillowane)
ziemniaki lub frytki pieczone w piekarniku(wszsytko na bazie soji
kolacja surowka, zupa, pieczywo chrupkie, orzeszki
nie jem
-czerwonego miesa, sosow,pieczywa(wyjatek zytnie)
spaghetti, lasagne- pizza 1-3 w miesiacu
lody i slodycze 1 raz w tygodniu
alkohol w weekend(tez nie duzo)
pije kawe bez cukru, jogurty, kefiry 1l-1,5 wody dziennie
Oczywscie zadzarz mi sie czasem zjesc wiecej albo na miescie
Nie wiem co moze byc nie tak, nie chudne ale tez nie tyje
mysle ze trening na silownii mi pomoze ruszyc wage

Jaka natomiast jest opinia specjalisty?
Prosze o rade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jojo159 napisał:
Ale jesl ijest to sprawa hormonalana to co wowczas?czy nie ma szans na schudniecie w ogole? (
pozdrawiam


niestety leczenie hormonalne.
Rolling Eyes generalnie waga zalezy od kalorii.. nie wpisalas wielkosci posilow..
owoce tez sa kaloryczne /nie mowie o ich eleiminacji ale popatrzpo tabelach ile kalori maja np banany/.

do tego te orzechy mi tu wogole nie pasuja /kaloryczne/ na pewno nie podjadasz miedzy posilkami ?
no i te burgery tak samo nie pasuja..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 4:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to sa vegetarianskie grillowane bez tluszczu(jeden ma 88kcal) same burgery bez bulki z surowka, poniewaz nie jem pieczywa, jedynie zytnie chrupkie.
Owoce jem glownie jablka,gruszki, arbuza, ananasa,truskawki, poziomki,maliny, jagody. Nie jem babanow i pomaranczy.
Nie nie smaze, tylko pieke na grillu, salatki jem z oliwa z oliwek albo odtluszczonym jogurtem.Nie uwzywam soli.
a jesli chodzi o pizze to zdarza mi sie 1-3 razy w miesacu zjesc na miescie ze swoim chlopakiem.
nie jem pierogow, pyz,kopytek, malo ziemniakow, tylko ze zdarza mi sie slodycze- nie moge sie oprzec czekoladzie, ale nie jem jej codziennie tylko raz na tydzien batonik(300-400kcal) ale wtedy nie jem kolacji albo ide dodatkowo na basen.
jakie badanie dokaldnie sie robi na sprawdzenie hormonow?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tarczyce ale dokladnie co i jak to poszukaj w google..
policz sobie ile kalori zjadlas wczoraj i przedwczoraj i wklej tutaj wartosc..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy pójść do lekarza...Zleci odpowiednie badania i nie będzie trzeba płacić...

Wg mnie powinnaś zbadać poziom T3 T4 ACTH STH TSH FSH LH i prolaktynę. Tyle mi do głowy w tej chwili przychodzi...

Przydałoby sie też okreslic poziom glukozy na czczo i wykonać lipidogram.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Cze 15, 2009 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po co jej badania tesstosteronu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jojo159



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje,wszystkie te badania wykonam przy najblizszej okazji.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Cze 22, 2009 6:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Testosteron wpisałam przypadkowo...Z rozpędu...

Za dużo fizjologii jak na jeden tydzień... Sad
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group